Vandaag een mooi stuk in de krant over een rijke boeren familie bijna 200 jaar geleden: https://www.noordhollandsdagblad.nl/regio/west-friesland/voor-ieder-kind-lap-grond-en-boerderij-schatrijke-boer-arie-groot-uit-hoogwoud-laat-acht-stolpen-en-144-hectare-land-na-aan-kinderen/115493585.html Grote voorspoed Tussen 1840 en 1880 is er veel voorspoed in de West-Friese veehouderij. Door de industriële revolutie stijgt de vraag naar zuivel sterk. Kaas en boter worden veel meer waard en de prijzen gaan omhoog. Via de markt in Alkmaar worden grote steden, zoals Londen, voorzien van zuivelproducten. Boeren verdienen goed en kopen met eigen én geleend geld extra land. Daardoor groeit ook het aantal koeien. Grote boeren nemen steeds vaker het land over van kleinere eigenaren, vaak burgers of mensen uit de stad. De keerzijde is dat de grondprijs in korte tijd verdubbelt tot bijna 3000 gulden per hectare. De rijkdom komt niet alleen door de hoge zuivelprijzen. Veel boeren kiezen ook bewust een welgestelde partner en krijgen weinig kinderen. Zo blijft het vermogen binnen de familie. Prijzen kelderen Rond 1880 komt er een einde aan deze welvaart. Door stoomboot en stoomtram ontstaat een groter en goedkoper aanbod van zuivel en graan in Europa. Nederlandse boeren krijgen veel concurrentie van vooral Deense boeren. De prijzen dalen snel. Startende boeren en boeren die boven hun stand leven, komen daardoor in financiële problemen. De zes kinderen van Arie Groot hebben daar echter weinig last van. [img]https://prod-img.noordhollandsdagblad.nl/public/incoming/yv6tsl-foto-09-koningspade-31-1905-hoeve-westfrisia.jpeg/alternates/WIDTH_1440/Foto%2009%20Koningspade%2031%20-%201905%20-%20Hoeve%20Westfrisia.jpeg[/img] [i]Koningspade 31 in 1905, thans museumboerderij West-Frisia. foto en tekst: Stichting Hoochhoutwoud [/i] Hier een dronevideo met de voormalige 144 hectare van Arie Groot in vogelvlucht anno 2026, ondertussen allemaal verkaveld in grote percelen met allemaal weer andere eigenaren maar ook de nazaten van de fam. Groot zijn hier nog steeds boer of tuinder. Je ziet hier ook glastuinbouw, tulpen en groenteteelt. Maar het meeste land is nog groen (en vandaag een beetje wit)... https://www.youtube.com/watch?v=R2pOHL9LWCE
[quote]Femke Wiersma uitgeroepen tot OlieBBBol van het Jaar - Demissionair BBB-minister van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur Femke Wiersma is verkozen tot 'Oliebol van het jaar' 2025. Dat is een prijs van Greenpeace Nederland en gaat ieder jaar naar de persoon die het meest heeft bijgedragen aan het ‘naar de knoppen helpen’ van de natuur en het klimaat. https://www.bnnvara.nl/joop/artikelen/femke-wiersma-uitgeroepen-tot-oliebbbol-van-het-jaar [/quote] De ingrediënten om 20 heerlijke oliebollen te kunnen bakken zijn: - 500 ml melk - 7 gram instant droge gist 1 zakje - 2 el witte basterdsuiker of meer naar smaak - 500 gram bloem - 1 ei - zonnebloemolie om in te bakken. Greenpeace lijkt niet te beseffen wie er allemaal nodig zijn om überhaupt een heerlijke oliebol te kunnen bakken. Vandaag geniet heel Nederland — ja, ook de vegetariërs — weer volop van een product waar talloze boeren, tuinders en voedselmakers achter zitten.
[quote]Gelijk hebben is heel iets anders als gelijk krijgen[/quote] Ik heb Meindert leren kennen als iemand die zich jarenlang sterk inzette voor boeren en een beter mestbeleid, ook samen met de NMV. Hij had een groot hart voor het platteland en bleef altijd strijden voor wat hij eerlijk vond. Voor mij was Meindert een bijzondere en betrokken man. Ik zal zijn bevlogenheid en duidelijke manier van spreken missen. Ik wens zijn familie en naasten veel sterkte.
Bij 60 procent van de geitenhouderijen is de afstand van dergelijke instellingen minder dan een kilometer. Bij 20 procent is dat zelfs minder dan een halve kilometer, meldt het FD.
Er is een klacht ingediend bij het Veterinair Tuchtcollege tegen de dierenarts die in april een aangereden wolf op de A28 bij Tynaarlo euthanaseerde.
Europese zuivelbedrijven krijgen bij export naar China te maken met hoge heffingen. FrieslandCampina krijgt met 42,7 procent het hoogste tarief opgelegd. De heffingen gelden niet voor (baby)melkpoeder.
Flynth ziet grote verschillen in marges tussen melkveebedrijven: tussen best en slechtst presterende bedrijven zit bijna 19 cent per kilo melk, vooral door kostenverschillen.
Melkveehouders van de Westfaals-Lippe Landbouwvereniging (WLV) demonstreerden vrijdag bij een Lidl-supermarkt in Münster-Wolbeck. Aanleiding was de aanhoudende prijsdruk op zuivelproducten, met name boter. Voorzitter Hubertus Beringmeier overhandigde namens de vereniging een lijst met eisen aan de directie van Lidl.
[quote]De landsadvocaat waarschuwt voor een tweede stikstofcrisis in de maak als de plannen van minister Wiersma doorgaan.[/quote]
Meer dan 10.000 veehouders in Noord-Brabant met oudere stallen staan voor de deadline van 1 juli 2026 om stikstofreductiemaatregelen te melden en door te voeren. Dit betekent dat ze moeten aantonen dat ze hun emissies aanpakken of bezig zijn met aanpassingen. Voor velen betekent dit flinke investeringen en technische uitdagingen. Wie onder ons heeft al ervaring met deze meldingen of met het installeren van emissiereductietechnieken? Hoe pakken jullie deze klus aan, en wat zijn de grootste hobbels die je tegenkomt bij het voldoen aan deze deadline?
https://x.com/lidewij_devos/status/1997244334589063392?t=uUJ7cI-XqqqYcRKFRfKeUg&s=19
Zoals verwacht krijgen de provincies na de wetswijziging afgelopen voorjaar, de vrije hand om pas melders te begel naar de uitgang. In de omgevingswet stond in artikel 22.21 dat een pas melder geholpen moest worden met een vrijstelling of met een onherroepelijke natuurvergunning. Zie screenshot. Na de wijziging van de omgevingswet art 22.21 werd dat een inspanning verplichting. Vaak genoeg gewaarschuwd, te vergeefs.
D66 en het CDA willen onder meer de spreidingswet behouden, een tijdelijke verblijfsvergunning voor drie jaar invoeren en twee asielstatussen invoeren. Verder worden de laatste stikstofdoelen wat de partijen betreft nog steeds in 2035 gehaald. Dat staat in hun gezamenlijke formatiestuk, dat zij dinsdagmiddag publiceerden.
[quote]Een Nederlandse veehouder die in Georgië woont en zijn bedrijf heeft, was plotseling bijna tweehonderd van zijn koeien kwijt. Na onderzoek bleken twee werknemers de herkauwers van onze landgenoot te hebben gestolen en op de zwarte markt verpatst. Ze kunnen meer dan 10 jaar achter de tralies belanden.[/quote]
Mts. de Boer kijkt terug op een succesvolle proef met Agolin Ruminant. De productie steeg naar 35 kg melk per dag en is veel persistenter geworden. Een effect wat Kor de Boer toeschrijft aan Agolin Ruminant.
