Femke Wiersma blikt terug op ‘intens’ ministerschap: is de weg uit de stikstofimpasse ingezet?

Ze werd anderhalf jaar geleden namens BBB als minister van landbouw op pad gestuurd om de stikstofimpasse te doorbreken: Femke Wiersma wilde het ánders gaan doen. Wat is ervan terechtgekomen?

Aan de ene kant nieuwe wetgeving maken om boeren, de bouw en andere bedrijven weer lucht te geven en aan de andere kant de stikstofuitstoot verminderen, „dat hawwe hieltyd de twa spoaren fan myn belied west”, legt Wiersma uit in een zonverlicht ontvangstgebouw op het erf van boer Roorda in Wytgaard, waar ze even later een kort werkbezoek heeft.

Deel dit topic

Reacties

+7
Femke for President.
+13
HansBa (@HansBa)
Femke@boerderie bedankt voor je inzet VOOR de boeren!🙏💪👍👍
@Weg (@@Weg)
Ja ze heeft goed haar best gedaan, jammer dat het derogatie verhaal niet overkwam bij Jessica Roswal van milieu, typetjes moet je toch wat meer gemberen schijnbaar.
+1
Kars (@Kars)
@@Weg ben je gek. Die derogatie komt nooit terug. Ja veestapel halveert, alleen dan heb je hem ook niet meer nodig
+1
@Kars
Halveren veestapel is stap 1, halveren landbouwgrond is de volgende stap. De eerste ( belasting ) plannen om dat te bereiken liggen al op de bureaus van ambtenaren en de onervaren minister.
George (@George)
@producent Welke plannen zijn dat dan volgens jou?
@producent heb jij inzage in alles? Vertel!
@Melkmeisje
Ik heb er verder geen verstand van maar dit kabinet heeft weinig met het boerenbelang op, dan heeft zo'n rapport invloed op het beleid.

rli.nl/sites/default/…
@Weg (@@Weg)
@Kars chauffeurs zijn de weg kwijt rijden van noord naar zuid , oftewel van geen nitraat probleem naar nitraat probleem!!
@@Weg je zegt nu dus eigenlijk dat die noordelijke mest hier nitraatproblemen veroorzaakt 😉
@Weg (@@Weg)
@robbies precies nitraat problemen moet je met grasland bestrijden, oftewel eiwit van eigen land.
Kars (@Kars)
@@Weg ze zullen niet leeg naar het noorden rijden.
@Kars dan kan voor de individuele boer toch nog wel mooi zijn derogatie ook al zou mest afvoeren geld op leveren of gratis zijn
Kars (@Kars)
@bio boer zou niet weten waarom, als mest geld oplevert is grond pachten ook niet duur.
@Kars waarom zou grondpachten dan goedkoop zijn dus jij wil beweren dat grondprijs gebaseerd is op mest druk ?

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's landbouw , lucht , erf , bouw , roorda , stikstofuitstoot , bbb , boeren en femke wiersma geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
15
DEELNEMERS
9
WEERGAVES
1.952