Doorbraak legalisatie PAS melders

Onderwerp: Doorbraak legalisatie Pasmelders Stichting Stikstofclaim roept alle PAS-melders op om nu de provincie in gebreke te stellen en te sommeren het jaren geleden gedane verzoek om de PAS- melding te legaliseren in behandeling te nemen als een aanvraag voor een vergunning. Op 29 mei 2019 werden alle PAS-meldingen illegaal vanwege een uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State in een procedure aangespannen door de Mob. Doorbraak en precedent. Stichting Stikstof Claim heeft in 2024 PAS-melders opgeroepen om als voorlopers in proefprocedures de weg te bereiden voor alle PAS-melders tot mogelijke legalisatie. Op 30 juni heeft de meervoudige kamer van de rechtbank Overijssel, locatie Zwolle vier PAS-melders, in de proefprocedure welke Stichting Stikstof Claim heeft opgezet, in het gelijk gesteld. De advocaten Robert van den Broek en Amber Hoogmoed hadden in hun processtukken/beroepschriften en pleidooi op deze uitspraak aangestuurd. De uitspraak luidde dat de provincie Overijssel de legalisatieverzoeken van de betreffende vier PAS-melders in behandeling had moeten nemen als een aanvraag voor een vergunning. Deze uitspraak is een enorme doorbraak in het slepende PAS-meldersdossier. Hiermee is een precedent geschapen wat volgens ons van toepassing is voor alle PAS-melders welke een dossier hebben wat volgens RVO voldoet om voor legalisatie in aanmerking te komen. Tot nu toe voldoen 1881 bedrijven aan deze criteria. Bij 416 bedrijven moet RVO de situatie nog beoordelen. In totaal praten we over legalisatie van 2297 bedrijven welke na positieve toetsing door RVO in aanmerking kunnen komen voor legalisatie. Deze PAS-melders moeten zelf actie ondernemen door in te stappen in de legalisatieprocedure die in gang gezet is door Stichting Stikstof Claim. Aangeslotenen bij Stichting Stikstof Claim kunnen in de ontvangen nieuwsbrief de te nemen stappen lezen en gebruik maken van het voorbeeld format waarmee ze de provincie in gebreke kunnen stellen en sommeren hun verzoek tot legalisatie van de eerdere PAS-melding in behandeling te nemen als een vergunningaanvraag. Stichting Stikstofclaim zal in dit legalisatietraject de aangeslotenen begeleiden. Hoe eerder PAS-melders zelf in actie komen en de ingebrekestelling en sommatie aan hun provincie sturen des te eerder ze in de procedure zitten. In de proefprocessen zijn er in diverse provincies PAS-melders geconfronteerd met intimidatie door provincie- ambtenaren bijvoorbeeld dat het dossier onder op de stapel zou komen of de PAS-melder nadrukkelijk in beeld zou komen bij de Mob. Zestien PAS-melders hebben de weg bereid. Provincies kunnen zo laat in ieder geval deze vier PAS-melders in Overijssel zien, niet meer vooruit vluchten, intimideren en traineren.

Deel dit topic

Reacties

Op basis van de brief landsadvocaat; eerstekamer.nl/overig/20260626/…

Zou er provincie A of provincie B kunnen zijn aldus Pelsrijken;

A past de RKO toe en daardoor zal er géén NB vergunning meer nodig zijn

B past de RKO (nog) niet toe en zal moeten aangeven waarom niet (volgens/door deze uitspraak)

Of zien jullie andere opties?



Een mooie opstap naar een (veel) hogere ondergrens welke onderbouwd in de HVS
bij12.nl/onderwerp/stikstof/…
terecht moet komen.
- tot 18 mol is niet te onderscheiden van nul, en een depositie die niet te onderscheiden is van nul kan ONMOGELIJK significante effecten cq een verhoging van de achtergrond depositie veroorzaken
- 300 mtr is de onzekerheid >factor 2

En dan zijn géén NB-vergunningen meer nodig buiten de 300 mtr en/of 18 mol
Dit ligt degelijk onderbouwd bij de RvS
+1
@jan-cees Dat is Wouter met zijn (voorheen LNV) jurist Backes aan boord.
Eerst daling en cumuleren zegt Backes, beide omdat Backes niet kan (of wil) rekenen.
Dit om een RKO in te voeren, met jullie uitspraak kun je nu dwingen om RKO toe te passen (met brief Pelsrijken) dus niet op de onzin van Backes te wachten.

Ik zou de provincie van stukken voorzien, stukken waaruit blijkt dat je als PAS-melder geen enkele invloed hebt.
Géén NB nodig wegens onmogelijk significante invloed.
Laat je het aan de provincie over dan slaan ze wsl op tilt.

De NAJK meent maar dat additionaliteit aan de orde is;
internetconsultatie.nl/maatwerkaanpakpas/reactie/…
"c. Rekenkundige ondergrens
Een rekenkundige ondergrens kan helpen bij het afwijzen van handhavingsverzoeken, maar
biedt geen onherroepelijke vergunning en daarmee geen volledige juridische zekerheid.
"

Dit speelt niet wanneer je pleit voor géén NB nodig
Dus als NAJK dit onderdeel beter zou begrijpen dan hadden ze wsl ook anders aan tafel gezeten en niet met ondersteunende reductie maatregelen gekomen.
De voorgestelde maatregelen geven juist méér (juridische) onzekerheid, ook voor bedrijven met geldige NB!!

De visie van Houthof (LTO) is dan ook een optie;
internetconsultatie.nl/maatwerkaanpakpas/reactie/…
"te legaliseren door deze meldingen en weigeringen aan te duiden als natuurtoestemmingsvervangende besluiten in de zin van art 2.4 invoeringswet Natuur omgevingswet.
Géén NB nodig dus maar ook dat zou ik ook onderbouwen en op aan sturen.

Maar wat is jullie visie JC of laten jullie het aan de provincies om een besluit te nemen over 'legaliseren'
@rene-de-jong klopt het grootste gevaar is de lto najk
+2
@rene-de-jong Het is nu eerst aan de provincie Overijssel om te reageren . Met BBB ers in de Staten en gedeputeerden moet dat goed komen toch?
+1
@jan-cees Dat kan maar waarom zouden ze nu wel een lans kunnen breken, tot op heden hebben ze m.i. nog weinig bereikt.
En of Maurits von Martels dit begrijpt????

De bedoelingen zijn wel goed;
boerburgerbeweging.nl/overijssel/#fractie

Ik vermoed dat de hun standaard juridische afdeling vragen om hulp...........
Het IPO onder aanvoering BBB Jelle B heeft ook alle kans gehad en er nog niks van gebakken.

