[quote]Zeven melkveeorganisaties presenteerden afgelopen winter een voorstel voor vrijwillige en tijdelijke extensivering in de melkveehouderij. Minister Wiersma maakte duidelijk dat van het tijdelijk doorhalen van fosfaatrechten geen sprake kan zijn.[/quote]
Nederland wil met de export van mest de Poolse bodemkwaliteit verbeteren. Polen is inmiddels binnen de EU een grootmacht op landbouwgebied. Met een betere bodemkwaliteit is hier een verdere plus te halen. Nederlandse mest past hier prima bij, zo blijkt uit een samenwerkingsproject.
[quote]Tien veehouders in Noord-Brabant raken mogelijk een deel van hun natuurvergunning kwijt. De rechtbank Oost-Brabant heeft de provincie opgedragen samen met de boeren en milieuverenigingen MOB en Stichting Leefmilieu tot een besluit te komen om de stikstofdepositie te verminderen.[/quote]
In gesprek met een groep landbouwjournalisten schetst Datema deze week de positie van zijn bank in het huidige landbouwklimaat.
Voor veel Oranjegezinde boeren, zeker in Oost- Nederland, wordt het Koningsdag kiezen tussen de eerste snee op het juiste moment inkuilen, of meedoen aan de Koningsdag festiviteiten. De Koninklijke Familie viert de verjaardag van de Koning in Doetinchem niet op 27 april maar op zaterdag de 26ste, vanwege zondagsrust. Heen en weer naar Doetinchem zal het Koninklijk Huis menig inkuilkaravaan aan zich voorbij zien trekken.Je moet immers het ijzer smeden als het heet is, en dat is op zaterdag de 26ste. Weerbureau Weerplaza voorziet tezijnertijd in die voorafgaande week groeizaam weer, nadat de derde week van april wisselvallig verliep, de broodnodige regen bracht en de grasgroei in de versnellingsfase terecht kwam.
https://www.boerderij.nl/laura-bromet-groenlinks-pvda-meer-boeren-minder-vee-en-een-grotere-rol-voor-de-overheid?utm_source=Maileon&utm_medium=email&utm_campaign=boe_nl_traffic_con_non_base-newsletter_email_oth_vandaag-2025-03-28&utm_content=https%3A%2F%2Fwww.boerderij.nl%2Flaura-bromet-groenlinks-pvda-meer-boeren-minder-vee-en-een-grotere-rol-voor-de-overheid&mlnt=bBe7oXguZvaTR5oVoYNzYTpK-BDeOBarl_sD5lqqh6wdO065dyXeIA&mlnm=2Wi6ekXWwvk&mlnl=WH2Pkci5w5s&mlnc=baGv9lpU_FA&mlnch=f-KaJ5cbraeTasunZhEJLg&mlnmsg=-MhtF1BP5QiIyp4lrvwMQQ Laura Bromet (GroenLinks-PvdA): ‘Meer boeren, minder vee en grotere rol overheid’ Redactie Theo Brummelaar parlementair verslaggever Grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA presenteert vanmiddag haar landbouwvisie Goed Eten, Goed Boeren. Een interview met Tweede Kamerlid Laura Bromet. Citaat: Gelukkigere boeren, maar dus ook minder boeren? “Dat is helemaal niet ons doel. De productie loopt tegen grenzen aan van wat kan en dat heeft te maken met de omvang van de veestapel en de intensieve veehouderij. In een ideale situatie wil ik zelfs meer boeren. Er zijn ook boeren die niet op een boerderij zijn opgegroeid, maar dat wel willen en niet kunnen vanwege de hoge grondprijzen. Die zie ik graag komen. Ik wil meer boeren, minder vee.” Meer boeren en minder vee, is er dan nog een verdienmodel? “Ja, het verdienmodel wordt nu veel te veel bepaald door de vrije markt. Ik zie een voedselsysteem voor me waarin de overheid een veel grotere vinger in de pap heeft. Dan gaat het over het verwerven en uitgeven van grond, subsidies voor omschakeling naar biologisch of een heffing op kunstmest of krachtvoer.”
https://www.boerderij.nl/stikstof-en-staal
Agrifirm heeft in 2024 een verlies geleden van €23,6 miljoen, mede als gevolg van een stevige afboeking op de buitenlandse activiteiten. Hierdoor zit er voor de boerenleden van de coöperatie dit keer geen nabetaling in. Naast de tegenvallende financiële resultaten kregen ook de afzetcijfers opnieuw een knauw. Ondanks de uitdagende marktomstandigheden toont Agrifirm zich strijdbaar en wil marktaandeel terugwinnen.
