Drijvend eiland in Almere levert eerste oogst op: 'Dit is de toekomst'



Quote:
In Almere is het eerste voedsel geoogst van een drijvend eiland in het Weerwater. Dat is bijzonder, want normaal groeit groente op een akker of in een kas. Waterboer Saria de Olde is niet ontevreden: “De paksoi staat er mooi bij!”Op het eiland staan twee foliekassen, met daaronder planten die met hun wortels in het water van een soort drijvende badkuip hangen. Het is een gesloten systeem. Je kunt dus heel precies voedingsstoffen en bijvoorbeeld zuurstof toevoegen aan het water onder de planten.jaren mee beziTeelt dicht bij consumentDrijvende kracht achter het project is Martin Hubers van Floating Future. Hij is er al jaren mee bezi. “Veel grote steden in de wereld liggen aan water. De grond is daar vaak schaars. Door groente dichtbij op het water te verbouwen, voorkom je enorm veel transportkosten en vervuiling. Extra voordeel is dat het eiland drijft. Het heeft dus geen last van de stijgende zeespiegel.”OnderzoekOok Arjan Dekking is nauw betrokken bij de testopstelling. Hij is van Wageningen University & Research en onderzoekt onder meer de kwaliteit van de groenten. “Het is interessant om te bekijken hoe de planten groeien en hoe ze op het water smaken, in vergelijking met op het land. Zitten er evenveel voedingsstoffen in? Het is nog te vroeg om conclusies te trekken, maar we zien zeker mogelijkheden.”Voor boer en beheerder van het eiland De Olde is het een spannend moment om de groenten uit het water te halen. “Ik ben nog bezig met het bouwen van een plek om makkelijk te kunnen oogsten. De planten groeien op een soort platen, die ik eigenlijk op een stellage wil trekken. Dat lukt nu nog even niet, dus haal ik een paar platen met een bootje eruit.”Naast paksoi worden ook bloemkolen, bonen en tomaten verbouwd. “Maar daar moeten we nog flink aan de bak. De tomaten hebben het bijvoorbeeld nog erg moeilijk, maar we hebben ze eigenlijk ook iets te vroeg met de wortels in het water gehangen. Omdat de groenten groeien in een bak water, die in het Weerwater hangt zijn we afhankelijk van de temperatuur van het open water.”ToekomstVoor Hubers staat het eigenlijk al vast: drijvende groentetuinen zijn wat hem betreft de toekomst. “We gaan in Suriname en het Caribisch gebied aan de slag. Daar drijven de voedseleilanden straks op zee. Dat kan: we hebben het getest bij hoge golven. Het zal daar echt een enorm verschil maken. Het meeste voedsel op eilanden wordt geïmporteerd. Stel je eens voor hoe mooi het zou zijn als dat straks niet meer hoeft.”jaren mee bezi

Deel dit topic

Reacties

Wat lelijk zo op het water een tunnelkas
+3
ted9 (@ted9)
@de hoef 1 tropische storm in Suriname en de hele rotzooi drijft weer in zee. Och wat duurzaam.
+3
ted9 (@ted9)
Wat een waanzinnig ideeën hebben sommige mensen toch. Betalen ze alles zelf of is het weer gesubsidieerd met gemeenschapsgeld.
Pleur alles vol met eilanden en zeespiegel stijgt sneller dan nooit te voren
BertK (@BertK)
Drijvende badkuip en gesloten systeem. Helpt niet echt tov verharde oppervlakte als je over waterberging praat, stijgt alleen mee maar biedt niks extra's.
+5
Zou zelf ook meer zien in drijvende huizen dan in floating farms, binders goede grond afgraven en dan deze kolder neerplempen op t water🙈
Hoe gaat het met die drijvende koeienstal in Rotterdam? bestaat die nog ?
royale (@royale)
Als het een duurzame onderneming is, dan bestaat het over 10 jaar nog! Tot over 10 jaar!
+1
Polder (@Polder)
Vollegrondsgroente er is niet beter. maar de mens kijkt niet verder dan uiterlijk.
+2
Waarom wordt er weer direct gesproken dat het de toekomst is? dat werd ook over vertical farms gezegd en die gaan alleen maar failliet.
pieta (@pieta)
Saria de Olde, familie van @Frans1 ?
casev2 (@casev2)
Sla groeit al sinds jaar en dag op water en voornamelijk in kassen geteeld, waar amper een hand aan te pas komt...

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's temperatuur , wortels , oogsten , groenten , tomaten , groente , verbouwen , toekomst , suriname en zeespiegel geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
12
DEELNEMERS
11
WEERGAVES
1.484