Ik heb lidmaatschap BBB opgezegd mede door geval Lukaswolde onteigening t.b.v. pitrus en Jelle B die niks wil beantwoorden.
@rene-de-jong er is nog weleens commentaar dat de melding is gedaan toen de uitbreiding al voltooid was en daarom niet rechtsgeldig is. Als er een positieve weigering volgt dan zijn die ook gered toch?
+22
Goed bezig jan cees en de rest
+1
Wat is nu de stand van zaken mbt een pas melder

De rechtbank heeft een provincie Overijssel gesommeerd de aanvraag in behandeling te nemen. Daar gaat president werking van uit.
De provincie neemt aan de hand van de aanvraag een besluit, een beschikking. Dat kan twee kanten op. De meest waarschijnlijke is een afwijzing. Maar de provincie moet ook motiveren waarom de aanvraag afgewezen wordt.
De provincie kan zeggen aan de hand van de HVS ( handreiking voortoets stikstof) dat de depositie van de aanvrager boven de 0.005 mol komt. Maar, nu ligt de bal bij de provincie, en via IPO hebben die op laten tekenen dat er bij ecologen consensus is dat de RKO hoger ligt maar dat niet duidelijk is wat ieder project zijn aandeel in het geheel is. Bal ligt nog steeds bij provincie, met een beetje druk van de advocaat. Ze zullen verder moeten motiveren.
Ze kunnen ook een ecologische voortoets doen, als de stikstof discussie vast loopt. Maar met druk van de advocaat ligt de bal nog steeds bij de provincie.
IPO krijgt de boemerang keihard terug, terecht.
@John Spithoven dat had met elk willekeurige aanvraag gekund mijn vergunning van de stal licht al sinds 2022 bij de provincies te wachten op beluit
+7
@bio boer uit je reactie maak ik op dat je de uitspraak niet kent. Dus eerst uitspraak lezen voordat je inhoudelijk reageert🤔
@John Spithoven misschien moet ik dan vragend stellen had dat niet met elke willekeurige aanvraag gekund ? Die geweigerd wordt in behandeling tenenen of zit er verschil met pas melder ?
@bio boer een aanvraag van een pas melder wordt al geruime tijd niet in behandeling genomen. Er komt ook geen besluit op de aanvraag.
Nu zegt de rechter, aanvraag in behandeling nemen en besluit motiveren.
+1
@bio boer De bouwvergunning van jouw stal ligt te wachten wsl omdat je ook een NB hebt aangevraagd.
Een NB die ook FRL je niet kan verstrekken (1)
Je kunt Frl ook in gebreke stellen net als deze PAS-melders en dan moet FRl in behandeling nemen, met versneld antwoord (1).

Dien je je aanvraag bouwvergunning opnieuw in en betoog (voortoets) je dat je géén NB nodig bent dan kan de bouwvergunning niet geweigerd worden tenzij FRL aan toont dat je wel een NB nodig bent, en dat kunnen ze niet.

Met het aanvragen van een NB heb je een verklaring ingeleverd, dezelfde waarmee SSC de uitspraak hebben kunnen bewerkstelligen. Het verschil zit vooral in de in gebreke stelling die jij niet hebt gedaan en de PAS-melders wel.
Dat de aanvraag via een RVO portaal ging is géén verschil zo oordeelde de rechtbank;

uitspraken.rechtspraak.nl/details/…

".... een verzoek om legalisatie ingediend via het digitale portaal mijn.rvo.nl..."
".....van belang dat eisers hun verzoeken hebben ingediend via het daartoe bestemde digitale formulier op mijn.rvo.nl......"
".....Daarbij komt dat in het digitale formulier expliciet is gevraagd of een vergunning nodig is en dat deze vraag door eisers bevestigend is beantwoord......."
"....De rechtbank zal ook de besluiten tot het buiten behandeling stellen van de ingebrekestellingen van 19 maart 2025 herroepen...."


De overblijvende optie voor deze PAS-melders is een versnelde afwijzing wegens (1) strijdig met Art 6 lid 3
Ook goed want nog langer op dit antwoord wachten heeft ook geen zin.

Veel groter is deze doorbraak niet helaas.

Jij kunt een bouwvergunning krijgen mits je (ook) koers veranderd

(1) is uitgelegd in deze uitspraak;
uitspraken.rechtspraak.nl/details/…
@rene-de-jong Vraag; was het ook mogelijk om bij RVO digitale poort aan te geven dat je géén NB nodig bent en eigenlijk onder de PAS ook niet.

Het lijkt mij een fuik waar nu alle PAS-melders in zitten die een aanvraag via dit portaal hebben ingediend.
@rene-de-jong bioboer zou het wel mooi volgens jouw lijn kunnen proberen aan te vragen. Heb jezelf in jouw streek helemaal niemand die een schuur of iets wil bouwen en die dan jouw stramien kan volgen? Zou toch geweldig zijn als dat ergens toe leidt.
+2
@Weidezicht Heb zelf al een en ander gebouwd zonder al te veel papierwerk 😅

Als bioboer vindt dat hij wel significante invloed heeft dan moet hij gewoon net als de meesten een NB aanvragen.
En de meesten denken op deze wijze of anders vragen ze eerst hun 'adviseur' wat te doen en die zegt dan ......... je raad het al 😂
+1
Quote Reactie van @rene-de-jong:
Als bioboer vindt dat hij wel significante invloed heeft dan moet hij gewoon net als de meesten een NB aanvragen.

en als je kunt aantonen dat je een niet significante bijdrage levert.
Dan ben je ook vrijgesteld van reductiemaatregelen als stal, bemesten en opslag van mest?
@Noorderling En je schiet precies midden in de roos..... daarom wordt de vergunning verlening ook geblokkeerd....om reductie maatregelen uit te rollen.
+1
@John Spithoven
Zit buiten 25kilometer.
Onlangs nog vergunning/positieve weigering ontvangen, voor wat dat waard is.
Aerius zegt zelfs niets 0.0000.
Dus niet significant, kon voor die uirspraak 1200koeien melken op 1mol.

Wat helpt het dan dat ik me moet inspannen voor reductie?
Voor het groepsgevoel misschien, maar die kan ik in deze materie wel missen.
+3
@Noorderling vlgs mij is het juridisch onmogelijk om iemand te dwingen tot reductie als het project geen significante effecten op de doelen uit de wet heeft.
Daar zit ook de grote dubbele agenda achter het gehele reductie project van dit kabinet.
+1
@John Spithoven
Daarom zullen ze die co2 er ook wel ingefietst hebben dat er altijd wel iemand schaakmat staat en het technisch niet op tr lossen is, dus rechten bijkopen en nog meer krimp door sector laten financieren.
@Noorderling Je kon er wel eens niet te ver naast zitten

Ik heb becijferd dat de krimp in 2035 voor de melkveehouderij tussen de 20 en de 57 % ligt, afhankelijk van de opstelling van Vollenbroek en friends. De onderbouwing volgt later. De sector heeft zich vreselijk in het pak laten naaien.
+1
Quote Reactie van @John Spithoven:
De onderbouwing volgt later

Ik ben heel erg benieuwd
@John Spithoven De sector laat dit gebeuren en zijn ZELF hoofdoorzaak nummer 1

Als alle PAS-melders zich via het loket RVO hebben gemeld en de mededeling hebben gedaan dat ze NB-vergunning nodig zijn dan zijn zij kansloos.

