Beste tf’ers, Momenteel voer ik met een pelikaanbak aan 4,5 tons shovel (Ahlmann). Bij mais kun je een redelijk net snijvlak houden als je een beetje secuur werkt. Maar voor gras wordt het een ander verhaal (hier wordt zowel opgeraapt als gehakseld) Voersnelheid is hier aan de lage kant, vandaar dat ik aan het oriënteren ben om met een kuilhapper voer uit te gaan halen. Er zijn zoveel merken op de markt, dat ik geen idee heb welke kwalitatief goed zijn en een strak snijvlak maken. Daarnaast werkt de een met een vast mes, grote geschroefde messen (bijv AP of Redrock) of met fijne messen (bijv Flingk). Huidige bak is 1,7m breed. Wil qua breedte niet inleveren zodat je eerder het gehele snijvlak gehad hebt met happen. Wat zijn jullie ervaringen? Alvast bedankt!
Met geen weinig zicht op neerslag van enige betekenis is de maaisnede voor grasland van begin juni ver buiten beeld. Dit zien we ook al terug in de vraagprijs voor perspulp die over de 60 euro gaat. Ook beweiden zal binnenkort fors minder worden. Dat gaat gevolgen hebben voor de melkproductie die onder druk komt. Grote inkopers zijn zich al aan het indekken wat de prijzen van zuivelproducten de komende tijd omhoog zal brengen en de 60 cent voor weidemelk aangetikt gaat worden.
In Zeeland is nog plek voor het uitrijden van mest. Daarom komt er veel mest van buiten de provincie onze kant op. Zeeuwse veehouders zijn de dupe.
ik heb diepstrooisel met gescheiden mest en flexibele boxafscheiding. mest scheiden gebeurt ne een pocketvergister. de gescheiden mest is altijd maar 29-30 ds. in de boxen wordt hij veel te hard en de boxen blijven ook veel te vochtig. ik zou mischien de boxen uitscheppen en opnieuw beginnen maar waar kan dit aan liggen dat ze zo hard worden en niet droog worden
https://youtu.be/TZN_WF4Gt38?si=vfyrdCjo2tVlkBtt
Woonplaats: Oost Vlaanderen Leeftijd: 34jr Laatst online: 4d geleden
Ik heb ervaring met de volgende machines: