Kwartaalrapportage veehouderij komt boven fosfaatplafond

De Nederlandse veestapel produceert jaar meer fosfaat dan wettelijk is toegestaan. Uit de nieuwste, voorlopige kwartaalrapportage van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), over het tweede kwartaal van 2025, blijkt dat het zogeheten fosfaatplafond met 4,1 procent wordt overschreden. De stikstofuitstoot blijft daarentegen wel 2,7 procent onder de limiet.

Deel dit topic

Reacties

Theo61 (@Theo61)
Deze berichten houden de fosfaatrechten prijs in de benen.😁
@Weg (@@Weg)
@Theo61 nee de melkprijs doet dat , een dubbeltje eraf en mestafzet een tientje duurder en de kaarten liggen totaal anders.
Mh24 (@Mh24)
Plafond 10% verlaagd.... van 2024 naar 2025..... zoals het hier staat in de kop lijkt het net of er meer vee is, maar er is minder, alleen geen 10%
Mh24 (@Mh24)
O ja, en als ik alle kuilanalyses bekijk, gaan we schat ik zelf in ook over stikstofplafond. Ruw eiwit lijkt stuk hoger dan vorig Jr..... tis allemaal te krom voor woorden
@Mh24 hier ook al aantal ureum pieken gehad deze zomer ondanks relatief droog was
Mh24 (@Mh24)
@bio boer hier 20 hoger ruw eiwit in kuilgras dus theoretisch ook in vers gras...... ureum ruim punt lager, hele weideseizoen geen mnd gemiddeld boven de 18...... en wel raap voeren en hoger eiwit in de brok..... snap er weinig van. Maar bex voordeel zal wel negatief gaan worden.
@Mh24 hier toch wel op hoog niveau

(klik om te vergroten)

Mh24 (@Mh24)
@bio boer april 18.5
mei 17.4
juni 16.7
juli 15.9
augustus tot nu toe 17,4.... had weekje geen maïs.... anders denk 15.......
jan 10 (@jan 10)
Quote Reactie van @Mh24:
O ja, en als ik alle kuilanalyses bekijk, gaan we schat ik zelf in ook over stikstofplafond. Ruw eiwit lijkt stuk hoger dan vorig Jr..... tis allemaal te krom voor woorden

Met die gras kuil zal het melken wel goedkomen.
+1
Mh24 (@Mh24)
@jan 10 klopt voer het nu goeie week. Koeien vinden het een goed plan......
+1
Kars (@Kars)
Er stoppen komende tijd nog verscheidene boeren door lbv. Normen steeds verlaagd ga je nooit aan iets voldoen.
@Kars plaatsing ruimte is nog meer gedaald dan de plafonds met einde derogatie
Zou 18% zijn

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's veehouderij , fosfaat , cbs , fosfaatplafond , veestapel en stikstofuitstoot geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
12
DEELNEMERS
6
WEERGAVES
1.308