Bij uitstek zijn PAS-melders de groep die geen enkel effect kunnen veroorzaken, maar ja als je zelf aan geeft van wel ......

Als de sector incl. SSC dit niet gaan inzien dan hoeft de minister geen enkel plan te wijzigen om de eenvoudige reden dat de sector er zelf om vraagt.
LTO deed dit al met het 'bouwstenen' document, ook wel afbraak document genaamd.
NAJK leverde fosfaat gekte aan
SSC wil versneld antwoord

En allemaal om 'vergunning verlening'
Lees de zienswijzen maar na op; internetconsultatie.nl/maatwerkaanpakpas/reacties/

De optie géén NB nodig komt blijkbaar alleen bij Agractie op, oja en een gek op pagina 4

Al het gewouwel over de maatregelen zou plaats moeten maken voor overleg over dit standpunt;

STOP het inleveren van verklaringen dat je significant bent, stop de eis tot NB-vergunning voor iedereen.
En zet de uitkomsten van Aerius in het juiste perspectief.

Nagenoeg iedereen vindt dat Aeruis niet echt wat kan, maar met dat gegeven om gaan lukt niemand en zeker niet collectief.
@rene-de-jong even iets recht zetten Rene
SSC of ik hebben niets maar dan ook niets met het reductie plan te maken. Helemaal niets!

En over de HVS, jij weet ook dat ik een jaar met BBB gedeputeerde Zuid Holland Rijkaart en IPO (mr Schokkink) bezig ben geweest om pagina 16 te wijzigen. Bij 12 en IPO verrekken het onder druk van de VVD.

En geen wijziging HVS, geen onverbindend verklaring provinciale verordening, geen fatsoenlijke toets significante effecten.
@John Spithoven Dat geloof ik direct John en dat SSC zich met zo'n reductieplan bemoeit zeg ik ook niet.
SSC wil ook Nb-vergunningen en daarmee onderdeel van het probleem.

Het valt niet mee om dit duidelijk te maken zonder persoonlijk iemand voor de kop te stoten.
Ik vind het oliedom om aan de lopende band verklaringen in te leveren, verklaringen dan je een NB-vergunning nodig bent en dus niet in het geding is dat je significant effect hebt.

En deze eis is behoudens Agactie de collectieve eis.
LTO schreef bouwstenen pan, NAJK de FF gekte en SSC laat de helft van de PAS-melders een verklaring invullen.

Het niet met mijn standpunt eens zijn (wie dan ook) betekend dat die persoon of club dus vindt dat niks ook significant effect heeft.
Het is nooit te laat om koers te wijzigen en hier samen een ander standpunt van te maken.

Maar het zal voor elke club een flinke ommekeer betekenen, en voor de Voorzitter van SSC helemaal want die zit op het puntje van z'n stoel om mij af te branden en met de grond gelijk te maken.
Terwijl ik probeer met FEITEN en vooral uitspraken duidelijk te maken dat er simpelweg ook geen andere optie is.
Dat wij de zaak nog niet hebben gewonnen doet hier niks aan af, het verklaren dat..... is onzinnig als je in dezelfde uitspraak betoogd dat er geen effect is (bijv zaak Liefthingsboek, microhoeveelheid op 14 km afstand)

Het tilt op van de uitspraken met; NIET IN HET GEDING IS DAT BEDRIJF X SIGNIFICANTE INVLOED.......ETC.ETC wsl ook die van 0,06 en dan weet jij wat ik bedoel 😀
@John Spithoven lees ik een beetje dat je eigenlijk best wel in rene zijn standpunt mee wilt gaan? Dan moeten we toch als de sodemieter een pasmelder vinden die op die wijze een zaak aanspan?
@Weidezicht
Quote:
. lees ik een beetje dat je eigenlijk best wel in rene zijn standpunt mee wilt gaan? Dan moeten we toch als de sodemieter een pasmelder vinden die op die wijze een zaak aanspan?

Dat zeg ik ook al een heel tijdje. Er is een duidelijk verschil van mening tussen René en ssc. Beide zitten enorm goed in de materie maar verschillen enorm van aanpak. Ik heb eigenlijk geen duidelijk antwoord van ssc waarom niet OOK het spoor van René wordt gevolgd. Tot nu toe alleen maar ontwijkende reacties.
@familie pelle lees mijn reactie hierboven
@familie pelle Beetje blijven nadenken kan geen kwaad.
SSC heeft een spoor ingezet om binnen huidige wet en regelgeving PAS melders en later mogelijk ook interimmers via juridische procedures te legaliseren. Dat is onderdeel van een bredere goed overdachte strategie waar ook een behoorlijk stuk onderzoeken ter ondersteuning bij zijn gekomen.
Als we daar nu een ander juridisch spoor naast gaan zetten dan zal de (lands) advocaat namens de provincies meteen zeggen bij de rechter; Ziet u wel het is een gokje ze geloven er zelf ook niet in want in die andere procedure zeggen ze het net even anders.

Onze insteek ligt momenteel ook al voor uitspraak bij de Raad van State .
Renë kiest voor het spoort dat je bij geen significant effect geen Nb vergunning nodig hebt en dat voortoets dan volstaat lastig niet bepaald bijkomende zaak is dat je met een NB vergunning toch net echt wat makkelijker aan Basel 4 eis van banken voldoet dat is het hebben van een vergunning.
En ja we weten vergunningen kunnen worden ingetrokken maar tot nu toe is het wel het meest harde of minst zachte wat je kan krijgen.

Verder zijn wij geen voorstander van experimenteren met juridische procedures zoals je nu als voorstel doet.
Daar zijn procedures te duur voor en het risico voor de betrokken PAS melder te groot.

We hebben een keer om tafel gezeten met zijn jurist en dat was niet bepaald een top gesrek.

Want naast dat je bakken met geld in een procedure steekt is een goede verhouding en wederzijds vertrouwen in elkaars aanpak en inzet cruciaal omdat je van te voren weet dat procederen tegen de Staat niet makkelijk is.
Dan zijn onderlinge verhoudingen heel erg belangrijk.

Wij mensen dat we met Overijssel uitspraak op pad zijn om stap voor stap legalisatie af te dwingen.

Verder is het leuk dat er mensen zijn die exact willen weten waarom wij bepaalde stappen wel of niet zetten.
Het is vaak niet in ons belang of in belang van de PAS melders in kwestie dat we precies aan de grote klok gaan hangen het hoe en waarom van bepaalde stappen die we wel of niet nemen.
De verdediging van de Staat en provincies behulpzaam zijn is niet ons doel.

Ik meen oprecht dat we Rene succes wensen met zijn procedure maar we mensen zelf ook een aantal goede ijzers in het vuur te hebben
Quote Reactie van @jan-cees:
SSC heeft een spoor ingezet om binnen huidige wet en regelgeving PAS melders en later mogelijk ook interimmers via juridische procedures te legaliseren.

Dat is niet helemaal een juiste weergave want jullie eisen een NB-vergunnnig en het spoor géén NB-nodig sluiten jullie uit.
Terwijl dit ook 'gewoon' een wettelijk spoor is; indien geen significant effect, dan volgens de voortoets géén Nb nodig.

