Jonge boeren willen investeren in dierenwelzijn, innovaties en duurzaamheid

Honderden jonge boeren kwamen vorige week naar de Agrarische Jongerendag in het Gelderse Barneveld. Het thema was 'Gas d'r op'. Dus: wat zou jij doen met een miljoen?

Deel dit topic

Reacties

+4
Vdejong
Quote:
Jonge boeren willen investeren in dierenwelzijn, innovaties en duurzaamheid
Is het niet 'moeten' ?
+4
Puddingboer
Een miljoen in ligboxen o.a. investeren om over 5 jaar alles er weer uit moeten halen omdat het een vrijloop stal moet worden van Den Haag. weg geld
Kars
@Puddingboer en die vrijloop stal hier vlakbij gaat ook plat. Dus zegt het maar
Vdejong
Frans Z.
Eerst maar eens overnemen denk.
Vdejong
@Frans Z. Als ik dan lees dat een aantal bedrijven met 200+ koeien rond de Peel mee doen met LBV omdat er geen opvolger is, geeft dat wel te denken
Braboboer
@Vdejong

De vraag is, was er nooit een opvolger, of zag de potentiële opvolger af van overname door de onzekerheden als piekbelaster nabij stikstofgevoelig N2000
Vdejong
Quote Reactie van @Braboboer:
was er nooit een opvolger,

Je groeit toch niet naar 700 koeien wanneer er geen opvolger is? Daarnaast sinds begin 2000 weet je al dat je in de buurt van een Natura2000 gebied woont en dan nog stug doorgroeien?
Braboboer
Quote @Vdejong:
Je groeit toch niet naar 700 koeien wanneer er geen opvolger is?

Die zijn er zeker

Quote:


Daarnaast sinds begin 2000 weet je al dat je in de buurt van een Natura2000 gebied woont en dan nog stug doorgroeien?


Dat is onzin, voor de “stikstofcrisis” was niemand daarmee bezig. Zijn genoeg grote stallen gebouwd 2010-2015 die nu piekbelaster zijn en de puinbreker in gaan.
Vdejong
@Braboboer
Quote:
Dat is onzin, voor de “stikstofcrisis” was niemand daarmee bezig

Dan golden er daar zeker andere regels dan in de procincie Drenthe
Braboboer
Quote @Vdejong:


Dan golden er daar zeker andere regels dan in de procincie Drenthe


Ik weet niet wat er voor regels waren, zit zelf niet dicht bij N2000. Maar als ik zie welke bedrijven nu gesloopt worden met de stempel piekbelaster kon er veel.
Kars
@Braboboer financieel ook, maar dat weet jij ook goed zat.
Braboboer
@Kars

Ik kan niet bij een ander in de financiën kijken 😁
Puddingboer
@Vdejong Timmermans in Smilde die ken jij vast ook wel? die deden ook mee hoorde ik maar nu hoor ik dat zij zich ook gingen terugtrekken.
Vdejong
@Puddingboer Ja, ik had al gehoord dar ze mee wilden doen. Meine had nog vol trots hun nieuwe project laten zien aan ons, toen het net af was
+1
GJKlaassen
"Vingers omhoog wie wil investeren in duurzaamheid"

Tja... maar meedoen met de meute 🤣
+1
Vdejong
Quote Reactie van @GJKlaassen:
meedoen met de meute

"Et tu, Brute?"

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's dierenwelzijn , investeren , barneveld , duurzaamheid , jonge boeren en boeren geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
17
DEELNEMERS
6
WEERGAVES
711