Kraakman en John Deere melden een intentieverklaring te hebben ondertekend voor een dealernetwerk in Noord-Nederland. Kraakman duikt daarmee in het gat na het faillissement van GroeNoord.
BBB-landbouwminister Femke Wiersma is zeker kundig, zegt CDA-Kamerlid en boerin Eline Vedder. Maar op het PAS-melders dossier „speelt ze met vuur”.
Crv stuurt een schrijven dat veemanager per november toch echt gaat stoppen. Ik vindt het nog steeds een prettig overzichtelijk programma. De opvolging is veel te omslachtig en werkt daardoor niet prettig. Ben ik daar enige in met deze mening of wordt deze door meerdere collega's gedeeld
Elf melkveehouders gaan dit weideseizoen van start met het project 'Meet weet weidegang'. Daarin gaan ze realtime meten hoeveel uren elke koe daadwerkelijk dagelijks buiten in de wei doorbrengt.
Met het drogende weer van de afgelopen week en hopelijk komende week lijkt het op een heel ander voorjaar dan vorig jaar. Wat doen de mestprijzen op dit moment bij afvoer, vermelding van de regio gewenst?
[quote]De Lbv en Lbv-plus regeling zijn volgens Erwin Wunnekink van LTO melkveehouderij in de huidige vorm een heilloze weg om doelen te halen. „Er worden bakken met geld tegenaan gegooid, maar het resultaat valt gruwelijk tegen.”[/quote]
De gemiddelde ammoniakconcentratie in een mestkelder onder een dichte (sleuf)vloer is circa vijf maal hoger dan in een kelder onder een traditionele keldervloer.
1 maart, a.s zaterdag, staat de meteorologische lente op de kalender. Een paar dagen later gaat het gras, met etmaalgemiddelden van 10 ° C, ook meteen al echt groeien. Als dat zo doorgaat, staat half april op hoge grond al een eerste maaisnede. De bodemtemperatuur gaat namelijk bij een etmaaltemperatuur van 10 ° C, zoals […]
Hallo heb een aantal jaar V300. 1 grote ergenis dat die van een aantal koeien speen niet kan vinden. Dan bv koe 3 en 10 paar week later bv 20 en 30 kan ,,begrijp er niks van uiers zijn prima. Spenen lang genoeg. Camera schoon.
Voorzitter Erwin Wunnekink van LTO-vakgroep Melkveehouderij krijgt van steeds meer mensen te horen: 'Laat het maar gebeuren met die koude sanering in de melkveehouderij. De sterkste bedrijven blijven dan over en die hebben een goede toekomst in Nederland.' Volgens Wunnekink is dat geen solidariteit. 'We zijn er voor alle melkveehouders. Er is heel hard structuurbeleid nodig.'
De weerkaarten gaan op de kop. Van de diepvries naar lenteweer, gevolgd door stormachtig regenweer. Dat laatste weertype lijkt de hele laatste week van februari te gaan domineren. Dan is het weer gebeurt met de mooie omstandigheden om te bemesten, zoals dat de komende dagen, als de vorst uit de grond is op veel plaatsen […]
De druk op het kabinet om met een ’brede stoppersregeling’ te komen om boeren uit te kopen, is flink opgelopen. Vanwege de mestcrisis en de stikstofellende wil het kabinet-Schoof boeren ’verleiden’ met vrijwillige regelingen om te stoppen. De Wageningen Universiteit heeft zich op verzoek van de Kamer, die woensdag over de plannen spreekt, ook gebogen over het vraagstuk. ’Hoe meer een regeling kan worden toegesneden op de persoonlijke situatie van de ondernemer, hoe groter de kans is dat de regeling benut wordt.’
Mest wordt nog te veel gezien als afval. ‘Maar ook rundveemest is waardevol als grondstof en mestverwerking is daarom kansrijk.’ De rundveehouderij is, als het gaat om mest, niet gericht op de markt en Roefs ziet weinig bereidheid in de sector om op lange termijn samen te werken. ‘Als de insteek voor veehouders blijft: waar kan ik mijn mest nu zo goedkoop mogelijk kwijt, ontstaan er nooit goede ketens om de mest tot waarde te brengen’, denkt de NCM-directeur. Hij roept veehouders en hun organisaties op om zelf initiatief te nemen en hun lot niet over te laten aan mesthandelaren. ‘Die denken veelal op de korte termijn en vanuit eigenbelang.’ Pluimveehouders krijgen geld voor mest De NCM-directeur maakt in het interview een vergelijking met de pluimveehouderij. ‘Pluimveehouders ontvangen meestal geld voor hun mest, omdat de sector marktgericht organische meststoffen afzet in gebieden waar mest schaars is’, legt hij uit. Verwerking van rundveedrijfmest is duurder, maar ook deze mest is volgens Roefs zeker waardevol, bijvoorbeeld vanwege de vraag naar groen gas die kan worden ingevuld met de winning van methaan uit mest. ‘Voor de organische fractie in mest zijn er buiten Nederland grote markten. En mineralenconcentraten of gestripte ammoniak uit dierlijke mest kunnen straks lokaal worden gebruikt als renure met een veel lagere CO2-footprint dan kunstmest’, legt hij uit. Dit zegt Jan Roefs, directeur van het Nederlands Centrum voor Mestverwaarding (NCM), aan de vooravond van een spannend mestjaar in een interview in Veeteelt en VeeteeltVlees.