Jullie verklaren op voorhand WEL een NB nodig te zijn voor ALLE PAS-melders.

Het Hof oordeel dat legalisering welke inhoud NB vergunning op dit moment een onmogelijke eis is wegens strijdig met Art 6lid3 HRL
uitspraken.rechtspraak.nl/details/…
Hier verder uitgelegd: prikkebord.nl/topic/366837/…
Ook staat daarin dat als je als PAS-melder ook toen geen bezwaar hebt gemaakt tegen de NB-plicht;

3.11
"........Dit alles omdat dit in de rechtmatige situatie dat de PAS-regelgeving in overeenstemming zou zijn geweest met artikel 6 lid 3 van de Habitatrichtlijn niet mogelijk zou zijn geweest. De door [X B.V] gemaakte investeringskosten - vermogensschade - zijn het rechtstreekse gevolg van het onrechtmatige handelen van de Staat en daarom als schade als gevolg van dat handelen aan te merken. De mogelijk in de toekomst, vanaf het moment dat [X B.V] haar activiteiten zou moeten staken als gevolg van een daartoe strekkend besluit tot handhaving van het college van gedeputeerde staten van de provincie Limburg, te missen netto winst met de extra activiteiten is niet het rechtstreekse gevolg van het onrechtmatige handelen van de Staat. Zoals gezegd, in de rechtmatige situatie zouden deze activiteiten nimmer mogelijk zijn geweest........"

In simpele taal; In de situatie dat er géén PAS regeling was, had je ook niet de mogelijkheid gehad om je stallen te bouwen. Dit omdat je (volgens eigen verklaring) toen ook een NB-vergunning nodig had en je die toen ook niet had kunnen krijgen.
In de gevallen van PAS-melders in deze kwestie (Overijssel) een soort van kopie;
- toen NB nodig (of beter gezegd, door de PAS-uitspraak alsnog een NB-nodig en niet betwist)
- nu NB nodig (eis)

------------------------------

Maar goed, een helder standpunt van de voorzitter van SSC wat ook betekend dat er géén commentaar meer op de voorgestelde maatregelen o.a LTO & NAJK en ook van de minister kan komen want dit hoort simpelweg bij de eis vergunning verlening.

"Het is vaak niet in ons belang of in belang van de PAS melders in kwestie dat we precies aan de grote klok gaan hangen het hoe en waarom van bepaalde stappen die we wel of niet nemen.
De verdediging van de Staat en provincies behulpzaam zijn is niet ons doel.
"

De kwestie staat op internet JC en dat is een behoorlijke klok 😀
De kwestie maakt helder dat het de staat heel erg gemakkelijk wordt gemaakt met de verklaring bij het RVO loket;

3.4
"[.........een verzoek om legalisatie ingediend via het digitale portaal mijn.rvo.nl, met gebruikmaking van het daartoe bestemde formulier in het kader van het landelijke legalisatieprogramma voor PAS-melders, welk programma op basis van het Besluit natuurbescherming is vastgesteld. In dit digitale formulier is onder meer de vraag gesteld of een vergunning nodig is........./i]"
"......[i]Bij voormelde verzoeken zijn tevens verschillende bijlagen geüpload met AERIUS-berekeningen en (deskundigen)rapportages, waarin in de gevallen van [eiseres 1] en [eiseres 3] bovendien expliciet in deze bijlagen is vermeld dat een vergunning op grond van de Wet natuurbescherming wordt aangevraagd.
....... "

Zelfs met Aerius aangetoond 😂 😂

uitspraken.rechtspraak.nl/details/…

De lopende zaak bij RvS waar je over schrijft gaat in jullie geval opnieuw opleveren; 'niet in het geding is de bedrijf x significant effect heeft op gebied y' ook al is dat maar 0,06 mol
Wederom een verklaring ingeleverd met (pas) daarna betoogd dat dit toch wel heel weinig is en onmogelijk effect kan hebben.
@rene-de-jong Het wordt en ramp als wij de zaak winnen want Basel 4 zou volgens jou verplichten tot een NB-vergunning 😬 hetgeen niet klopt want zowat heel Duitsland heeft geen NB-vergunning en ook @noorderling heeft een dergelijke situatie.
@rene-de-jong je antwoord continu vanuit jouw interpretatie vanuit jouw narratief. En dat moet het dan ook zo zijn.
Wij hebben in de PAS melders zaak om uitvoering van de WSN gevraagd. De WSN heeft het over een legale situatie.

En ja dat kan een Nb vergunningen zijn.

Jij geeft een eigen interpretatie aan significantie.

Een interpretatie die de rechters nog niet hebben overgenomen.
Wij zoeken de legalisatie binnen huidige wet en regelgeving met volgens ons de meest kansrijke mogelijkheden.
Laten we de uitspraak in jouw zaak ook even afwachten.
Overijssel is het helder de provincie moet over 10 weken een besluit nemen en we gaan zien of ze dat gaan doen of over 4 weken hoger beroep aantekenen.

Vaak herhalen dat je gelijk hebt maar het bij de rechter nog niet hebt gekregen is nog niet echt overtuigend.
Quote Reactie van @jan-cees:
interpretatie vanuit jouw narratief.

nee hoor
Het Hof oordeelt zo en ik doe knip en plak 😬
uitspraken.rechtspraak.nl/details/…

En helaas sluiten jullie de optie géén Nb nodig UIT (wat onze uitspraak ook wordt !!!)
@rene-de-jong Maar goed, idd ik heb genoeg tijd besteed en zie later wel eens weer.
Suc6
@rene-de-jong wanneer is de verwachting dat er een uitspraak komt in jouw zaak?
+2
@Weidezicht natuurlijk zit er een kern van waarheid in. Zelfs in de handreiking voortoets stikstof staat in de laatste alinea op pagina 16 dat er consensus is onder ecologen dat de RKO veel hoger ligt dan de 0.005 mol

Maar de politiek is de wetgevende macht en verrekt het om er iets aan te doen en de rechtsprekende macht volgt de wetgever.

En dan komt er het volgende bij

SSC heeft in 2024/2025 geprobeerd Zuivelnl te bewegen om onderzoek te doen naar de gedragingen van stikstof uit een bron.
We hadden op kleine schaal lucht concentraties gemeten rond de bron. 5 bedrijven, oa ons bedrijf. Zie screenshot ( ons bedrijf). Dat was meting ammoniak in regenwater rond de bron. Ook droog is er gemeten. Conclusie, na 400 m is er weinig meer van de invloed bron over. Je vervalt dan in een extreem lage luchtconcentratie. Een cluster van bronnen kan die achtergrond concentratie beïnvloeden maar individuele bronnen niet meer

De gedachte was om deze proef met wetenschappers op vele bedrijven te doen.
N=5 of N=500 of meer en de rechter kan er niet omheen.
Maar het bestuur van Zuivelnl wierp een blokkade op , de vakgroep voorzitter melkveehouderij was tegen, paste niet in het door de LTO leiding gevoerde beleid.

