Boeren gooien verhuisdozen voor provinciehuis: UPLG sloopt Utrechtse familiebedrijven

Persbericht

Boeren uit de provincie Utrecht komen woensdag 11 februari massaal in verzet tegen het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG). Bij het provinciehuis in Utrecht organiseren LTO Noord en alle andere Utrechtse landbouworganisaties een stil maar keihard protest met een boodschap die niemand kan missen:

Dit is het UPLG: boeren ingepakt en weggezet.

Voor het provinciehuis verschijnen woensdag tientallen tot honderden verhuisdozen, gevuld met erfspullen zoals laarzen en overalls. Deelnemende boeren schrijven zelf hun boodschap aan het provinciebestuur op de dozen, en details zoals zoals de boerderijnaam, een (voor)naam en de historie van het bedrijf.

Provinciaal voorzitter LTO Noord Jeroen van Wijk: ,,Dit beeld maakt duidelijk wat boeren al maanden zeggen: het UPLG betekent het einde van een groot aantal Utrechtse agrarische bedrijven.”

“UPLG is geplande uitfasering"

Volgens de initiatiefnemers is het UPLG geen plan voor natuur en toekomst, maar een politieke zet waardoor boerengezinnen hun plek verliezen. Zoals Voorzitter Ger Koopmans van LTO Nederland het al eerder verwoordde: ,,Voor onze de achterban voelt dit niet als perspectief, maar als een geplande uitfasering.”

Deadline zienswijzen nadert

De actie vindt plaats vlak voor de sluitingsdatum van zienswijzen: op 16 februari sluit de termijn. Met deze actie willen we vóór die deadline nog één keer duidelijk maken dat ze zich niet laten wegstrepen. Verhuisdozen in de hal of voor het provinciehuis moeten laten zien hoe Utrecht eruitziet als het UPLG doorgaat: leeg, stil en zonder boeren.

De verwachting is dat minstens 100 actievoerders meedoen, maar de Utrechtse landbouworganisaties rekenen op meer.

Deel dit topic

Bijlages

(klik om te vergroten)

Reacties

jan 10 (@jan 10)
Heb het idee dat er door provinciale staten Utrecht niet geluisterd wordt naar de boeren,provincie bestuurders denken nog steeds dat de boeren wel even massaal hun bedrijven natuurinclusief gaan maken om stikstof vrij te maken voor woningbouw.Ze zijn er van overtuigt dat de natuur op omvallen staat.
Daarom moet de boeren hun bedrijfsvoering aanpassen om minder n uit te stoten ,lukt dat niet dan volgt de stok van 40 kg nh 3 per ha in 2030.
Dit is alleen haalbaar met meer ha,of minder koeien per bedrijf.
Hoe en wat blijft gissen,maar er is tijdelijk veel geld voor de boeren,maar als dat op is staat de boer zonder vergunningen en bedrijf op straat.
@jan 10 op hoeveel kg NH3 zitten de gemiddelde boeren uit de provincie utrecht?
sorry (@sorry)
@piet6400 iets van 53
HansBa (@HansBa)
@piet6400 hier stond in de kringloopwijzer 2025 39 kg/ha . Geen idee wat ik dan goed doe, maar kan dus wel gaan boeren in Utrecht🤷
@HansBa bij ons is het 49. Aankomend jaar gaat die bij alle boeren verder omlaag doordat de derogatie weg valt.Dan is die 40 kilo toch wel te halen ?
+1
HansBa (@HansBa)
@piet6400 ik heb werkelijk geen flauw idee hoe je dat getal beïnvloed. Maar die kringloop wijzer spuugt wel meer getallen uit waarvan je denkt hoe dan.
Zit elk jaar rond de 40 maar is puur geluk😎
jan 10 (@jan 10)
Quote Reactie van @piet6400:
op hoeveel kg NH3 zitten de gemiddelde boeren uit de provincie utrecht?


57 kg
+1
royale (@royale)
@jan 10 zit hier op 51 en als het holman plan komt, wordt het nog hoger, aangezien er dan zoveel gras is dat er geen mais meer in de koe kan!
@piet6400 kg N is 56 gemifdelde in Nederland
De actie van LTO is beetje raar. Aan het actievoeren tegen uitvoering van het eigen bouwstenen akkoord dan maak je jezelf toch wel beetje belachelijk.
In maart 2025 in hotel Schimmel heb ik op LTO avond Jeroen gewaarschuwd waar zijn enthousiast met de provincie Utrecht overleggen toe zou leiden. Namelijk dat de provincie ging claimen in goed overleg met het bedrijfsleven de plannen hebben gemaakt.
Dat is nu het geval maar werd toen door Jeroen weggelachen
+4
Quote Reactie van @jan-cees:
met de provincie Utrecht overleggen t

Je moet sowieso nooit overleggen met partijen die op jouw vernietiging uit zijn. Daar hebben we in het verleden wel een schrijnend voorbeeld van gezien.
+1
Sterkte en succes
Ook Mirjam Sterk kwam even langs:
+1
sorry (@sorry)
+3
@sorry mooie actie foto!, ik heb trouwens een nieuwe camera.. heel klein, heel stabiel en makkelijk mee te werken.
+1
Theo61 (@Theo61)
@Grasbaal Die maakt klanten voor haar zorgministerie.
+11
aldert (@aldert)
Verhuisdozen pffff,hier doen ze dat met grote kiepers...
+5
@aldert Sws lachwekkend, het heeft meer weg van een gezellig onderonsje dan een actie. Waar is de kwaadheid, waar is de verontwaardiging?? Het gaat erom of je bedrijf met de grond gelijk gemaakt wordt of niet!!
@aldert ja, dat kennen we van de fransen🤭
Deze zag ik op youtube

+4
Paar vrachtwagens met mest lijkt me beter
BertK (@BertK)
@Frederika in N2000 of provinciehuis?