Veevoerfabrikant ForFarmers en de multinational in voedingsmiddelen Bunge gaan samen werken aan een duurzamere en ontbossingsvrije sojaketen in Europa. De bedrijven hebben een strategische overeenkomst gesloten om een CO2-arme aanvoerketen voor sojameel op te zetten, te beginnen in Nederland.
[quote]Neeltje de Jong is in 2024 geëmigreerd van Friesland naar Canada. In deze video vertelt ze over haar ervaringen. Hoe kwam ze in aanraking met emigratie, waar...[/quote]
wat is uw ervaring ?
De vaste commissie voor Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) van de nieuwe Tweede Kamer begint langzamerhand vorm te krijgen. Er konden al vier nieuwkomers worden begroet.
Wat krijg je als Nederlandse vakkennis en Zweedse degelijkheid samenkomen? Een stal die de lat voor dierenwelzijn en automatisering hoger legt dan ooit. Gisteren vond bij de familie Boerkamp in Fjärdhundra een bijzonder geslaagde open dag plaats. Zo’n 800 bezoekers kwamen een kijkje nemen in hun gloednieuwe stal, die plaats biedt aan ongeveer 400 melkkoeien. De koeien worden gemolken door zes Lely A5-robots, terwijl een automatisch vijzelsysteem zorgt voor het aanbrengen van gehakseld stro op de ligmatrassen. Volgens kenners is dit de meest innovatieve melkveestal van Zweden, met een uitzonderlijk hoog niveau van dierenwelzijn en comfort. Dankzij de gepatenteerde Dreamstalls beschikken de koeien over een ligruimte van maar liefst 140 centimeter breed. In combinatie met de zachte, veerkrachtige Dutch Mountain-matrassen liggen de dieren comfortabel en zonder drukplekken — een zichtbare stap vooruit in koe-comfort en moderne veehouderij. Bron: https://www.facebook.com/Cowhouse.nl/posts/pfbid0Bp6L3riwCEU5Rv6AaZFBAzxFpCdehD324sceYYEqSeufxbckxrLPfE5CXFtm5XaMl
[quote]"Het is echt een opluchting dat het gelukt is." Na een juridische strijd van ruim zes jaar is melkveehouder Arend Heida uit Lelystad zeker van het voortbesta...[/quote] Dit klinkt te mooi om waar te zijn. Dat het toch nog kan in Nederland. Weet iemand meer over deze situatie, of iets vergelijkbaars gehoord?
Boeren wíllen wel veranderen, maar weten niet hoé.’ Alex Datema, directeur Food & Agri bij Rabobank, ziet boeren vastlopen door gebrek aan duidelijkheid. Het zet de agrarische sector al jaren in de wachtstand. Wat een rem zet op investeringen, verduurzaming en innovatie. Veel boeren zitten klem, stelt Datema in het Pioniersgesprek van de Rabobank-topman met verslaggever Martijn Folkers op het NoordZaken-podium op de Promotiedagen in Martiniplaza in Stad.
[quote]Het bescheiden, ruim 100 jaar oude Drentse dorp Witteveen is zo’n parel in Nederland waar de ruimte nog overtuigend wint van de drukte. Hier runt Frans Hamelink (65) een rundveebedrijf met moederkoeien die ’s zomers buiten grazen en kalveren die maandenlang bij hun moeder mogen blijven. Er is duidelijk aandacht voor natuur en dierenwelzijn. [/quote] Mooi dat deze man plezier beleeft op zijn manier. Maar ik begrijp nog niet hoe hiermee het stikstofprobleem wordt opgelost. een beetje klaver zaaien? Waar wordt dat dan geregistreerd en gemeten?
Het was vorig weekend even schrikken voor veehouder Harriët Middendorp uit Foxwolde. De brokjes van haar koeien waren mogelijk besmet met het kankerverwekkende Aflatoxine. Gelukkig kan ze de melk gewoon laten afvoeren. Dat laatste is een hele opluchting op een boerderij met zo’n 275 koeien. „Dan gaat het om heel wat liters en het is zonde als je dat moet laten vernietigen”, aldus Middendorp. Maar dat is nog niet nodig geweest en het ziet er ook niet naar uit dat dit wel het geval zal zijn.
Voor Sieta van Keimpema is het zo klaar als een klontje: de BBB heeft haar forse verkiezingsverlies te danken aan het feit dat zij zich de laatste tijd van de boerenprotesten heeft gedistantieerd.
FDF reikt minister Wiersma de oplossing voor legalisatie Pas melders aan De Rekenkundige Ondergrens van 1 mol is goedgekeurd door de Ministerraad. Er is echter weerstand op de invoering van die Rekenkundige Ondergrens van 1 mol, vanuit politieke partijen, media en (zelfbenoemde) natuurclubs. Omdat dit in het huidige voorstel geldt tot invoering van 1 mol, onder voorwaarden, voor alle projecten. De aanname bij een aantal politici en natuurclubs is dat invoering dan – volgens hen – leidt tot “extra depositie op kwetsbare natuur” wat niet mag. Dus worden er van alle kanten vertragingstechnieken ingezet. Het schiet niet op en ondertussen stromen er steeds meer handhavingsverzoeken binnen bij PAS-melders: de bedrijven die door overheidsingrijpen buiten hun schuld om, illegaal zijn geworden en al vanaf 2019 in onzekerheid verkeren. Nu kunnen we ook twee vliegen in één klap slaan via een binnen FDF uitgewerkt plan: we nemen de zorgen van die groep politici, journalisten en natuurclubs serieus mee in onze afwegingen, én legaliseren tegelijk de PAS-melders en knelgevallen die aantoonbaar door overheidshandelen in de knel zijn gekomen. Hoe? Door de Rekenkundige Ondergrens van 1 mol eerst alleen in te voeren bij de PAS-melders en knelgevallen. Wanneer de 1 mol alleen bij PAS-melders en knelgevallen wordt ingevoerd, tackelen we het algemeen heersende bezwaar van “meer belasting op natuur door de maatregel”. Want emissie en depositie van PAS-melders en knelgevallen is al een bestaande activiteit, dus er komt nooit méér emissie of depositie bij, wanneer je alleen per direct(!) en zonder extra voorwaarden die bedrijven via die Rekenkundige Ondergrens van 1 mol legaliseert. Het is misschien wel even – tijdelijk – een stapje terug: 1 mol alleen voor bestaande activiteiten (van pasmelders en knelgevallen) in plaats van direct voor álle projecten en toekomstige projecten. Maar: wel per direct uitvoerbaar, zonder effecten op emissie en depositie en met minder juridische risico’s. Inmiddels is de 1 mol Rekenkundige Ondergrens, mits aan alle voorwaarden wordt voldaan, al voor alle projecten goedgekeurd door de Ministerraad. Binnen het huidige (rechts)systeem kan ons voorstel zelfs binnen 2 a 4 weken ingevoerd zijn. Minister Wiersma zou (als de wil er op het ministerie is) zo nog vóór een nieuw Kabinet is geïnstalleerd, de belofte van de BBB (maar ook van het kabinet Schoof) dat de PAS melders zo spoedig mogelijk gelegaliseerd worden, kunnen inlossen. ‘Zo spoedig mogelijk’ is – door de goedkeuring van de 1 mol Rekenkundige Ondergrens – NU! Want of we na de verkiezingen een minister treffen die voor oplossingen open staat, is nog maar zeer de vraag. Minister Wiersma is dus aan zet! FDF heeft aan twee juristen haar oplossing voor de PAS-melders voorgelegd en beide stellen dat deze optie rechtsgeldig is, mogelijk is, en dé oplossing is voor de PAS-melders en knelgevallen die al sinds 2019 in onmenselijke onzekerheid wachten op legalisering. Een brief met de juridische uiteenzetting is door FDF verstuurd aan minister Wiersma van LVVN. Dit plan kent veel voordelen: het is per direct uitvoerbaar, er hoeven geen voorwaarden aan verbonden te worden en andere bedrijven die onder de 1 mol blijven, gaan nog niet alvast allerlei risicovolle investeringen doen. Voor de PAS-melders en knelgevallen ontstaat bovendien nu écht een hoopvol uitzicht! Voor wat betreft het veel gehoorde argument dat ook door de Raad van State zal worden getoetst en invoering van de 1 mol Rekenkundige Ondergrens daardoor best een kwetsbare route is, constateren we dat juist de emissie en dus depositie door PAS-melders en knelgevallen NIET toeneemt door invoering van de nieuwe Rekenkundige Ondergrens. En dat deze bedrijven nu ook kwetsbaar zijn. Voor hen kan het alleen maar beter worden! Deze oplossing is in al zijn eenvoud en uitvoerbaarheid een no-regret maatregel waar door heel Nederland – maar zéker de Pas-melders en knelgevallen – al 6 jaar naar gehunkerd wordt. Invoering zou bovendien weer leiden tot Hoop, Lef en Trots! Mits de Minister per direct – nu ze haar bevoegdheden als Minister nog heeft – deze bevoegdheden in wil zetten! Geen tijd te verliezen dus.
