Leeftijd: onbekend
Laatst online: 3min geleden
Ik heb ervaring met de volgende machines:
Merk / type | Waardering |
---|
In de webinar over stikstof kan de programmadirecteur stikstof geen antwoord geven op volgende vraag:
"Wat zijn de gewenste cijfers of resultaten om het Stikstofdosier niet langer als 'crisis' te bestempelen?"
Ongelofelijk, waar zijn ze dan mee bezig?
Er zit een behoorlijk verschil tussen de depositie volgens Aerius calculator en de Aerius aankoopcalculator. Vermoedelijk komt dit omdat de aankoopcalculator op slechts enkele tientallen hexagonen rekent, terwijl de calculator alle N2000 hexagonen meeneemt binnen 10 km.
Om dit te testen heb ik een berekening op een paardenstalletje van een particulier pal tegen een N2000 gebied uitgevoerd. 4 paarden en 1 veulen geven in de calculator een piekbelasting van ruim 39 mol. De aankoopcalculator geeft een maximale depositie van 4,2 mol weer.
Voor extern salderen is de uitkomst in de calculator van belang. Bij de opkoop van "piekbelasters" door de overheid is de gemiddelde depositie uit de aankoopcalculator maatgevend; in dit geval 0,2 mol.
Een interessante vraag is waar de maatgevende hexagonen liggen en waarom die op die plaatsen liggen. In dit voorbeeld liggen er 26 van zulke hexagonen (binnen 10 km) in het Geleenbeekdal. Deze zijn bepalend voor het hele N2000 gebied van 253 hectare.