Gras met smaakje voor koe, schoner water voor natuur en nieuw inkomen voor de boer

Hoe kan de Twentse landbouw overleven wanneer er steeds minder water is om akkers en weilanden te besproeien? Komende jaren gaan boeren in de regio testen wat werkt en wat niet. Met miljoenen uit Den Haag.

Deel dit topic

Reacties

grös
Oei, iets positiefs over kruidenrijk grasland 🙈
+1
grös
Maar enigste punt is wel dat het commerciële productieve mengsel allemaal cultivars bevat, deze graasbare cichorei kwam je hier eerder nooit tegen, komt uit Hongarije meen ik. En deze verdwijnt ook als eerste.
Vantveen
Eerste twee jaar stond het kruiderijke hier best. 3e jaar verdwenen de kruiden en klavers. drogestof opbrengst valt me op het oog wat tegen
+1
grös
@Vantveen
De klaver en kruiden er uit krijgen is niet zo heel moeilijk is mijn ervaring.

Er in houden begint met een juiste manier van zaaien, op zwarte grond en het liefst met een lage N-LV.
En daarna vooral dingen niet doen, een jaartje vergeten te bemesten werkt prima, of te laat en te hoog maaien.
+2
Geiten
@grös gekke vraag, maar waarom zou je niet gewoon bemesten? En maaien op het tijdstip dat je er melk van kunt maken?

Het doel is toch melk produceren? Niet dikke stront maken, koeien laten grazen omdat het leuk is en bloemplantsoenen bijhouden?
grös
@Geiten
Heb je het nu over Engels raai ?
Geiten
@grös ik heb het over het produceren van voer, voor melkvee.

In ons geval luzerne, het is te droog en heet voor gras. We maaien het voordat het bloeit. 22-23% RE om er melk van te maken.
Vantveen
@grös NV is hier torenhoog. Oud grasland op veen. Ingezaaid na 2 jaar mais. Eerste twee jaar was het top. Kreeg 40-50m3 en alleen bij de eerste snee een half portie kas
Ardy V
Miljoenen uit Den Haag. Dat is de trend voor de toekomst.

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's water , gras , landbouw , testen , koe , natuur , boer , inkomen , den haag en nieuw geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
9
DEELNEMERS
4
WEERGAVES
1.151