En dan heb ik op een keer zoiets, we laten het allemaal gebeuren, laten deze bestuurders braaf zitten, dan ook maar op de blaren zitten.... helaas.
( Nu zal ik wel weer beschuldigd worden van polarisatie, maar de sector krijgt de leiding die ze verdient.....)

Maar Rene heeft gelijk maar gelijk hebben en krijgen... dat is niet hetzelfde.

(klik om te vergroten)

Quote Reactie van @John Spithoven:
De gedachte was om deze proef met wetenschappers op vele bedrijven te doen.N=5 of N=500 of meer en de rechter kan er niet omheen.

Maar wat wil je dan met dit onderzoek aantonen?
@GJ Bosch Duiding van de context van de discussie in deze topic. En middels een massa balans aantonen dat er veel meer stikstof dicht bij de bron neer daalt, meer dan de 9 % van het RIVM. Een eerste indicatie van de wetenschappers op basis van N=5 is 30 tot 40 %. En ja, dan verval je in het zone beleid. Maar zonebeleid heeft in 2021 maart opgeleverd dat er 161 bedrijven zorgen voor een depositie van meer dan 2 mol binnen de 250 m van een overbelaste hexagoon!!!!!. En dan wil ik deze bedrijven niet offeren maar als geen ander (zelf verplaatser voor natuur geweest) weet ik dat je met een zak geld nieuw perspectief krijg. En 161 zijn geen 3500 die ze nu op het oog hebben......
Quote Reactie van @John Spithoven:
dicht bij de bron

Over welke afstand tot de bron heb je het dan?
@GJ Bosch zie mijn aanvulling
@John Spithoven de minister die verklaarde dat stikstof gevoelige habitat type kan uitbreiden binnen een natuurgebied dat dan de zone ook elke keer opschuift daarom om gehele gebied
+2
@bio boer
waarom redeneren ze niet andersom, als het zo slecht was, hoe kan dat plantje dan uitbreiden in het gebied, of uberhaubt nog bestaan en niet uitgestorven zijn?

Midden in de haven van delfzijl dachten ze ook een stukje maaknatuur te moeten maken, nu groeit er een stikstofgevoelig plantje, waddenzee is N2000 en nu is het voor de economie een enorm struikelblok omdat het heel dicht bij de KDW zit.
Maar hoe kan zoiets ontstaan als het slecht zou zijn, helft van de hexagonen liggen over de bulkloodsen van Wagenborg en het afval uit italie en engeland komt daar aan per schip om naar de vuilverbrander te gaan.
Je zou het hypocriet in het kwadraat kunnen noemen.
@Noorderling fyi: het gaat alleen om veegeralateerde stikstof.
@Noorderling jij zegt dat dicht tegen de kdw zit dan is stikstof ook geen mogelijke drukput want van af dat de kdw wordt overschreden kan er verslechtering op treden het is nog niet ge garandeert zo moet je kdw opvatten volgens mij
Dus als de kdw wordt overschreden is er kans op dat het natuurtype onder druk komt te staan hoeft nog niet te verdwijnen

Is net als met rode klaver die kan onder druk staan door dat je kunstmest strooit maar hoeft niet te verdwijnen maar als je niks had gestrooid stond de klaver misschien wel beter en gras minder goed

Een kdw is wel alle laagste norm dat stikstof invloed kan hebben op het habitat type volgens de wetenschap

Als alle omstandigheden goed zijn kan best zijn dat met gemak het dubbele kan weerstaan net als klaver het langer vol houd op goede klei grond met hoge ph dan op veen perceel met laag ph waar de helft van gezaaide zaad tot volledige plant komt
@bio boer en daarom moet de kdw ook in huidige vorm uit de wet moet enkel als parameter worden gebruikt wat de risico's zijn van de instandhouding druk factor samen met andere parameter
@bio boer kdw is iets van 1800, depositie 1750, als die 1801 wordt kan er niets meer, ben ik weer illegaal, is die berekend! 1799 kan ik 1000 koeien melken.

Ovetschrijding kdw kan al komen door afrindingen, windrichting een paarc
graden aanpassen. Maar rekenen ze ook in dat windmolens de luchtstroom remmen of gaan inrekenen?

Van zulke idiotetie hangt de toekomst af voor tientallen bedrijven inclusief de mijne. Dat kun je wel uitleggen, maar toch niet serieus nemen?
@John Spithoven Het is allemaal prachtig John deze onderzoeken, ook het UVA onderzoek.

Maar wat heb je er aan als je er niks mee doet.
Als je zelf blijft verklaren dat je significant effect hebt en een Nb nodig bent dat zijn de onderzoeken niks waard.

Dan wil je ook geen gelijk krijgen.

namens ca 1400 PAS melders een verklaring inleveren met deze inhoud levert uitspraken als altijd met ook dezelfde inhoud
Als je dan niet één met een andere route laat gaan, dan wil je ook niet anders.
@rene-de-jong Beste Rene

Meer dan ooit heb je steun van mij gehad en heb ik je geholpen.
Ik reageer altijd hier en ook netjes. Dat wild om je heen slaan brengt je nergens.

Zoals ik al toegelicht heb , sta ik achter je verhaal.

Maar denk jij dat er 1 rechter in Nederland is die een uitspraak zonder wetenschappelijke onderbouwing en buiten de wet doet die welgevallig is voor een pas melder?

En UvA onderzoek, net zoals het Lieftinghbroek onderzoek, verprutst door Albert .B. van het RIVM
Bij UvA onderzoek hebben ze een massa balans gemaakt op basis van fout geïnterpreteerde KLW cijfers.
@John Spithoven dan moeten ze het toch opnieuw doen? En hoe Jan een rivm man een onderzoek verprutsen van een ander?
@Weidezicht ik zit niet in het bestuur van het Mesdag fonds.

Tot de publicatie was in niet op de hoogte van de inhoud

De betrokken persoon was hoofd onderzoeker.

Wat er gebeurd is , is dat ze een massa balans gemaakt hebben op basis van de totale emissie, stal, weide opslag en aanwending.
Dan kun je nooit aangeven welk deel er aan emissie neer komt in de 500 m
Im was hier pas na twee jaar achter. Gemeten is er nauwelijks.
In Lieftinghbroek hebben ze depositie gemeten maar men wilde dat niet publiceren, aldus de klankbordgroep leden. Afwijkingen tot meer dan 50 % tov model

In Food Valley zijn ze ook aan het meten maar de juiste getallen worden weggelaten.

Een hopeloos dossier!!!
Wat niet meer is op te lossen, alleen met een Great Reset 🤔
@John Spithoven Noem het maar wild om je heen slaan, je zou het ook als nuttige info kunnen zien 😅

Ik waarschuw voor een giga blunder die jullie begaan door de optie géén NB nodig uit te sluiten !