Stromest op vogeltjesland is gewenst.
jan 10 (@jan 10)
Goed luisteren wat Mirjam Sterk zegt,doel van UPLG is eerst de natuur op orde en huizenbouw en daarna kunnen boeren investeren.
Wat valt er nog te investeren als ze eerst de stikstof onder je bedrijf weghalen?
BertK (@BertK)
@jan 10 Zo redeneert toch iedere provincie?
+1
jan 10 (@jan 10)
Quote Reactie van @BertK:
Zo redeneert toch iedere provincie?


Ja,maar het moet andersom,anders gebeurd er nix.
Wat natuurlijk niet kan,want de mob is de baas....
@jan 10 ik zag gister op Google een headline voorbij komen maar kon het niet lezen, en zie er nu nergens meer wat van, maar er was een industrieel bedrijf die vergunningvhad verkregen na een akkoord met MOB.
Hij bepaalt het dus echt.
+2
Kars (@Kars)
@Weidezicht over productie van bio kerosine toevallig?
@Kars ik las een mij onbekende bedrijfsnaam en dat was het.
Onvoorstelbaar dat die kerel überhaupt ergens iets te vertellen heeft. Maffia praktijken. Chantage denk ik, anders laat je hem toch niet op de koffie komen.?
Maar was denk ik idd over die kerosine.
+3
Zienswijze geef ik helemaal niets voor. Heb ook een zienswijze ingediend bij de sterk verhoogde afroming van fosfaatrechten bij lease, die je als 'gevolg van de peildatum van de fosfaatellende nodig hebt met onomkeerbare investeringen op de peildatum . Totaal niets meegedaan,zoek het maar uit.
En nu wordt ik bijna misselijk ,als ik het verhaal van mirjan sterk hoor.. We zullen er serieus naar kijken, maar de natuur en de bouw gaat voor.
@cornelissen Indertijd die Melanie Schulz- van Haegen (toen nog), zei het eens zo mooi: "We hebben alles doorlopen; ter inzage gelegd, zienswijzen afgewezen en begonnen met....
Ze leggen inderdaad alles gewoon naast zich neer en rammen de plannen er gewoon door.
+2
BoerJ (@BoerJ)
Gisteren Westbroek op nieuwsuur. Toch gewoon onvoorspelbaar dat Hennipman gewoon.op moet rotten . De overheid is een kankergezwel hoor ik pas op t,,harde woorden maar toch.
jan 10 (@jan 10)
Quote Reactie van @BoerJ:
Gisteren Westbroek op nieuwsuur. Toch gewoon onvoorspelbaar dat Hennipman gewoon.op moet rotten . De overheid is een kankergezwel hoor ik pas op t,,harde woorden maar toch.


Ik denk dat ze bij cda flink spijt hebben zo het is gelopen in Westbroek,gelukkig kan Hennipman er rustig over praten voor de camera,en ook in het provincie huis bij de protesten op 6 januari.
Ze zijn bij de provincie Utrecht over de ,,rode,, streep gegaan, mevr Sterk is daar wel verantwoordelijk voor.terug draaien is gezichtsverlies..
@jan 10 Sterk is beloond met een plek in het kabinet
jan 10 (@jan 10)
Quote Reactie van @robbies:
Sterk is beloond met een plek in het kabinet


Komt wel weer nieuwe gedeputeerde van cda huize,en wat ik om me heen hoor en zie komt er heel wat weerstand tegen het uplg.
Ze dachten het er even door te jassen en eind van het jaar moet het beklonken zijn..ik heb mijn twijfels..

Hoorde net dat er in provincie Utrecht voorlopig geen huizen meer gebouwd gaan worden omdat ze niet op stroomnet aangesloten kunnen worden..
Eerst kregen de boeren de schuld,nu de stroomboer,wie volgt..
@jan 10 ik zou er niet teveel op hopen Jan. Misschien als CDA zijn keutel intrekt dat er nog wat mogelijk is, maar de rest van de partijen interesseert het geen biet.
jan 10 (@jan 10)
Quote Reactie van @robbies:
ik zou er niet teveel op hopen Jan. Misschien als CDA zijn keutel intrekt dat er nog wat mogelijk is, maar de rest van de partijen interesseert het geen biet.

Als gemeentes en boeren niet gehoord worden ,ook niet geraadpleegd(dat merk ik aan hun zienswijze) dan moet het plan overnieuw naar de tekentafel.

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's jeroen , lto , natuur , protest , toekomst , boeren , Utrecht , nederland , ger koopmans en uplg geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
39
DEELNEMERS
20
WEERGAVES
2.685