FrieslandCampina versterkt wereldwijde positie in eiwitten met overname van Wisconsin Whey Protein

Koninklijke FrieslandCampina N.V. is voornemens Wisconsin Whey Protein over te nemen, een producent van wei-eiwitisolaten in de Verenigde Staten. Door deze overname wordt Wisconsin Whey Protein onderdeel van FrieslandCampina Ingredients, dat wereldwijd vooroploopt in eiwitten en prebiotica.

Deel dit topic

Bijlages

(klik om te vergroten)

Reacties

Vdejong
Oei, eiwit geproduceerd met Roundup en BST in het land van Trump. Das niet te verkopen in Nederland 😁
Jawis
@Vdejong maar wel in canada en de rest van de wereld. Uitgezonderd europa. Maar dan blijven er nog 7,5 miljard potentiële klanten over. Zeg maar 90%....
+3
Jawis
Dit is een beter idee dan een distributiecentrum overnemen!!
cjw73
@Jawis aware huurt het alleen hoor. Doet rfc in hier vlakbij ook bij groenvries in rutten. Die vrachtwagens van wouter goedkoopski rijden hier elke dag op en neer naar workum
JappieJo
@cjw73 smeltkaas toch?
cjw73
@JappieJo ja klopt. Maar er wordt nu weer bergen heen gereden.
Edvof
@JappieJo ligt veel kaas die nog moet rijpen. Met name folie kaas.
Jawis
@cjw73 oooh huren. Ja das veel beter....
cjw73
@Jawis ja en dat doen ze dus allebei, ook die coöperatie van jou.
Melkboer16
@Jawis lijkt mij ook, dit is een money-maker
Cowboy3
@Melkboer16
Quote:
dit is een money-maker

Die doen ze in de VS juist altijd in de uitverkoop en dan laat je dat money gebeuren uitvoeren door Oost Europeanen (share.google/eH7ukYYvhlsiq31bY/) die hebben daar veel meer kaas van gegeten als in Amersfoort en kunnen dat ook voor een habbekrats, anders krijgen die melkveehouders in NL ook zo'n klein beetje nabetaling.
puddingbroodje
@Cowboy3 RFC doet dit eiwit uit wey halen al jaren in Borculo de capaciteit wordt daar enorm verhoogt ook in Workum wordt er flink geïnvesteerd. De vraag naar deze eiwitten is blijkbaar niet bij te houden. Ik zie ook op echt heel veel producten tegenwoordig staan extra proteine. In deze regio in Amerika is veel melkveehouderij en kaas en dus ook wey de kansen om er te groeien zijn vast erg groot daar.
Om dit te kunnen heb je wel hoogwaardige techniek nodig maar vooral ook wey en die zit in oosteuropa en vele andere laaglonen landen minder.
Cowboy3
@puddingbroodje In Borculo wordt ook nogal wat kaas wei concentraat verkocht aan derden (bijvoorbeeld al vele jaren aan Danone) en daar is geen eiwit uit gehaald.
+3
BertK
Als je in de USA produceert hoef je geen exportheffing vanuit Nederland te betalen.

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's onderdeel , frieslandcampina , eiwitten en overname geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
14
DEELNEMERS
9
WEERGAVES
1.781