Lees hiervoor een deel van de uitspraak Lieftinghsbroek (overweging 9) nog maar eens.
Het aangeven dat je een Nb-nodig bent kan grote gevolgen met zich meebrengen, deze verklaring kan ook (gedeeltelijke) INTREKKING van vergunning betekenen;
uitspraken.rechtspraak.nl/details/…

"Niet in geschil is dat sprake is van stikstofoverbelaste natuurwaarden in Lieftinghsbroek en dat de vergunde activiteiten daarop effecten hebben. Dit betekent dat de gedeeltelijke intrekking van de PAS-vergunning een passende maatregel kan zijn en het college moet beoordelen of intrekking nodig is ter uitvoering van artikel 6, tweede lid, van de Hrl. Hieronder bespreekt de Afdeling de hoger beroepsgronden tegen de uitspraak van de rechtbank voor zover die deze beoordeling betreft."

Misschien heb jij wel een logische verklaring waarom alle PAS-melders een NB-vergunning nodig zouden hebben en daarom op voorhand al dit verklaren en dus met 10-0 achter staan.

Je gaat in op het UvA onderzoek maar een willekeurig ander argument zou je ook aan kunnen dragen als aanvulling dat je géén NB nodig bent.
Het lijk nu alsof jullie dit pertinent niet willen betogen.

Zelfs de voorzet van de landadvocaat sluiten jullie nu uit
Provincie A zegt géén Nb nodig
Provincie B zegt wel NB nodig

Voor degene die het goed begrijpen; bovenstaande betekend voor bedrijven die géén Nb nodig zijn en dit dus ook kenbaar maken, dat de kans op (gedeeltelijke) intrekking van vergunning ter uitvoering van artikel 6, tweede lid, van de Hrl VELE MALEN KLEINER IS.

Ik zwem tegen een heeeeele grote stroom in, ik weet het maar toch blijf ik nog even zwemmen, het is toch warm 😂
BertK (@BertK)
@John Spithoven je draagt met je emissie bij aan de (niet bestaand) stikstofdeken. Vraag is alleen of de vorm waarin je het aanlevert (gas NH3) naar 250 mtr niet overgaat in N2, NOx en weer ergens naar NH3 in oplossing(?) en tot hoever jou bijdrage aan de vermesting daar in is. We kunnen niet nagaan wat daarboven gebeurt door electro statische processen (onweer), luchtvochtigheid, zon, wind,etc.
Hoever draagt jouw verantwoordelijkheid? En waar de vorige of volgende in de keten? We leveren grondstoffen, geen eindproduct. Ketenaansprakelijkheid?
@BertK Daar zijn vooral theorieën over die moeilijk met metingen te bewijzen zijn. Natte depositie (opgelost in regen) is nog te doen, droge depositie wordt al lastiger. De theorie is nu dat NH3 en NOx als een soort fijnstof samenklonteren en dan neerdwarrelt.
@Grove den Hoe dan ook, veel kan het nooit zijn. Een wei die al jaren alleen gemaaid en niet bemest wordt brengt nauwelijks nog gras op.
@Grove den En de voorbeelden waar ecologen schade door stikstofdepositie aantonen kloppen niet. Bijvoorbeeld de niet-verterende naalden op de Ginkelse hei: Stikstof die in de naalden vastgelegd is kan geen kwaad en humus heeft alleen maar voordelen. Ammonium en nitraat kunnen niet "ophopen" maar verdwijnen als ze niet snel door planten of bomen opgenomen worden (spoelt uit of verdwijnt gasvormig).
Quote Reactie van @Grove den:
(spoelt uit of verdwijnt gasvormig).

Of omzettingen??
BertK (@BertK)
@kanniewaarzijn Schiermonnikoog suggereert dat concentratie NH3 geen betrouwbare bron voor depositie is. Omzetting (en weer retour NH3 gas) klinkt dan logisch. We weten niet hoe t werkt maar rekenen af op 0.0005 mol. Knap.
+1
@kanniewaarzijn Ja, er wordt naar een ammoniakcyclus gekeken alsof het in een reageerbuis is. De bodem met planten, bodemleven, dieren, de atmosfeer en de watercyclus is oneindig veel ingewikkelder.

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

Ff paar screenshots van aantal dagen terug, beetje rommelig, maar gaat ook over verkeerd aangeplant, en een bodem vol naalden die niet verteren.
@Weidezicht Dat zeg ik: monocultuur of planten die ergens niet thuis horen loopt altijd fout. Dat kan niet zonder beheer.
BertK (@BertK)
@Grove den Wij worden op gasvormig afgerekend, dan is het wel van belang.
@BertK Doel van de exercitie zal wel zijn dat er minder vee komt. Maar kom dan niet met een verhaal dat niet klopt.
@Grove den hier blijft het groeien heb perceel 30 jaar niks is kruidenrijk maar staat altijd nog best knap gras
@John Spithoven klopt en die gaan we ook aanvechten als SSC
Zodra bedrijven verder dan 500 meter van N2000 gebied zit gaan we reductie aanvechten
Dan moet zuivelnl wel 200k aan onderzoek willen financieren
@Noorderling Dat hangt helemaal van de toekomstige wetgeving af, ze verzinnen nu van alles tbv 'vergunningverlening'
Ik heb al die gekkigheid niet eens bekeken voor de situatie hier en ga ik voorlopig ook niet doen.
@Noorderling Mede daarom is jouw situatie (geen NB nodig) het beste, daar Baselt de bank ook niet over 😬 je hebt gewoon een rechtsgeldige situatie omdat je volgens de voortoets geen verhoging depositie kunt veroorzaken. (punt).

Verklaar je een Nb-vergunning nodig te zijn dan wordt procederen en stellen dat je geen significant effect hebt lastig.
Vergoeding eisen idem; eerst verklaren dat je significant effect hebt betekend "niet in het geding is.......etc.'

Je maakt het een rechter dan heel erg makkelijk 😂
+1
De eerste brieven van PAS melders aan de provincies met daarin de sommatie hun melding bij RVO in behandeling te nemen als een vergunningaanvraag zijn de deur uit gegaan de afgelopen dagen.
Dit kunnen we concluderen op basis van telefoontjes en mails van aangeslotenen binnengekomen bij Stichting Stikstofclaim.
PAS melders zullen zelf actie moeten ondernemen.
In de komende zittingen in Gelderland Utrecht Groningen en Friesland zullen we in pleitnota opnemen dat de provincies als bevoegd gezag vanzelfspreken de PAS melders in behandeling moeten nemen.
@jan-cees
en de positieve weigeringen, daar zetten ze ook een disclaimer onder als de wetgeving veranderd bent u gewoon weer de sjaak. Zullen ze niet een makkelijke uitweg zoeken en is in behandeling nemen niet te vrijblijvend?