[quote]Boeren en hun organisaties reageren verdeeld op de verkiezingsuitslag. Waar zij bij de vorige Tweede Kamerverkiezingen nog heel tevreden waren, is het nu een hard gelag dat D66 de grootste dreigt te worden. „Nog niet zo lang geleden wilden ze nog de veestapel halveren.”[/quote]
Veehouders krijgen allemaal stapsgewijs een eigen stikstofdoel en mogen zelf kiezen hoe ze hun stikstofuitstoot verminderen. Dat staat in een voorstel van Gedeputeerde Staten dat naar buiten is gebracht. Met deze stap neemt het college haar eigen stalbeleid op de schop en krijgen boeren waar ze al lang om vragen.
CDA-lijsttrekker Henri Bontenbal voelt weinig voor een centrumrechts kabinet dat gesteund wordt door JA21 en BBB. Hij blijft inzetten op een grote coalitie in het midden, zei hij dinsdag in het Radio 1 Journaal.
"Hoe gaan wij in 2035 die 42-46% reduceren, anders dan dat ik 42-46% van mijn koeien inlever?" Een vraag aan Jan Arie Koorevaar, maar had ook gesteld kunnen worden aan de @boerburgerbeweging Video: https://www.facebook.com/share/v/19Lhg34y6Q/
Welke koeborstel is beter, koeborstel van Lely of die van DeLaval?
De afgelopen jaren zat dataredacteur Rik Wassens middenin een juridisch conflict met de overheid. Hij wilde acht kolommen aan data over boerenbedrijven inzien, om uit te kunnen…
BBB levert maar boeren nog bar weinig. Ooit was BBB de grootste partij van NL maar nu staan we op 4 zetels. Waar zijn die borden gebleven?? Ik geloof niet dat ze weggegooid zijn. Ze hangen achter in de werktuigenloods. BBB is onze enige hoop.
Beste prikkers, ik ben opzoek naar een lichte en enigszinds betaalbare 4 roterhark die achter een klein 100 pk trekkertje kan. Het moet een echte boeren uitvoering zijn? Iemand tips of goede ervaringen mee
Nederland moet afscheid nemen van bepaalde delen van de economie om weer te kunnen groeien, zegt econoom Jona van Loenen. Het gaat om sectoren die veel ruimte en arbeidsmigranten nodig hebben, maar weinig geld opleveren. "Dan heb je het over landbouw, tuinbouw, de vleesverwerking en distributiecentra."
Over vijftien jaar moet ongeveer een kwart van de boeren in Europa uit jonge en nieuwe boeren bestaan. Dat is het doel van een ‘Strategie voor generatievernieuwing in de landbouw’ die de Europese Commissie vandaag gepresenteerd heeft.
De BoerBurgerBeweging, in 2023 nog de grote sensatie van het politieke landschap, voelt dat de wind in de rug is gaan liggen. Volgens de jongste peilingen dreigt de partij van Caroline van der Plas in zetels te gaan halveren. Terwijl BBB in de Eerste Kamer nog altijd de grootste is en in de provincies stevig meeregeert, lijkt het landelijke enthousiasme flink bekoeld.
Een zelfrijdende voermengwagen is donderdagmiddag uitgebrand op de Kwelderweg bij Warfstermolen. De brandweer van Zoutkamp en Kollum kregen omstreeks ...
[quote]Minister Femke Wiersma (Landbouw, Visserij en Voedselzekerheid) kreeg eind september te horen dat ze, na jarenlang juridisch getouwtrek, de uitstootgegevens van boerenbedrijven aan NRC, Follow the Money (FTM) en Omroep Gelderland openbaar moet maken. Maar de…[/quote]
https://www.boerderij.nl/eerste-kamer-akkoord-met-einde-afroming-varkensrechten
Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) maakt dinsdag de emissiegegevens en bedrijfsadressen bekend van alle veebedrijven in Nederland. Wenda Bolhuis-Van Unen uit Beilen is daar niet blij mee. Ze runt met haar man een melkveebedrijf.
Een half miljoen euro. Zo hoog is naar verwachting de schade door het ongeval met een trekker die vorig weekend op een spoorwegovergang bij Staphorst stilviel. De 17-jarige bestuurder kon net op tijd uitstappen en kroop door het oog van de naald. De schade wordt nu verhaald op zijn ouders, maar die zijn niet verzekerd.
De rechtbank Noord-Nederland heeft de provincie Groningen opgedragen opnieuw te beslissen over een handhavingsverzoek van MOB tegen een melkveebedrijf in de provincie.
Na de uitbreiding naar het noordoosten van Nederland, heeft Kraakman B.V. nu landelijke dekking voor John Deere weten te realiseren.
In de nieuwe sleufsilo van de familie Gosselink is boven op drie snedes kuilgras de opbrengst van 11 hectare maiskolvenschroot en 11 hectare snijmais ingekuild. https://www.youtube.com/watch?v=60chQCygqew
Demissionair minister Femke Wiersma van LVVN moet binnen twee weken de adresgegevens van alle veehouderijen in Nederland openbaar maken. Dat staat in de uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State.
https://x.com/fvdemocratie/status/1970062788346392729?t=AvPZ35Mqp79wvpjFDWu6jA&s=19
Vandaag, 23 september 2025, ontving FDF de uitspraak van het hoger beroep bij het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden, tegen het mondelinge vonnis dat de voorzieningenrechter in de rechtbank te Zutphen (25 juli 2025) uitsprak. Namelijk dat de MOB zich mocht voegen in onze zaak. FDF was en is van mening dat de MOB zich niet mag voegen en stelde hoger beroep in bij het gerechtshof. Deze zaak diende 8 september jl.
Als Wiersma dat niet had gedaan, zou ze een dwangsom van 50.000 euro per dag moeten betalen aan Omroep Gelderland.
Het bevriezen of innemen van dierrechten wordt de stok achter de deur om doelsturing te stimuleren. Dat heeft demissionair landbouwminister Femke Wiersma bekend gemaakt https://youtu.be/TiM4mnD0Z7U?si=8-lLli7FWDKcXLz2
De overheid blijft verantwoordelijk voor het legaal maken van PAS-melders, boeren die buiten hun schuld geen stikstofvergunning hebben. Dat heeft demissionair landbouwminister Femke Wiersma gezegd in een debat. Dat het kabinet die verantwoordelijkheid zou loslaten, "wil ik met alle kracht betwisten", aldus de BBB'er.
Vis uit Europese wateren is vaak vervuild met pfas, al maakt het nogal uit waar je meet | Trouw https://share.google/hTzHaWcK0H1APB8Eo
https://x.com/deheij/status/1963916789328326810?t=hrD7PKaTE5F74gWcGNi3JQ&s=19
Alsof er een prop in de weg zat, die nu is losgetrokken. Zo plotseling loopt het aanbod aan nuchtere kalveren op. De kalverprijzen zakken, maar dat is ook geen wonder: ze waren namelijk astronomisch hoog.
[quote]Het is de nachtmerrie van iedere boer: voor duizenden euro’s een hypermodern hek plaatsen, maar dan tóch je vee kwijtraken aan een hongerige wolf. Bas van Miltenburg uit Stroe kan erover meepraten. Zijn alpaca’s vielen ten prooi aan het roofdier. En dat is niet voor het eerst in omgeving Barneveld.[/quote]
Gedeputeerde Staten (GS) van Friesland melden dat zij de opschorting van de 'vergunningverlening stikstof' met een jaar verlengen, tot september 2026.
DEN HAAG – De minister van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur moet agrarische gegevens openbaar maken waar Omroep Gelderland via een Woo-verzoek om heeft gevraagd. Als de minister dit niet doet, staat er een dwangsom op van 50.000 euro per dag. Het gaat om een overzicht van alle agrarische ondernemingen in Gelderland waar vee wordt […]
ZAVENTEM – De Belgische logistiek dienstverlener VM-Milktrans en zusterbedrijf Sovedo Logistics hebben als eerste in België de sleutels ontvangen van de volledig elektrische Mercedes-Benz eActros 600. Het gaat om de eerste twee exemplaren van een bestelling van in totaal zes trucks. Beide bedrijven zijn actief in het ophalen van rauwe melk bij boeren en zetten hiermee een grote stap in de verduurzaming van hun transportactiviteiten. De eActros 600 is het elektrische vlaggenschip van Mercedes-Benz Trucks en is speciaal ontwikkeld voor het langeafstandstransport. De truck heeft een actieradius van zo’n 500 kilometer zonder tussentijds laden en kan tot 44 ton totaalgewicht vervoeren. Dankzij de mogelijkheid om tijdens de verplichte rustpauze van de chauffeur op te laden, kunnen transporteurs als VM-Milktrans en Sovedo dagelijks meer dan 1.000 kilometer afleggen met de e-truck. Opladen op eigen terrein met zonne-energie Gelijktijdig met de levering van de trucks is ook de laadinfrastructuur op het bedrijfsterrein in gebruik genomen. De stroom voor het laden wordt grotendeels opgewekt via zonnepanelen en opgeslagen in een batterijsysteem. De eActros-trucks kunnen vervolgens op elk moment worden opgeladen bij een van de twee laadstations, elk uitgerust met vier laadpunten, aangestuurd door een slim beheersysteem.
https://youtu.be/kc6oh1ourFg
[quote]80 procent subsidie op de aanschaf van koeien. Het lijkt te mooi om waar te zijn. Toch is dit realiteit in Oekraïne, blijkt uit een post op Facebook van Andriy Tabalov, een Oekraïense politicus en ondernemer in de zuivelindustrie.[/quote]
Het kabinet wil verduurzamingsactiviteiten die minstens 30% stikstof verminderen vergunningvrij verklaren. Zo kunnen bedrijven en projecten blijven verduurzamen, zonder lange en onzekere vergunningsprocedures. Vandaag start de internetconsultatie over dit voorstel. Voor veel projecten is het onzeker of het nog mogelijk is om een natuurvergunning te krijgen. Daardoor lopen ze vertraging op of gaan ze helemaal niet meer door. Dit geldt ook voor verduurzamingsactiviteiten die juist op termijn veel stikstof verminderen, zoals de omschakeling naar elektrische treinen, woonwijken die van het gas gaan en overstappen op warmtepompen of veehouders die hun stallen verduurzamen.
Royal Avebe is gestart met de verwerking van zetmeelaardappelen en dat betekent dat het seizoen van aardappelpersvezels weer is begonnen. Deze week heeft Van Triest CirQlar uit Hoogeveen (Dr.) de eerste vracht van het jaar van deze duurzame reststroom geleverd. De primeur van dit seizoen gaat naar Mts. Jongsma uit Oudehorne (Fr.), die al jarenlang […]
Importeur Fa. Groenewegen uit Warmenhuizen heeft onlangs deze Elho Cobra 7710T getrokken hakselaar naar Nederland gehaald. In Drenthe werd de Cobra uitgebreid getest. https://youtu.be/Ra24DQgjCuE?si=3FolAzln9tyxcp6D
Het is misschien niet leuk om te horen als CDA’er, maar voormalige CDA-bestuurders zijn verantwoordelijk voor de huidige stikstofcrisis. Het zou mooi zijn als ze hun verantwoordelijkheid nemen en hun fouten herstellen.
"Dit kan het einde van de Europese autobranche betekenen" [quote]Ola Källenius, topman van Mercedes-Benz geeft een snoeiharde waarschuwing af over de toekomst van de Europese autobranche.[/quote]
[quote]Meerdere medewerkers van Dierenartsencombinatie Gorredijk zijn betrokken geraakt bij het luchtballonongeluk dat woensdagavond rond 21.00 uur plaatsvon.....[/quote]
Minke (22) uit Midwolde werkt op een melkveehouderij in Canada. Tijdens een roadtrip door Alberta met haar ouders ontdekten ze de boerenbedrijvigheid en natuur, van vleesveebedrijven tot rodeo's en Hutterietenkolonies.
Mijn vriendin kwam tuis met 2 soorten aardappelen kleine krieltjes die we bakken met schil en zak Aardappelen om te koken bio ik zat ze te bekijken tot mijn verbazing kwamen ze beide uit Israël Waarom is toch niet nodig we kunnen toch al aantal weken vroege oogst eten als we zouden willen 🤷♂️
BBB-fractievoorzitter Caroline van der Plas zit aan tafel bij de Oranjezomer en praat over hoe ze de samenwerking met Geert Wilders heeft ervaren. Ook gaat ze in op een eventuele samenwerking in de toekomst.
-
Bron : Https://www.quotum.nu
Toch mooi om te zien hoe ze in 1972 de eerste rijkuilen maakten: https://thumbs.evfan.nl/bijlage_groot/4/4dce953c-89dc-4d11-b6f8-95bdedb204d1.jpg Foto van het inrijden van kuil met een tractor. Naast de bult twee hooivorken. Op de voorgrond een reeds afgedekte kuilbult. Foto: J.D. de Jong
Topman Piet Hilarides wil na twee financieel zware jaren ‘het huis op orde krijgen’ bij de veevoerproducent. Dat betekent: meer veevoer verkopen met hogere marges.
Het wisselvallige weer is momenteel spelbreker in de graanoogst. Ook de tamelijk grote spreiding dit jaar in oogstmomenten maakt dat vele percelen op dit moment nog niet vrij zijn om te kunnen bemesten. Het aanbod van mest daarentegen begint wel te groeien. Vooral in de provincie Friesland is het aanbod drukkend ruim, wat leidt tot afwijkende prijzen.
https://www.boerderij.nl/onrust-in-nieuw-zeeland-over-hoge-boterprijzen
Op de stukken grond die zijn aangewezen als compensatie voor de vogelrijke Hounspolder ten zuiden van Leeuwarden, komen nauwelijks meer broedende weidevogels voor. Natuurorganisaties en het dorp Goutum gaan met de tellingen naar de Raad van State.