De garantieprijs zakt 1 euro naar 55 euro.
[quote]Het is code rood in de veehouderij als gevolg van vergaande stikstofuitspraak van de Raad van State. Volgens Rabobank zit de helft van de veehouders in Nederland als gevolg van die uitspraak zonder geldige natuurvergunning[/quote] https://www.telegraaf.nl/nieuws/264630824/rabobank-helft-van-veehouders-zit-zonder-geldige-natuurvergunning
Beste tf’ers, Momenteel voer ik met een pelikaanbak aan 4,5 tons shovel (Ahlmann). Bij mais kun je een redelijk net snijvlak houden als je een beetje secuur werkt. Maar voor gras wordt het een ander verhaal (hier wordt zowel opgeraapt als gehakseld) Voersnelheid is hier aan de lage kant, vandaar dat ik aan het oriënteren ben om met een kuilhapper voer uit te gaan halen. Er zijn zoveel merken op de markt, dat ik geen idee heb welke kwalitatief goed zijn en een strak snijvlak maken. Daarnaast werkt de een met een vast mes, grote geschroefde messen (bijv AP of Redrock) of met fijne messen (bijv Flingk). Huidige bak is 1,7m breed. Wil qua breedte niet inleveren zodat je eerder het gehele snijvlak gehad hebt met happen. Wat zijn jullie ervaringen? Alvast bedankt!
In het programma Vandaag Inside kwam het ter sprake. Wie heeft zich laten piepelen?
Het Waterschap in Limburg wil meer mogelijkheden om de bever - een beschermde diersoort - af te schieten. Een deel van de provincie moet verboden gebied worden voor de grote knager. Met die boodschap steekt het waterschap zijn nek uit in een discussie die ook elders in ons land speelt. Want hoe houden we de bever in toom? ,,Het is een groter probleem dan de wolf.”
BBB-leider Caroline van der Plas vindt niet dat het huidige kabinet schuld heeft aan de terechtwijzing van de Staat door de rechter over het stikstofbeleid. "Vorige kabinetten hebben ons in wet- en regelgeving helemaal klem gezet", zegt zij. "Dat is waar de rechter aan toetst." Zij spreekt evengoed van een "stevige uitspraak", die zij goed gaat bestuderen.
Hieronder een antwoord op de gasvormige correctie binnen de BEX. Varkenshouderij en pluimveehouderij mogen met de stal balans corrigeren voor gasvormige emissies, de melkveehouderij niet. Reden is omdat de BBB minister haar ambtenaren meer vertrouwt dan haar achterban. (Sorry, laat het maar duidelijk zijn) Door mij gemaakt in november op verzoek. Download PDF: https://www.tractorfan.nl/doc/944/
Zo’n twintig boeren stappen op bij Cono Kaasmakers uit onvrede over de melkprijs en strenge regels. Per 1 april verlaten ze de kaasfabriek uit Westbeemster, waardoor het bedrijf 40 tot 50 miljoen liter melk misloopt. Hoewel de vertrekkende boeren hun melk aan de concurrentie leveren, blijft Cono kalm. „We kijken vol vertrouwen naar de toekomst.” Meer: https://www.noordhollandsdagblad.nl/regio/zaanstreek-waterland/waterland/beemster-kaasfabriek-cono-verliest-miljoenen-liters-melk-na-opstappen-boze-boeren-het-is-de-frustratie-we-voelen-ons-niet-gehoord/32491087.html?utm_medium=referral&utm_campaign=share
[quote]Een groep van zo'n 10 ontevreden leden vertrekt medio 2025 definitief bij Cono Kaasmakers. Daarmee verliest de kaasproducent van diverse merkkazen uit de Beemster een grote sloot melk van 50 miljoen kilo, wat gelijk staat aan ongeveer 10% van het melkvolume dat Cono jaarlijks verwerkt. De coöperatie zegt het besluit te betreuren. De melk van de vertrekkende boeren gaat in de toekomst naar onder meer Lactalis en....[/quote]
Leeftijd: onbekend Laatst online: 9u geleden
Ik heb ervaring met de volgende machines: