HAK stopt productie tijdelijk vanwege energiekosten: 'Appelmoes duurder'

Quote:
De producten zullen wel in de schappen liggen, maar voor een hogere prijs, verwacht het bedrijf.

Deel dit topic

Reacties

bio boer
Zuivel verwerking vreet ook energie wordt dat niet probleem ? Weet niet hoe veel het in verhouding is per kg melk 🤷‍♂️

(klik om te vergroten)

+2
T60401
@bio boer 200 miljoen kuub aardgas. 😦 op 15000 melkveehouders. 13000 kuub. Of zit ik nu fout. En dan hebben ze het er over dat de veehouder moet verduurzamen. Begin bij jezelf.
dijkstra uit w
@T60401 suc6 met rauwe melk verkopen. Vroeger hadden de fabrieken een ketelhuis op steenkool gestookt. daar konden ze ook stroom opwekken.
bio boer
@T60401 jij denkt dat idereen campina levert frieslandcampina in hier al stuk minder zie vooral veel aware laaste jaren
BertK
@bio boer Denk je dat het verbruik per m3 melk veel anders is? Pasteuriseren of yoghurt maken kost energie. Kijk per kg melk, niet per veehouder.
bio boer
@BertK wij maken zelf ijs ik weer hoe veel energie die machines slurpen 30 liter pastriseren kost 20 kwh × 0.70 = 14 euro
14 euro ÷30 = 47 cent per kg melk

Nu kan dat op grote schaal stuk efficiënter lijkt mij

Alleen verkoop je ijs met hele grote marge per liter een liter ijs gaat voor 18 of 10 euro weg zit 800 gram melk
sorry
@bio boer hoe kom je nou op 70 cent kw/h ?
+1
bio boer
@sorry dat zijn de huidige energieprijzen dacht ik
sorry
@bio boer vattenval zit boven 50000kw/h op 38cent ( enkeltarief)
bio boer
@sorry niet als je nu klant wordt eerst volgende prijs verhoging kom je er wel achter stroom die nu verkocht word bij de windmolen levert al 50 cent op alleen staat al halfjaar stil rot ding 😢
sorry
@bio boer tarieven per 1 oktober
bio boer
@sorry ex belasting anders kan het nooit als wij al 40 of 50 cent beuren voor de stroom daar moet nog belasting overheen
Weidezicht
@bio boer waarom ? Draaien met dat ding toch?
bio boer
@Weidezicht kortsluiting in trafohokje bij die grote bedrijven duurt alles heel erg lang schuiven schuld af aan andere bedrijven zo moet liander toestemming geven voor reparatie duurt eerst 6 weken voor je een offerte hebt dan moet de spullen bestelt worden zit levertijd op en moeten monteurs ingeplant worden

(klik om te vergroten)

bio boer
@Weidezicht heb wel machine breuk verzekering die begint ook moeilijk tedoen want de molen is al 18 jaar bla bla
bio boer
@sorry die 38 cent is kale prijs komt alles nog over heen belasting opslagduurzame energie zit je zo op 70 cent

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

sorry

(klik om te vergroten)

bio boer
@sorry ik ook niet kwa belasting of dat vast bedrag is of een % voor kale prijs vind ik het hele nette prijs op de vrije markt is die nog stuk hoger
bio boer
@sorry lijkt er op dat vartaval de tarieven laag houd op de huidige prijsen essent wel kale prijs 0.76
sorry
@bio boer geen groene stroom misschien is dat het

bio boer
@sorry of willen gewoon geen nieuwe klanten 😅 dit is aanbod wat ik kreeg van essent als in net doe of ik klant wil worden
bio boer
@bio boer maar heb nog 2 jaarvastcontract voor 7 cent kale prijs
Weidezicht
@sorry dacht dat gas veel duurxer was. Hier staat 1,87 m3
bio boer
@sorry eneco maakt het nog bonter als je wil overstappen 1 euro 🤑

