Jaarlijks tot 100 extra doden door longontsteking bij geitenboerderijen, kabinet neemt studie ‘heel serieus’
Bronnen
gelderlander.nl
transport-online.nl
Deel dit topic
Deel ook jouw kennis en inzicht
Hebben de thema's geiten , milieu , rivm , studie , volksgezondheid en onderzoek geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!
Laatste
Reacties
Maar wel een grote kop "Jaarlijks tot 100 extra doden".. Lekker tendentieus weer!!
stichtingagrifacts.nl/waar-zijn-de-vgo-patienten/
Acht ziekteverwekkers zijn in
alle drie de groepen (de onderzochte patiënten, controlepersonen en geitenhouders resp) niet aangetoond, waaronder Coxiella
burnetii (=Q koorts).
In Nederland krijgen jaarlijks naar schatting 270.000 tot 288.900 mensen een longontsteking. In 2023 overleden ongeveer 4.540 personen aan infecties van de onderste luchtwegen, waaronder longontsteking.
VZINFO.NL
Longontsteking wordt meestal veroorzaakt door bacteriën, zoals de pneumokokkenbacterie, maar kan ook het gevolg zijn van virussen, waaronder het influenzavirus en het coronavirus. Vooral kwetsbare groepen, zoals ouderen, chronisch zieken en jonge kinderen, lopen een verhoogd risico op ernstige complicaties bij een longontsteking.
RIVM.NL
Tijdens griepepidemieën is er vaak een toename van het aantal longontstekingen, aangezien het influenzavirus een belangrijke veroorzaker is. Zo was er in 2018 een significante stijging van longontstekingen tijdens een langdurige griepepidemie.
PAROOL.NL
Naast pneumokokken en influenzavirussen kunnen ook andere bacteriën en virussen, zoals het RS-virus en legionella, een longontsteking veroorzaken. Het is belangrijk om alert te zijn op symptomen zoals koorts, hoesten en benauwdheid en tijdig medische hulp in te schakelen, vooral voor risicogroepen.
RIVM.NL