Begint ondertussen wat pessimistisch te worden over het verloop.
Goed dat de druk er op zit, maar willen is kunnen, en ik denk dat het allemaal stokt bij willen, ook al verkoopt de politiek het anders.
+1
@Noorderling In de WSN stond dat de PAS melders voor 1 maart 2025 gelegaliseerd moesten zijn.
Dat was de wettelijk opdracht in de WSN.
Tot onze grote spijt heeft @Boerderie onder druk van de provincies die periode verlengd en is de definitie aangepast in passende oplossing waarbij bedrijf stoppen ook een passende oplossing is.
De PAS melders die nu in procedure zitten en ook de 4 van de uitspraak in Overijssel hebben bewust de laatste paar dagen voor 1 maart hun ingebrekestelling aan de provincies gestuurd.
Daar gingen maanden aan vooraf van screening van bedirjven en dossiers of alles wel klopte. We begonnen met ruim 60 na screening bleven er 28 over en na de eerste reacties van provincies richting die pasmelders vielen er 8 af vanwege initimidatie door provincies en 4 door bedrijfsbeeindiging.

De provincie Overijssel moet haar wettelijke verplichting nakomen en de vier bedrijven legaliseren

Daarvoor heeft ze verschillende mogelijkheden.
Welke ze gaan toepassen is nog niet duidelijk.
Over vierenhalve week weten we of Overijssel in hoger beroep gaat.
En ook al gaan ze in hoger beroep de conclusies van de meervoudige kamer moeten ze uitvoeren
Ik zal nog een keer onderbouwen dat 'legalisatie' welke inhoud (alsnog) een NB-vergunning verstrekken onmogelijk is;

Ik verwijs hiervoor naar een uitspraak van het Hof, Hoger beroep kort geding;
uitspraken.rechtspraak.nl/details/…

Dat de staat onrechtmatig heeft gehandeld met de PAS is helder wegens in strijd met hogere rechtstreeks werkende bepalingen van EU-recht, hetgeen artikel 6 lid 3 van de Habitatrichtlijn is.

Echter doordat (ook) deze boer (appellant) de NB-plicht van toen NIET heeft betwist komt het Hof tot de conclusie dat deze PAS-melder daarom geen (onmogelijk) recht heeft op een NB-vergunning

3.10
“………Tussen partijen is niet in geschil dat de toenmalige Nbw in dat laatste geval zou bepalen dat [X B.V] voor uitbreiding van haar activiteiten waarmee stikstofdepositie gepaard gaat een vergunning nodig zou hebben. [appellant] heeft niet gesteld dat [X B.V] in dat geval destijds op grond van de Nbw een vergunning zou hebben verkregen voor de met stikstofdepositie gepaard gaande extra activiteiten. Dat [X B.V] destijds een vergunning zou hebben verkregen ligt ook niet in de rede omdat de PAS-regelgeving juist tot doel had activiteiten mogelijk te maken door (mogelijk) in de toekomst beschikbaar komende stikstofruimte al bij de beoordeling van de activiteiten mee te wegen omdat er destijds onvoldoende stikstofruimte beschikbaar was.”

3.11
“…..in de rechtmatige situatie zouden deze activiteiten nimmer mogelijk zijn geweest.”


3.12
“…….In de voorgaande overwegingen heeft het hof uiteengezet waaruit de rechtmatige situatie bestaat waarin [X B.V] zou hebben verkeerd indien de Staat destijds geen regelgeving in strijd met artikel 6 lid 3 van de Habitatrichtlijn zou hebben gemaakt. Die situatie is niet de situatie die [appellant] beschrijft. In die zin zien de vorderingen van [appellant] dus niet op herstel van een rechtmatige situatie.”


Kans op vergunning klein, afdwingen onmogelijk en vergoeding in geld is dan de enige optie zie 3.19

De staat dwingen tot een NB af te geven is niet mogelijk wegens in strijd Art 6lid3 HRL;

3.20.
Uit al het voorgaande volgt dat de vorderingen van [appellant] niet kunnen worden toegewezen. Zoals de Staat heeft betoogd, komt toewijzing van deze vorderingen neer op een ontoelaatbaar wetgevingsbevel. Er is geen ruimte voor het hof in civiel kort geding om bij wijze van schadevergoeding in natura de Staat te gebieden om de situatie van [X B.V] als PAS-melder te legaliseren. [appellant] heeft aan de vorderingen mede ten grondslag gelegd dat de Staat gehouden is [X B.V] te herstellen in de rechtmatige situatie. Zoals het hof hiervoor heeft overwogen, is herstel in de rechtmatige situatie niet aan de orde (zie hiervoor rov. 3.12). Tegen eventuele administratiefrechtelijke handhaving staat rechtsbescherming bij de bestuursrechter open. Het beroep van [appellant] op het in het internationale recht verankerde recht op vrijheid van ondernemerschap en het recht op ongestoord genot van eigendom, doen aan het voorgaande niet af. Die rechten zijn niet onbeperkt. Zij kunnen niet worden geldend gemaakt in strijd met artikel 6 lid 3 van de Habitatrichtlijn bezien in samenhang met de nationale bepalingen van de Ow.


Conclusie Hof is dan ook; afdwingen NB onmogelijk, uitsluitend in geld, beroep op internationaal recht doet daar niet aan af.

De enige optie en ook de meest logische en noodzakelijke is dan betogen dat je géén NB nodig bent.
Doe je dit niet dan laat je het aan de provincie, geeft die vervolgens een NB dan handelt deze provincie strijdig met Art 6 lid 3 (als je zelf een NB eist).
Komt de provincie zelf met de oplossing dat je géén NB nodig bent?

Het is een mooi resultaat van SSC door de provincies te dwingen, het wordt teniet gedaan door een foute eis in te dienen of door niet een richting aan te geven (géén NB nodig) met onderbouwing.
De eis of wens van een NB is niet zo handig......
@rene-de-jong

Ik lees het al; ook hier is al aangegeven dat er een NB- nodig is, ook omdat dat bij de aanvraag noodzakelijk was.

"In dit digitale formulier is onder meer de vraag gesteld of een vergunning nodig is. Deze vraag is door [eiseres 1] bevestigend beantwoord. [eiseres 2] heeft een dergelijk verzoek op 29 april 2021 gedaan, [eiseres 3] op 11 februari 2021 en [eiseres 4] op 15 april 2021. Ook in deze gevallen is desgevraagd bevestigd dat een vergunning nodig is."

Nu betogen dat je deze niet nodig bent valt dan niet mee 😂
@rene-de-jong zolang jij en anderen ( waaronder ik) het niet voor elkaar krijgen om IPO te bewegen pagina 16 HVS 1 na laatste alinea te laten wijzigen, blijft, in de beleving van recht gevende en rechtsprekende macht , een depositie per project van boven de 0.005 mol vergunning plichtig.

Dat dat de grootste kul is dat weten we allemaal, ook de recht sprekende en recht gevende macht
+1
@John Spithoven Ja de HVS zou gewijzigd moeten worden maar belangrijkste is dat je als bedrijf zelf ook aangeeft dat je géén effect hebt en dat je obv de voortoets dan géén NB nodig bent.
In de voortoets staat het namelijk wel goed;

bij12.nl/onderwerp/stikstof/…
"Een onderzoek of uw project of plan significant negatieve gevolgen kan hebben voor Natura 2000-gebieden. Dit betekent kort gezegd dat het plan of project niet leidt tot een depositietoename op een stikstofgevoelig habitattype of leefgebiedtype waar de kritische depositiewaarde (bijna) wordt overschreden."