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

bio boer
@bio boer ben benieuwd wat het 1 januari gaat worden dan 🙈
Bekkink
@bio boer hier profito 0,72 cent🤬 gas 2,999
bio boer
@sorry 83 cent zelfs nu bij essent

(klik om te vergroten)

+1
sorry
@bio boer voor die prijs kun je wel een dieselagregaat starten denk
bio boer
@sorry met gemak kost 30 cent bij ons per kwh diesel agragaat
spotmelker
@bio boer gaat voor 18 of 10 euro
Heb je dit wel goed? Bak van 2,5 liter roomijs kost in de super amper de helft.
bio boer
@spotmelker ja als we ijs scheppen halen we 12 bollen uit 1 liter x 1.50 en liter potten voor 10 euro halve liter 5.50 en bakjes van 100 ml voor 1 euro per stuk voor verkoop door derden
Het is ook maar kleinschalig wat we doen met ijsmaken is 2e jaar
ijsboerderijdemar.nl/

We kunnen natuurlijk nooit concurreren met de grote fabriek maar koop maar een ben&jerrys
Dat ijs van ons is ook wel even beeter dan dat uit de goedkope bakken

(klik om te vergroten)

bio boer
@T60401 en dan ook nog stroom verbruik komt er bij dat zal ook niet weinig zijn
10.000 boeren leveren 1 miljoen kg gas kost 3 euro per m3 dan is het 6 cent per kg melk en 60 cent per kg kaas
HansBa
@T60401 juist, ons allerlei duurzaamheid maatregelen opleggen en de fabrieken( geld voor alle verwerkers volgens mij) hebben er dus zelf niets aan gedaan. Mooi is dat!
+3
Porky
T gaat goed hè RUTTE, goed gedaan jochie, je hebt met al je kabinetten het hele land naar de donder geholpen, en het eind is nog laaaang niet in zicht ,er gaat nog veel meer gebeuren, de crisis van 2008 verbleekt bij wat er voor de deur staat.
weurding
@Porky denk je dat ie hier mee leest
+1
Porky
@weurding Nee ,maar ik zie hier wel meer dingen staan die als kut op Dirk slaan, dacht,laat ik ook eens meedoen,en mn gal spuien over die waardeloze lul , die door sommige nog steeds geadoreerd word, en die dan ook nog zeggen ; " wie moet het dan doen" ?
Bekkink
@Porky dat zeg ik ook. Weg met die vent. "Wie moet het dan doen?" Zeggen ze.....hij heeft alle opvolgers van hem vroegtijdig geexecut.....euh... geelimineerd😉
Niemand kreeg een kansonder zijn bewind.
+3
JohnDeere7serie
@Porky dat energieprijzen van x15 (en de rest) nogal meer gevolgen heeft dan je absurd hoge afrekening gas en stroom van je huis begint langzaam door te sijpelen. Maar gelukkig hebben we wel Rusland in de tang (not)
bio boer
@JohnDeere7serie stroom prijzen waren in 2021 al gestegen ook zonder rusland december 2021 ook al 30 cent was de prijs al hoog was met de voer prijzen ook al zo en melkprijs was ook al vorig jaar al stijgende

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

bio boer
@bio boer en het gas was ook al gestegen voor de oorlog

(klik om te vergroten)

+3
diezel
Toch wel een bijzonder bedrijf dat HAK...... 😄
Een knuffel-Rus als eigenaar.
80% opwekking eigen energie.
met als kleine toevoeging bij het bulletin dat de prijzen 30% zullen worden verhoogd..............A2030



groendus.nl/klantverhalen/hak/
+1
weurding
@diezel spelletje.. met minder werk hetzelfde of liefst meer verdienen, en de schuld schuiven op Rusland oekraine
bio boer
@diezel dat is stroom voor de bereiding van de producten koken zal wel op gas gaan die wortels uut potje zijn tot moes gekookt dus daar wordt wel gestookt

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's groente geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!