Artikel van FTM: [quote]Minister van Landbouw Femke Wiersma wil in Brussel wéér gaan vragen om een uitzondering op de Europese mestregels. Follow the Money vroeg de verslagen op van eerdere gesprekken die zij, haar topambtenaren en Caroline van der Plas daarover voerden. De conclusie: Wiersma’s plan heeft geen schijn van kans.[/quote]
[quote]Ruim honderd Franse en Duitse activisten houden drie slachterijen in Apeldoorn bezet. De slachthuizen liggen hierdoor stil. De politie heeft al aanhoudingen verricht. Leden van dezelfde dierenrechtenbeweging bezetten momenteel ook twee slachthuizen in Frankrijk.[/quote]
De Nederlandse rundveestapel is sinds 1980 met ruim een kwart afgenomen, zo bericht het Compendium voor de Leefomgeving (CLO). Het aantal daalde van 5,2 miljoen in 1980 naar 3,8 miljoen in 2024.
Er voltrekt zich een drama in de Nederlandse weilanden, want het gaat bedroevend slecht met de weidevogel. De kemphaan is nagenoeg uitgestorven en hetzelfde lot dreigt voor de kievit, scholekster en zeker ook voor de grutto. Is het tij nog te keren?
Het plan van Femke Wiersma om een hogere ondergrens voor stikstofneerslag in de natuur in te voeren, zal desastreus uitpakken.
Eindelijk een landbouwminister die niet tegen maar voor ons is. Die snapt wat ons beweegt en met ons mee probeert te denken. Het was de 11 maanden dat Femke Wiersma regeerde op LNVV een veelgehoorde zucht van verlichting onder boeren. Veel meer dan een goed gevoel leverde het hen uiteindelijk niet op
Pete Overdevest emigreerde ruim 30 jaar geleden met zijn ouders naar het Canadese Ontario. Na een start met 60 koeien telt het bedrijf nu 280 stuks melkvee die door zes […]
Of de 1 mol ondergrens stand houdt bij de rechter?
Met de oorlog tussen Iran en Israel als nieuw conflict op het wereld toneel vlakbij de olie velden stijgen de brandstof prijzen verder. Daarnaast is er geen zicht op voldoende regen in de nabije toekomst. De 2e snede was op de meeste bedrijven wederom onvoldoende van opbrengst. Daarnaast is er de politieke onzekerheid voor melkveehouders wereldwijd met daarmee probleemrijke zich uitbreidende regelgeving. Deze zaken tezamen drukken de melkproductie terwijl de vraag naar zuivel onverminderd toeneemt.
Boerenorganisatie LTO dringt aan op een snelle beoordeling van een nieuwe studie die aantoont dat onkruidverdelger glyfosaat kanker veroorzaakt bij ratten. Veel boeren gebruiken glyfosaat.
In Nederlandse bodems is extreem veel fosfaat aanwezig als gevolg van bemesting uit het verleden. Op 84 procent van het landbouwareaal zit (veel) meer fosfaat in de bodem dan nodig is voor een goede gewasproductie.
Caroline van der Plas uit Deventer is opnieuw voorgedragen als lijsttrekker van BBB. Op 21 juni wordt dit officieel bevestigd. Met die mededeling trapt de BoerBurgerBeweging de verkiezingscampagne officieus af. Van der Plas zegt in een reactie op de voordracht dat ze niet wil roepen, maar wil doen.
Goedemorgen, wat kost mest afzetten op dit moment? Bij ons in de buurt is een veehouder die vraagt 40 euro per kuub.. Dan moet je t er nog naartoe brengen.... ?? Wat doen de prijzen? Ik heb nog ruimte voor 500 kuub. ..
Zie heel veel nieuwe akkerbouw
Boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) steunt de PVV, die dinsdag uit de coalitie is gestapt. 'De coalitie laat PVV vallen, niet andersom!', aldus voorman Mark van den Oever.
[quote]De PVV is uit de coalitie met VVD, NSC en BBB gestapt. Partijleider Wilders trekt ook de PVV-bewindspersonen terug uit het kabinet.[/quote]
[quote]Live: Debat over het verslag van de ministeriële commissie Economie en Natuurherstel inzake de stikstofproblemen - Tweede Kamer.De Tweede Kamer debatteert op...[/quote]https://www.youtube.com/watch?v=5hXIU6DVUMU
Zonder vergunning geen subsidie.
[quote]Het aantal runderen in Nederland is sinds 1980 met een kwart afgenomen. Het aantal stuks jongvee voor de melkveehouderij is in 45 jaar zelfs gehalveerd.[/quote]
Het viel fotograaf Loek Buter op: het van oorsprong klassieke mannenberoep van veearts wordt steeds vaker door vrouwen vervuld. Hij volgde de 29-jarige Lilian Bergman tijdens haar werk in de kop van Noord-Holland.
BURGUM – Op zondag 18 mei heeft de jaarlijkse Koeiendans bij boerderij Wâldpleats in Burgum meer dan 1600 bezoekers getrokken. Rond 14.00 uur renden de koeien enthousiast de wei in, tot plezier van jong en oud. Het evenement markeerde het begin van het buitenseizoen voor de dieren en bood een feestelijke middag voor het hele gezin. https://www.youtube.com/watch?v=QNSdbVrTrSE
De veertien jaar oude Marsfield Denzel Kimmy van de Nederlandse emigranten Gert en Sonja Schrijver uit het Canadese Stettler (Alberta) is de eerste koe in Canada die de zogenaamde Super 10-award wint.
Dre van Helmond is in Texas op bezoek bij een Jongvee opfok bedrijf. Hier komen kalfjes van melkkoeien als ze van de moeder weg kunnen tot 3 maanden voor het afkalven om verzorgd te worden. 92.000 plaatsen!, hij staat er verstelt van hoe goed ze verzorgd worden. Heel droog klimaat en veel wind in Kansas. Bron: https://www.facebook.com/share/p/194oYeKNmJ/
Amerikanen zijn maar wat trots op hun rundvlees. Ze willen het ook graag exporteren, onder meer naar de EU. In het kader van de handelsoorlog die de Trumptarieven veroorzaken, speelt echter een pijnlijk punt op: de Europese normen voor voedselveiligheid. Wij houden niet van de manier waarop de VS vlees produceren. Meer: https://www.foodlog.nl/artikel/amerikaans-rundvlees-kansloos-vanwege-hormonen
Met geen weinig zicht op neerslag van enige betekenis is de maaisnede voor grasland van begin juni ver buiten beeld. Dit zien we ook al terug in de vraagprijs voor perspulp die over de 60 euro gaat. Ook beweiden zal binnenkort fors minder worden. Dat gaat gevolgen hebben voor de melkproductie die onder druk komt. Grote inkopers zijn zich al aan het indekken wat de prijzen van zuivelproducten de komende tijd omhoog zal brengen en de 60 cent voor weidemelk aangetikt gaat worden.
De melkprijs van Vreugdenhil Dairy Foods is voor de maand mei verhoogd met 1,07 euro per 100 kilo, exclusief btw. Daarmee komt deze uit op 56,67 euro. De prijs voor biologische melk stijgt met 1,57 euro en staat op 68,93 euro.
Het kabinet werkt aan een aanpak om uit de stikstofcrisis te komen. Onlangs kwam de regering met de eerste Kamerbrief op hoofdlijnen, met een startpakket. Nieuwe Oogst wil graag weten hoe agrariërs aankijken tegen de plannen van het kabinet om uit de stikstofcrisis te komen. Peiling: https://s.businessmonitor.nl/TakeSurvey.asp?SurveyID=l02m730I7640Gm5
[quote]Het gerechtshof in Den Haag bepaalde eerder dat omwonenden van veehouderijen onvoldoende beschermd zijn tegen stankoverlast en dat daarmee hun mensenrechten zijn geschonden.[/quote] Hadden ze ook wel wat eerder aandacht aan kunnen besteden en duidelijkheid aan deze ondernemers of buren geven bij aanvraag vergunningen.
