Kalf wil niet drinken – wat nu?

De koe heeft het pasgeboren kalf droog gelikt. Eenmaal in het kalverhok aangekomen, drinkt het kalf meer dan vier liter biest. Dat is ideaal, maar helaas niet altijd het geval. Want ondanks alle inspanningen van de melkveehouder, willen sommige kalveren simpelweg niet drinken.

Bron

Deel dit topic

Reacties

Helaas hier ook wel ervaring mee, biest met de sonde erin, maar dan... Soms helpt een infuus met bicarbonaat, toch wat verzuring, alhoewel het afkalven vrijwel altijd vanzelf gaat. Praktijk is dan een paar dagen prutsen met steeds kleine lutjes melk en dan komen ze wel op gang, maar gaat veel tijd mee heen
+5
cjw73 (@cjw73)
@Greetje als het een normaal kalf is krijgt hij vanzelf honger. Had vanmorgen nog een Black angus die niet wil drinken, vanavond is hij weer aan beurt.
+5
Kars (@Kars)
@cjw73 zo ist. Dan niet.... En of dat ze gaan drinken.
+3
HansBa (@HansBa)
Hier altijd volop biest met de sonde. Daarna 1 keer overslaan en drinken gaat dan vlot.
+1
Beetje ignatia en volgende rondje gaat die weer mooi
+1
aldert (@aldert)
@newholland6640 Ja,het is toch vaak een beetje stress gerelateerd dingetje.
Henry1 (@Henry1)
@newholland6640 ik ken dat spul niet. Maar je hebt er goede ervaring mee?

maar doe je dat bij de biest ook al? want dan is de volgende voerronde toch veel te laat om antistoffen op te nemen?
@Henry1

gaat niet om antistoffen.
Soms heeft een kalf toch wat last van het scheiden bij de moeder. En met ignatia voorkom je een overreactie
Eerste keer 4 liter biest, de keer erop een volle speenemmer voor hangen, en even helpen. Drinkt in de loop van de dag er meestal wel vanzelf uit. Anders de beurt erop weer even helpen.
BoerJ (@BoerJ)
Spuitje diatrim of gentajekt
+2
Als ze goed biest ophebben kan er mest dwarszitten. Als dat eraf is (licht van kleur,geen darmpek)beginnen ze gelijk. Kan een flinke hoop zijn. Is het eigenwijsheid gewoon wachten tot ze honger heeft. Hoor je vanzelf.
@Frans Z.
Quote:
wachten tot ze honger heeft.

Stiertjes heb je niet?
+1
@Vdejong Lulhannes.

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's koe , kalveren , kalf , biest , melkveehouder en droog geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
13
DEELNEMERS
11
WEERGAVES
2.190