Man gedood door stier bij slachterij Vion, ton boete geëist
Chauffeur Peter (37) van een transportbedrijf uit Staphorst ging op 10 juni 2022 naar slachterij Vion aan de Enschotsestraat in Tilburg. 23 koeien werden probleemloos uitgeladen en de slachterij in geleid. Toen was het tijd om een enorme, gehoornde Piemontese stier van zo’n 1200 kilo uit te laden. Peter ging de wagen in en opende het schot waarmee de koeien van de stier waren gescheiden. Medewerkers van Vion zagen dat de stier sneller was dan Peter en op hem afrende en tot twee keer met zijn hoorns spieste. Peter had geen schijn van kans tegen de kracht van dit enorme dier en overleed.
Twee directeuren van het familiebedrijf, dat al meer dan honderd jaar vee vervoert, snapten niet waarom Peter bij het openen van het schot niet achter het schot is gaan staan. Dat schot is eigenlijk een groot hek, dat als een deur naar de zijkant wordt geduwd, waar medewerkers achter moeten blijven. Maar Peter bleef er voor staan waardoor de stier hem kon pakken.
De weduwe van Peter had een foto meegenomen van haar grote liefde. Haar leven is niet meer hetzelfde sinds de politie in de vroege ochtend van die tiende juni het slechte nieuws kwam brengen, vertelde ze geëmotioneerd. Ze wil zich niet zomaar neerleggen bij de dood van Peter en eiste dat er iets verandert aan transport van zulke gevaarlijke dieren, zodat andere gezinnen niet hetzelfde overkomt. De twee directeuren luisterden ingetogen naar haar verhaal over ‘het kalf dat is verdronken’ en ‘het gebrek aan veiligheid’. Het transportbedrijf heeft inmiddels de vrachtwagens aangepast en een veiliger ruimte gecreëerd achter het schot, zo werd uitgelegd, maar dat vindt de weduwe niet genoeg. Er moeten volgens haar meer maatregelen worden genomen.
De officier van justitie wilde wel ingaan op de gewenste veiligheid. De situatie waarin Peter moest werken was onveilig. Hij moest de trailer in om de dieren eruit te halen. En ook achter het schot staan, had geen absolute veiligheid kunnen garanderen, omdat zo’n zware stier iemand achter het hek kan pletten. Volgens de officier waren de risico’s van het werken met zo’n grote, gehoornde stier niet goed in kaart gebracht en dus waren er ook geen maatregelen om zulke gevaarlijke situaties te voorkomen. Er stond niets op papier en alle overleg ging mondeling, legde een van de directeuren uit.
De officier van justitie hekelde de werkwijze van ‘we doen het altijd zo’. “Dan is het wachten tot het fout zou gaan”, oordeelde ze. “Het merendeel van de arbeidsongevallen die op mijn bureau terechtkomen, waren te voorkomen als er op tijd maatregelen waren genomen. En dat geldt hier ook.”Ze pleitte, net als de weduwe, voor een veiliger voorziening in een veewagen of een mogelijkheid om dieren uit te laden van buitenaf. Het transportbedrijf heeft in 2022 te weinig gedaan aan de veiligheid en dat heeft het leven gekost aan een chauffeur. Ze eiste daarom een geldboete van 100.000 euro voor nalatigheid.
De uitspraak in deze zaak is op 27 november.
Bron
omroepbrabant.nl
Deel dit topic
Deel ook jouw kennis en inzicht
Hebben de thema's transport , stier , slachterij , brabant , veiligheid , politie , veewagen , uitspraak , dekstier , familiebedrijf , tilburg en trailer geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!
Laatste
Reacties
Was geen schot tegen opgewassen, dit beest wilde je kost wat kost pakken.
Ontzettend triest dat dit het gevolg is geweest.
Klep tegen het hok aan, we doen dan een lang touw aan de neusring, door de auto naar voren en via de ventilatieopening naar buiten. Dan lieren we 'm als het ware naar binnen. Eenmaal op de klep loopt ie wel door en trek je 'm met de neus naar de zijkant.
Schot ervoor en klaar.
Altijd weer blij als het goed is gegaan en hopen dat het in Tilburg ook goed verloopt.
het is toch wel een nare dood , en achterna is het altijd makkelijk praten
als een stier zo agesief is kun je hem dan niet beter een kalmeering spuit geven ? gewoon standaard voor agressieve stieren ,
in spanje zullen ze wel heel anders denken , die laten gewoon een koppel stieren door de straten lopen /rennen ,
maar ik zeg ook maar wat
Wij insemineren trouwens wel zo goed als alles.
Een regelmatige terugkomer of ver in lactatie gaat naar de stier. Verder ook een goede tochtdetectie.
(klik om te vergroten)
(klik om te vergroten)
Dat geld ook voor jouw, mooie praatjes vullen geen gaatjes
Lees het verhaal van Jack Rijlaarsdam vader en van hemzelf nog maar eens na
En de uitspraak van een exper er boven.
Lekker beter weten?
Dan ga je maar naar het dichtsbijzijnde K.I. station met het aanbod om zo nu en dan eens zo'n stier uit te laten.Hoor dan graag hoe het bevalt.
Elke gewonde of dode is er één teveel
En je rekensom klopt niet, goed lezen, het is een bericht van 28 april 2017 staat erbij, en is het rekensommetje is dan anders
Hier resultaat van serieus onderzoek stigas.nl/artikel/…
En dan moet je rekenen dat veel bedrijven nimmer een volwassen stier op het bedrijf hebben
pluimveeweb.nl/artikel/…
Schotten van de vrachtauto zijn zo aangepast dat je achter het opengeklapte schot een ruimte hebt waar je kunt staan. En de regels over het (af)laden van stieren staan nu op papier.