Een bezoek aan een fastfoodketen heeft ertoe geleid dat Yvon Jaspers in Boer zoekt Vrouw eerder op de stoep stond dan gepland bij boer Jan. De Groningse melkveehouder heeft nog nooit iets besteld via een ‘paal’ in een restaurant of een QR-code. Dat vond ‘stadsdame’ Karina zo gek, dat ze besloot dat de kloof tussen hen te groot is. Juist toen Jan voor haar wilde kiezen.
Roy Meijer (32) wil de melkveehouderij van zijn ouders graag voortzetten. Maar landbouwminister Femke Wiersma (BBB) pakt maar niet door met haar stikstofmaatregelen, waardoor hij en leeftijdsgenoten niet weten waar ze aan toe zijn. Als voorzitter van de vereniging voor jonge agrariërs is Roy er klaar mee. Hij waarschuwt het kabinet: los dit probleem op.
Royal FrieslandCampina heeft de garantieprijs voor mei met 1,25 euro verhoogd naar 56,50 euro per 100 kilo, exclusief btw. De biologische melkprijs stijgt met 1 euro naar 67 euro per 100 kilo. De stijging van de gangbare melkprijs is toe te schrijven aan een opwaartse correctie over de afgelopen periode.
Wat vind jij van het stikstofplan dat afgelopen vrijdag werd gepubliceerd? Stem op onze stelling en licht je antwoord toe in een reactie onder de stelling
Wiersma heeft oplossingen in kaart laten brengen. Maar ze bieden geen verlichting op korte termijn.
Is het gras voldoende gedroogd om winddroog, liefst met meer dan 30 procent drogestof de kuilbult in te gaan als de Oranjes de IJsselkade in Doetinchem inwandelen, vanmiddag rond 13.30? Dat hangt van de wolkenvelden af. Verdwijnen de wolkenvelden snel zoals eerder nog werd berekend, dan kan het gras ook in de wiers wellicht meer […]
NB: lees het hele artikel voor de nuance. Gras geeft gras, dus aanstaande vrijdagavond zou het zomaar niet alleen Koningsdag weekend maar ook nationale inkuilweekend kunnen worden. Want alleen vrijdag en zaterdag een groot deel van de dag blijft het vrijwel gegarandeerd droog. Daarna begint de depressietrein die nu al in gang is gezet, waarschijnlijk […]
In grote delen van Europa is nog volop ruimte voor de afzet van dierlijke mest. De mestbehoefte is vele malen groter dan het Nederland in kan vullen Dit biedt ruimte om de meest kansrijke exportmarkten te selecteren
Eindelijk is het zo ver. Naar vermeend hebben belangenbehartiging, de zuivel en de Rabobank de handen ineen geslagen. De particiele vrijwillige krimp zit er aan te komen. De voorjaarsnota heeft een deel van de 600 miljoen er voor vrij gemaakt, de Rabobank spreekt haar stroppenpot aan en Zuuvelnl stuurt een groter factuurtje naar de zuivelfabrieken. Vrijwillig kunnen veehouders krimpen tegen een vergoeding van pak um beet 8000 euro , voor drie jaar.... Niemand zal vrijwillig mee doen, maar de bank zal de intensieve boer en de pas melders wel begeleiden. En na de rabo LBV plus is het Datema weer gelukt een deel van de veehouderij vrijwillig af te laten vloeien. Wanneer komen we als boeren in opstand? Of moeten we wachten tot het volk in opstand komt vanwege voedsel armoede.....
DEN HAAG - De aanwezigheid van stikstofstrijder en milieuactivist Johan Vollenbroek en zijn jurist Valentijn Wösten op een borrel van het ministerie van Landbouw heeft kwaad bloed gezet bij landbouwminister Femke Wiersma (BBB). Haagse ingewijden melden aan De Telegraaf dat zij onaangenaam verrast was en de hoogste ambtelijke baas ’vermanend heeft aangesproken’. Deze secretaris-generaal pakt binnenkort zijn biezen, maar dat heeft volgens een woordvoerder van Wiersma ’niets te maken met de relatie tot de minister
[quote]Bij melkveebedrijf Teselink-Nijland worden 85 melkkoeien ingemolken op twee nieuwe melkrobots. Melkveehouder Pascal Teselink werkt regelmatig buitenshuis. Om...[/quote] https://youtu.be/0YyMoM94XgM?feature=shared
Ik denk er wel eens aan om de roosters te laten bekleden met rubber Zijn er prikkers met ervaring ?
[quote]Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) is bereid om pijnlijke maatregelen te nemen voor boeren en bedrijven rondom kwetsbare, stikstofgevoelige natuurgebieden De Veluwe en De Peel. Het landbouwministerie wil 4 tot 7 miljard euro uittrekken om 1800 bedrijven in die gebieden te laten innoveren, extensiveren, verplaatsen of stoppen, zo melden Haagse ingewijden aan De Telegraaf.[/quote]
Arla Foods, DOC Kaas en DMK Group gaan fuseren. Wanneer de fusie zijn beslag krijgt, ontstaat een zuivelcoöperatie met ruim 12.000 melkveehouders en een gecombineerde omzet van 19 miljard euro.
In gesprek met een groep landbouwjournalisten schetst Datema deze week de positie van zijn bank in het huidige landbouwklimaat.
De VS voert importheffingen van 10 procent in op nagenoeg alle producten uit het buitenland. Dat kondigde president Donald Trump woensdag aan tijdens een ceremonie. Hij stort hiermee de wereldeconomie in grote onzekerheid.
Dolf Jansen blijft het onverteerbaar vinden dat het zo kan zijn dat een ondernemer vlak bij jouw huis tulpen of lelies gaat verbouwen, en jij dan voortaan angst voor parkinson hebt, of zelfs je kleinkinderen niet meer uitnodigt omdat je hun gezondheid niet wil schaden.
Goeiedag, Momenteel ben ik mijn aan het oriënteren om een bedrijf op te zetten/overnemen in Denemarken, vooral omdat dit in Nederland onmogelijk is. Ik heb me al in het een en ander ingelezen en ben daarom van plan om in mei naar het land toe te gaan om daar het een en ander te bekijken en om er een gevoel bij te krijgen, om die reden zou ik in contact komen met Nederlandse boeren in contact komen die daar al zitten om eens te horen hoe hun ervaring is en hoe daar de gang van zaken is, Vooral zuid Jutland en de eilanden hebben mijn interesse. Met vriendelijke groet, Henri
Biogas is 'hot' in Denemarken. Het landbouwakkoord Grøn Trepart dat in juni 2024 is ingegaan, rekent op biogas om fossiele brandstoffen te verdringen. Dit maakt de Deense landbouw belangrijker.
Het landbouwministerie van de Verenigde Staten, het USDA, liet weten dat het aantal stuks vleesvee in de staten vorig jaar met een procent is gedaald. Ook het aantal dieren dat beschikbaar kwam voor de mesterij daalde met een procent. Sinds een recordaantal stuks in 2019, daalde het aantal alleen maar. Vleesveehouders proberen hun feed lots bezet te houden. De prijzen voor kalveren reageren daarop en bereiken recordhoogten.
Nu het kabinet er nog altijd niet in slaagt om met een stikstofaanpak te komen, opent Johan Vollenbroek de aanval op individuele boeren die - met een geldige natuurvergunning - veel stikstof uitstoten. Is vanaf nu elk legaal opererend bedrijf vogelvrij?
In 2024 is ruim 84 productie van de mestproductie afkomstig van rundvee, 11 procent van varkens en 5 procent van pluimvee en overige diercategorieën.