Zelf te regelen / aan te geven dus, de HVS is het stuk obv de provincies stellen dat alles dus ook 0,0 effect heeft. Dan de NB aanvragen is verklaren dat je het eens bent;

"De feiten"
3.4
".......Ook in deze gevallen is desgevraagd bevestigd dat een vergunning nodig is. Bij voormelde verzoeken zijn tevens verschillende bijlagen geüpload met AERIUS-berekeningen en (deskundigen)rapportages, waarin in de gevallen van [eiseres 1] en [eiseres 3] bovendien expliciet in deze bijlagen is vermeld dat een vergunning op grond van de Wet natuurbescherming wordt aangevraagd......"

Jullie hebben de meervoudige kamer van de rechtbank Overijssel zo ver gekregen omdat de legalisatie in deze gevallen ook om daadwerkelijke vergunningaanvraag gaat.
uitspraken.rechtspraak.nl/details/…

Volgens mij zit de optie géén NB nodig er niet tussen.

Ik zou toch echt een deel van de PAS-melder deze route laten kiezen anders zie ik het somber in, en ik ben echt geen zwartkijken 😀
@rene-de-jong En dat TNO een onderbouwing geleverd heeft voor een uitspraak dat een project bijdrage van 5 mol op 25.1 km niet vergunning plichtig is en een project bijdrage van 0,005 mol op 24,9 km wel is hysterisch.
Dat die onderbouwing van TNO niet vrijgegeven wordt, zelfs niet na herhaalde sommatie van de rechter is op structie. En men komt er mee weg, waarom? Omdat de sector zelf gelijd 🤨 wordt door slapjanisen
+1
@John Spithoven Klopt helemaal John maar de vraag was aan TNO ook niet om de afstand korter te beoordelen 😀

Hoekman heeft de TNO rapporten slim verwerkt in zijn notitie, beschreven dat de afstand veel korter is voor NH3 door de argumenten van TNO te gebruiken (300 mtr) Gauspluim.
Hiervoor is de verdere (gebrekkige) onderbouwing van TNO niet nodig.

Ook is de niet te onderscheiden 10 mol eigenlijk 18 mol omdat dit ook in de rapporten van TNO staat, waarom ze dan 1 tot 10 mol noteren is een raadsel.
Samen met Jaap en Ronald is het een heel sterk stuk geworden, de weerlegging van Cats was een aanfluiting maar ook weer netjes weerlegt door de heren.
Het is nu aan de Stab en de RvS en die zullen alle kruimels zoeken om het af te kunnen wijzen of niet in behandeling te nemen, maar dat zal heel lastig worden vermoed ik.

Als jullie niet wijzigen in koers dan voorzie ik weinig goeds vooral ook door de uitspraak van het Hof hierboven genoemd.
@rene-de-jong jij zit duidelijk op een andere lijn dan stikstofclaim en andere organisaties. Ik vraag me dan 2 dingen af,
1. belopen al die andere juridische adviseurs de verkeerde weg en jij de juiste?
2. Jij kunt maar op 1 manier je gelijk halen en dat is via een rechterlijke uitspraak, ik vernam dat je hiermee bezig was, is dat zo en wanneer is daar duidelijkheid over?
+1
@familie pelle

1; juridische adviseurs doen wat ze al jaren doen en dat is verklaringen inleveren dat hun klant significant effect heeft, ook onder de PAS deden de meesten dat.
Als je dus zelf van mening bent dat je bedrijf significant effect heeft dan doe je mee met die gekte en vraag je de NB-vergunning aan.
Het lijkt er op dat alle PAS-melders die zich via het RVO loket hebben gemeld, deze verklaring ook hebben ingeleverd (dom,dom,dom)

2; ja er loopt een zaak (eerder wel over geschreven) bij de RvS waar zeer degelijk onderbouwd is dat het bedrijf geen enkel toerekenbaar en/of significant effect op nabij gelegen heeft.
Of deze onderbouwing in één keer wordt geaccepteerd moeten we nog zien, wellicht is er nog een (aanvullende ) zaak nodig.

Dit hoeft niet de enige route te zijn; je kunt zelf aangeven dat je géén NB-vergunning nodig bent via de voortoets en dit onderbouwen.

Het is echt waanzin wat de belangenbehartigers (behalve Agractie) willen, ze vinden feitelijk dat ieder bedrijf significant effect heeft.
De MOB lacht zich een scheur in de vollebroek 😂

Zo langzamerhand lees ik steeds uitspraken en ben ik inmiddels overtuigd dat dit de enige route is.

Het is ook kolder om te zien hoe er NB-vergunningen worden aangevraagd en gelijktijdig wordt betoogd dat het bedrijf geen invloed heeft of kan hebben, dit is echt waanzin in het kwadraat.
En dat vindt ik dus ook van de aanmelding bij het RVO loket PAS-melders, het 'bevestigingsloket voor significant effect' had de naam beter kunnen zijn (want voor zover ik weet kon je niet invullen 'géén NB nodig'.
@rene-de-jong als het klopt wat je zegt, en dat sluit ik niet uit, dan kan je toch ook melden dat je met 1 kalf minder dan de pas melding geen significant effect hebt?
@Thomas2000 Dat kan met dezelfde aantallen of 10 meer ook wel, als je het maar doet een géén Nb gaat aanvragen 😀
@rene-de-jong weet je wie bij Rivm die onderbouwing via Woo boventafel heeft gekregen in 2022 ?Die onderzoeken had zelfs cie Hordijk niet gekren
+1
@John Spithoven nounou dank je . Ik wacht al sinds half juni op uitspraak RvS zit al 16 K in de zaak
@rene-de-jong En dat TNO een onderbouwing geleverd heeft voor een uitspraak dat een project bijdrage van 5 mol op 25.1 km niet vergunning plichtig is en een project bijdrage van 0,0051 mol op 24,9 km wel is hysterisch.
Dat die onderbouwing van TNO niet vrijgegeven wordt, zelfs niet na herhaalde sommatie van de rechter is op structie. En men komt er mee weg, waarom? Omdat de sector zelf gelijd 🤨 wordt door slapjanisen
Vandaag in Flevoland een iets andere uitspraak.
De rechtbank volgt advocaten SSC gedeeltelijk dat er niet tijdig een besluit is genomen maar zegt niet dat de provincie alsnog de melding bij RVO in behandeling moet nemen als vergunningaanvraag. Daar draait de rechter van rechtbank midden Nederland omheen.

Dit in tegenstelling van meervoudige kamer in Overijssel.

Dus door naar Raad van State dan zijn we zomaar weer een jaar verder.
+2
@jan-cees rechter zal wel instructies gehad hebben na die andere uitspraak....

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's sturen , stikstof , illegaal , uitspraak , overijssel , zwolle , vergunning , pas-melders en stichting stikstofclaim geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
87
DEELNEMERS
15
WEERGAVES
6.041