[quote]Het artikel bespreekt de ammoniakemissies van boeren en hun effect op de natuur. Ingenieur Wouter de Heij concludeert dat het merendeel van de ammoniak neerdaalt op eigen land en niet in kwetsbare …[/quote]
allemachtig wat is die holman vandaag weer bezig,in het twee minuten debat landbouw klimaat en voedsel een blamge voor de sector
https://www.boerderij.nl/nsc-wil-dalende-trend-weidegang-desnoods-met-wetgeving-ombuigen
[quote]De Tweede Kamer heeft onlangs een voorstel aangenomen voor een nationale acceptatieplicht van contante betalingen tot 3000 euro[/quote] Contant geld moet voor iedereen beschikbaar, bereikbaar en betaalbaar blijven. Omdat contant geld een belangrijke maatschappelijke functie heeft komt er een wet die dit gaat garanderen. Minister Eelco Heinen (Financiën) heeft deze wet (wetsvoorstel chartaal betalingsverkeer) vandaag naar de Tweede Kamer gestuurd. De wet verplicht grote banken om een landelijk dekkend netwerk van geldautomaten in stand te houden. Dit betekent dat er binnen een straal van 5 kilometer een werkende geldautomaat te vinden moet zijn. Ook regelt de wet dat klanten van grote en middelgrote banken voortaan bankbiljetten kunnen storten bij geldautomaten. De Nederlandsche Bank (DNB) gaat toezicht houden op de naleving. Minister Heinen: “Contant geld is van iedereen. Voor een grote groep mensen is contant betalen belangrijk omdat ze moeite hebben om de weg te vinden in het digitale betalingsverkeer of omdat ze om andere redenen liever contant betalen. Ook bij een pinstoring is het belangrijk om contant geld te hebben. Daarom moet contant geld toegankelijk blijven. Met deze wet wordt dit geregeld.” Het wetsvoorstel bevat een aantal belangrijke maatregelen. Zo worden grote banken wettelijk verplicht om de huidige landelijke infrastructuur van geldautomaten in stand te houden. Dit betekent dat er binnen een straal van 5 kilometer een werkende geldautomaat moet zijn. Op dit moment gelden daarvoor vrijwillige afspraken, maar dit blijkt niet voldoende om de bereikbaarheid van contant geld in de toekomst te kunnen garanderen. De wet regelt dat ook in de toekomst geen tarieven morgen worden doorberekend aan particuliere klanten van grote banken bij het opnemen van contant geld. Voor andere betaalrekeninghouders, zoals ondernemers, gaan maximumtarieven gelden. Daarnaast moeten klanten van zowel grote als middelgrote banken voortaan bankbiljetten kunnen storten bij geldautomaten. Voor particulieren wordt dit kosteloos. Banken kunnen hiervoor gebruik maken van het geldautomatennetwerk van Geldmaat. De stortverplichting gaat gelden voor middelgrote banken met meer dan 500.000 klanten. Kleine banken zijn uitgezonderd. Acceptatieplicht contant geld De Tweede Kamer heeft onlangs een voorstel aangenomen voor een nationale acceptatieplicht van contante betalingen tot 3000 euro. De Eerste Kamer moet nog over het voorstel stemmen. Op dit moment wordt in kaart gebracht welke uitzonderingen er nodig zijn, bijvoorbeeld vanwege veiligheid.
De hoop op een droog voorjaar is uitgekomen en daarmee heeft de verhitte mestmarkt behoorlijk kunnen ontspannen. Nu de neerslag echter uitblijft, begint droogte op andere fronten in toenemende een aandachtspunt te worden. Bijvoorbeeld op de ruwvoermarkt, hoewel we de situatie in deze tijd van het jaar niet moeten overdrijven. Vooralsnog heeft het dan ook geen invloed op de DCA-indicatieprijzen.
Ik zoek een oplossing om het nicosil kleed voor het snijvlak van de kuil met de shovel weg te halen en terug te plaatsen na het voeren. Wie heeft hier ervaring mee
https://www.boerderij.nl/stikstof-en-staal
[quote]Wouter de Heij blijft rekenen aan stikstof. Nu hij cijfers op het niveau van individuele boerderijen tot zijn beschikking heeft, rekende hij het nog…[/quote]
Wouter de Heij blijft rekenen aan stikstof. Nu hij cijfers op het niveau van individuele boerderijen tot zijn beschikking heeft, rekende hij het nog altijd niet in een wetenschappelijk blad gepubliceerd stikstofonderzoek uit 2023 van de Universiteit van Amsterdam nog eens na. Zijn conclusie: de onderzoekers vergisten zich een factor 3 in het lokale depositiegetal. Dat is nogal wat, omdat dat getal bepaalt hoe veranwoordelijk boeren zijn voor natuurschade op grotere afstand van hun stallen.
Boerderij: Hoewel meer krachtvoer doorgaans leidt tot een hogere melkproductie, biedt dat geen garantie voor een hoger saldo per koe. De sleutel tot rendement ligt vaak in het juiste ruwvoer en een efficiënte omzetting van het voer. "Hier geldt de wet van de afnemende meeropbrengst: de laatste liters dragen steeds minder bij aan het saldo." " Gemiddeld leidt het tot een hogere milieubelasting, zoals meer uitstoot van ammoniak en CO₂.” Dat zijn steeds belangrijkere factoren bij het bepalen van de optimale productie op een bedrijf.", aldus Wientjes. https://www.boerderij.nl/meer-krachtvoer-leidt-niet-vanzelf-tot-meer-saldo?fbclid=IwY2xjawJM4HRleHRuA2FlbQIxMQABHdYFia8NCkQEjVNlqJM5k5OBY9ahFFz5Ff1d2UntX3fZ7RYenO2C4jpp8g_aem_s6RmgWk6drgO9Mj5PyJtdQ
[quote]U.S. Sens. Tammy Baldwin, D-Wis.), Roger Marshall, R-Kan., Amy Klobuchar, D-Minn., and Joni Ernst, R-Iowa, are calling on the Trump Administration to help level the playing field for dairy farmers as trade talks continue between...[/quote]
Het is lente, en dat betekent dat de koeien weer naar buiten mogen.
Door een wereldwijd tekort aan runderen stijgt de vleesprijs de afgelopen weken door naar recordhoogte. Inmiddels ligt de karkasprijs in Nederland bijna 9 procent boven het vorige record. Daar blijft het niet bij. Verdere prijsverhogingen worden verwacht.
De Brits-Nederlandse levensmiddelengigant Unilever wil De Vegetarische Slager verkopen. Dat meldt de Britse nieuwszender Sky News op basis van bronnen. Een woordvoerder van Unilever geeft ‘geen commentaar’.
Met het drogende weer van de afgelopen week en hopelijk komende week lijkt het op een heel ander voorjaar dan vorig jaar. Wat doen de mestprijzen op dit moment bij afvoer, vermelding van de regio gewenst?
Mechanisatiebedrijf GroeNoord draaide in 2024 een verlies van €2,2 miljoen. Hoge ICT-kosten, stijgende rentelasten en personeelskosten droegen bij aan het faillissement, blijkt uit het faillissementsverslag. Meer: https://www.boerderij.nl/failliet-groenoord-leed-e22-miljoen-verlies-in-2024
[quote]Deze week in POAH!: De Kubota M7171 van melkveehouder Jeroen Drost uit Ruinerwold. ‘Het is echt een beer van een trekker’, vindt Drost. De trekker heeft 170 ...[/quote] https://youtu.be/mylR_VNQfhE?si=bNEkGhJ4v_2Wfq62
Na het besluit van de Amerikanen om de wapenhulp aan Oekraïne voorlopig op te schorten, ziet coalitiepartner BBB geen reden om direct extra hulp te geven aan de regering in Kyiv. Daar dringen onder meer GroenLinks-PvdA en D66 op aan.
Gaan we richting WOIII? Ik ben benieuwd naar het oorspronkelijke artikel waarom boer Kees gruwelt van leugens.
De prijs van sojaschroot is afgelopen week stevig gedaald. Ruime voorraden en goede weersomstandigheden in Zuid-Amerika zorgen ervoor dat de prijs van een van de belangrijkste veevoergrondstoffen weer verder onder druk is komen te staan.
Organisaties uit de melkveehouderij, de zuivelsector, de diervoederindustrie, adviseurs en kennisinstellingen slaan de handen ineen om via een convenant het aandeel ruw eiwit in melkveerantsoenen te verlagen. De sector wil zo de productie van stikstof via mest drukken om een generieke korting te ontlopen en de mestmarkt te ontlasten.
De gemiddelde ammoniakconcentratie in een mestkelder onder een dichte (sleuf)vloer is circa vijf maal hoger dan in een kelder onder een traditionele keldervloer.
Grasdrogerij Hartog bouwt het drogen van groenvoeders in de grote droogtrommels af. Maar hoewel de populariteit van kunstmatig drogen van vooral gras afneemt, zien de andere vier drogerijen in Nederland nog voldoende basis om meer eiwit van eigen land te halen.
De Groninger boer Kees Huizinga kijkt met afgrijzen naar het optreden van de Amerikaanse president Trump, die Oekraïne de schuld geeft van de oorlog. „Ik denk dat hij door de Russen gechanteerd wordt.”
Deze Claas-combinatie van Loonwerk & Transport Postel in het Overijsselse Tilligte is momenteel volop mest aan het uitrijden. 'Fantastisch! Een prachtige combinatie en je hebt veel bekijks onderweg.' https://youtu.be/s6SfaqBQzgE?si=SH8fOA5YngflVL8L
John Deere-dealer Groenoord is afgelopen maandag (10 februari 2025) failliet verklaard. Curator Frank Omta en zijn collega Sander Vos van Yspeert Advocaten zijn begonnen met het in kaart brengen van het faillissement en mogelijke partijen die het bedrijf willen overnemen. “Er is interesse”, zo meldt Omta. Om welke partij het gaat, wordt niet direct gezegd. Maar het zou gaan om een andere grote dealer in het westen van het land.
GroeNoord uit Groningen noemt een moeilijke markt als een van de redenen voor zijn ondergang. Maar volgens branchekenners is de sector het dieptepunt gepasseerd.
De vliegende start van het bemestingsseizoen wordt langs de Noordzeekusten onderbroken door veel regen. Maar langs de zuid-en oostgrens valt er de komende dagen veel minder. Vandaag (zaterdag) hooguit een paar millimeter en met name dinsdag kan het in heel Nederland flink doorregenen. Vandaag dus ook langs de Noordzeekusten. Opgedroogd land In totaal 20-40 mm […]
Kees Huizinga, de Nederlandse boer in Oekraïne, waagt zich deze week de weg op met zijn nieuwe elektrische 4x4 pick-up. Ook laat hij zien hoe de nieuwe looproute eruitziet in de koeienstal. Dat blijkt nog even wennen voor de koeien. https://www.youtube.com/watch?v=l-N_PxMNcOU
In zijn tocht als olifant door een porseleinkast kleineert Donald Trump ook Canada. Elfstedentocht-legende Evert van Benthem (66) ziet hoe in zijn tweede vaderland het patriottisme en de saamhorigheid hoogtij vieren door het gedrag van de buurland-president.
[quote]Koeien naar de slacht brengen of met mest sjoemelen. Voor die keuze staan veel melkveehouders volgens insiders nu zij steeds minder mest mogen uitrijden en het afvoeren ervan tienduizenden euro’s kost. Het onvermogen van minister Wiersma om de mestcrisis op te lossen lijkt bijna een vrijbrief om te frauderen. De ‘fraudeprikkel’ is sterker dan ooit en de controle ontoereikend. Maar hoe doe je dat, mest laten verdwijnen?[/quote]
Had nog nooit onze mest bemonstert Is dit wat normaal qua gehaltes?
https://npo.nl/start/serie/dit-is-tijs/seizoen-2/dit-is-tijs_20/afspelen
Het heeft er alle schijn van dat februari een top notering in de droogste ooit gemeten gaat halen. Tot ver in de 14-daagse is er geen regen van betekenis te vinden in de weersverwachting. Dus kan het uitrijdseizoen probleemloos van start. Op het uiterste noordoosten na, waarschijnlijk. Want daar blijft het de komende dagen kouder, […]
https://youtu.be/PaGXTF2dvyI?si=03T0g4NZbXPCcVDl
[quote]GroeNoord, de John Deere-dealer met 17 vestigingen in midden- en noordoost-Nederland, is failliet. John Deere-dealer Groenoord is failliet. Het[/quote] Gaat dit om het hele bedrijf of een onderdeel ? Op hun eigen site staat Ag&Turf ?
De mestprijs gaat extreem dalen, dit doordat er veel boeren stoppen en omdat de ontmaskering van de stikstof maffia nabij is.
Wij zijn opzoek naar een sleepslang combinatie, inclusief 1500 meter sleepslang. We hebben een richtprijs van een dikke ton gekregen. Dit is dan een zeer licht uitgevoerde combinatie met een 100pk trekker ervoor. Mensen hier al enige ervaring mee? En is er ook animo voor als hiermee loonwerk wordt gedaan?
Ondanks het uitblijven van concretere stikstofplannen van minister Femke Wiersma, wil de provincie Utrecht boeren blijven helpen. Maar de prijs is letterlijk hoog. "De doelen zijn gebleven, maar de middelen zijn weg."
Livestream is vanaf 10.00 uur hier te volgen: https://streams.nfgd.nl/uitspraak-greenpeace-tegen-de-staat https://www.youtube.com/watch?v=z2Bxdeu9W04
DEN HAAG - Politiek Den Haag houdt de adem in voor een nieuwe stikstofuitspraak die woensdag gedaan wordt door de rechtbank in de hofstad. Kamerleden vrezen dat ons land én daarmee onze economie verder op slot gaat. Achter de schermen klinkt zelfs de vrees voor een kabinetsval als het vonnis negatief uitpakt en landbouwminister Femke Wiersma (BBB) harde maatregelen bij boeren moet treffen. Zijzelf maakt zich in elk geval grote zorgen over het stilvallen van vele projecten, zoals nu al het geval is. „Het is echt, echt heel schadelijk voor de economie.”
De provincie Gelderland geeft voorlopig geen nieuwe stikstofvergunningen af en neemt ook geen vergunningen meer in behandeling. Dat heeft provinciebestuurder Ans Mol woensdagavond gezegd.
Jullie kunnen het nieuwe jaar goed beginnen door je aan te melden voor informatieavond Stichting Stikstofclaim bij je in je regio. Meld je aan en zorg dat je beslagen ten ijs komt als de handhavingsverzoeken tsunami van MOB begint in maart
Hogedrukgebieden weten de komende tijd van geen wijken. Voorlopig liggen ze niet op de juiste plek om vrieskou te brengen, maar vanaf het laatste weekend van januari lijkt daar verandering in te komen. Het is het nog ver weg in de 14daagse verwachting, maar op het eind verschijnt zowel in de Amerikaanse berekeningen van GFS […]
Nederland hoeft nog geen maatregelen te nemen tegen mond-en-klauwzeer (MKZ), zegt landbouwminister Femke Wiersma. Zij reageert daarmee op nieuws uit Duitsland, waar bij drie waterbuffels de ziekte werd geconstateerd.
Een Groningse boer die zijn giertank tijdens het carbidschieten met oud en nieuw liet ontploffen, heeft tot zijn verrassing ontdekt dat de zware explosie als aardbeving door het KNMI is geregistreerd. Het liep een beetje uit de hand, erkent hij tegen RTV Noord. „Vorig jaar hebben we het voor het eerst gedaan met deze tank en toen ging het wel goed.” De ramen in zijn stal zijn gesneuveld.
Leeftijd: 124jr Laatst online: 2mnd geleden
Ik heb ervaring met de volgende machines: