ZZP'r vanaf heden verleden tijd
Deel dit topic
Deel ook jouw kennis en inzicht
Hebben de thema's sturen , zzp , machine , hulp en werk geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!
Laatste
Reacties
Ben zelf geen zzper dus hoe het voor mij allemaal zit? Want jij mag je zelf wel verhuren als losse machinist toch?
Gewoon in loondienst gegaan voor 3 dagen in de week. Ben je overal vanaf.
Ik kan me persoonlijk wel heel erg vinden in een aantal punten die genoemd worden in dit artikel. Vooral het punt dat er hoogswaarschijnlijk meer in de zorg en onderwijs (door de overheid betaalde banen) gaan controleren.
En natuurlijk is dat geen garantie, maar afhankelijk van het type bedrijf zal controle zeer gering blijven. De belastingdienst heeft natuurlijk maar een beperkt aantal controleurs
Hoe zit dat eigenlijk, moeten ze je op heterdaad betrappen?
Verbeter de wereld en begin bij je zelf, het verhaal gaat zelfs dat de zzpers bij de belastingdienst uitgesloten zijn van DBA
Dat is niet helemaal waar. Als jij als adviseur voor een boer de gecombineerde opgave doet dan breng je geen machine maar wel specifieke kennis mee. Dit mag volgens mij.
Huurt Agrifirm Exlan je voor zes weken in om alle mestboekhouding erdoor te krijgen dan mag dit niet om dat dit de core business is van Exlan.
Ze controleren je vervolgens en eigenlijk is dan de vraag waarom je een eigen bedrijf hebt. En waaraan je dat kan zien. Wat voor risico’s neem je als zzp. (Neem je klussen aan?, heb je eigen machines enz enz). Dit is een heel lijstje met punten die wordt afgewerkt. En jij moet zorgen dat die punten jou kant op vallen.
Als jij 2000 uur draait bij een opdrachtgever. Je bent er elke ochtend op afgesproken tijd draagt de kleren van desbetreffende bedrijf, komt op bedrijfsborrels enz enz enz. In hoe verre ben je dan ondernemer?
Hoe ik dit weet? Vorig jaar controle gehad en toen is mij het een en ander uitgelegd.
Gevolg is dat duizenden technische vaklui nu moeten kiezen voor loondienst of detachering, in alle gevallen een lagere vergoeding.
Ik las dat er 500 miloen per week doorheen gaat bij de overheid aan consultancy, je denkt onmogelijk maar ongeveer 2 ton per gemeente is nog laag inschat.
Het old boys netwerk is machtig en pakt in elke sector "legaal" de pegels.
Zie omtzicht 15 bladzijden realistisch ramen:
nsc-multisite.ams3.digitaloceanspaces.com/36672_00…
Lap tekst die ik heb samengevat van wat belasting advies websites (betaald)
:
De staatssecretaris heeft op 12 september 2024 aangegeven vooral te gaan handhaven in de zorg, het onderwijs, de kinderopvang en de bouw.
Staatssecretaris Idsinga (Fiscaliteit en Belastingdienst) heeft toegezegd dat de Belastingdienst niet op een 'hysterische manier' gaat controleren of iemand een echte zzp'er is.
Werkgevers hoeven niet bang te zijn dat de Belastingdienst direct boetes gaat uitdelen.
Ook aan zzp'ers is toegezegd dat zij niet direct een boete zullen krijgen.
Er geldt een overgangsperiode van 1 jaar.
Werkgevers en zzp'ers moeten dan wel kunnen bewijzen dat zij maatregelen nemen tegen schijnzelfstandigheid.
Eventuele correcties gaan alleen terug tot 1 januari 2025. Naheffing over de jaren daarvoor zal dus niet plaatsvinden.
Zie ook www.rijksoverheid.nl
De Kamer wil dat de Belastingdienst voorlopig alleen risicogericht handhaaft en vooral probleemgevallen aanpakt zoals:
-gedwongen zelfstandigheid
-onderbetaling
-evidente schijnzelfstandigen
-arbeidsmigratieconstructies
In andere gevallen moet gewerkt worden met een waarschuwing vooraf en moet rekening gehouden worden met de menselijke maat en maatwerk.
De Belastingdienst kijkt vooral naar de feitelijke werkomstandigheden.
Ga voor de modelovereenkomsten naar www.belastingdienst.nl en zoek op ‘algemene modelovereenkomsten’.
Sinds 6 september 2024 beoordeelt de fiscus geen nieuwe modelovereenkomsten meer.
Bestaande overeenkomsten worden niet verlengd maar kan je blijven gebruiken, zolang ze nog geldig zijn.
Voor opdrachtgevers is er een zéér uitgebreide vragenlijst die duidelijk(er) maakt of er sprake is van een arbeidsrelatie, of dat het een opdracht is die door een zelfstandige kan worden uitgevoerd. Helaas is dit geen garantie. Achteraf kan de Belastingdienst altijd nog anders oordelen.
Op ondernemersplein.kvk.nl/webmodule-beoordeling-arbe… vind je deze module.
Als je als zelfstandige deze module invult, krijg je een beter beeld waarop de toetsing plaatsvindt. Doorloop deze module en ga met jouw opdrachtgever in gesprek zodat je jouw opdrachten als ondernemer verder kan blijven uitvoeren.
Je bent volgens de Belastingdienst een ondernemer als je ondernemersrisico’s loopt. Je investeert onder andere zelf in bedrijfsmiddelen en (online) reclame.
En er is bijvoorbeeld risico , de kans dat jouw opdrachtgevers je niet betalen.
Jíj bepaalt hoe je het werk uitvoert.
Als jouw opdrachtgever exact voorschrijft hoe je je werk moet doen, kan dit wijzen op een dienstverband. Geeft de opdrachtgever aan wat het resultaat van de opdracht moet zijn?
En jij bent alleen verantwoordelijk voor dat resultaat? Dan is dit een goede indicatie dat jij geen schijnzelfstandige bent.
Je moet zelf kunnen bepalen wanneer en waar je werkt.
Als je werktijden en -plek worden bepaald door je opdrachtgever, kan dit tegen je werken.
Werk je met eigen materialen en middelen?
Gebruik zo min mogelijk materialen van de opdrachtgever en draag geen werkkleding met logo’s (behalve met jouw eigen bedrijfsnaam).
in jullie overeenkomst opnemen dat iemand anders je mag vervangen. Maar de opdrachtgever mag je als zzp’er niet dwingen om het werk persoonlijk uit te voeren. Je moet de vrijheid hebben om een collega jouw werk te laten overnemen.
Financieel mag je niet afhankelijk zijn van een enkele opdrachtgever. Dit heeft een directe link met het eerdergenoemde ondernemersrisico. Als je eerder bij de opdrachtgever in dienst bent geweest, is er een grote kans dat dit als schijnzelfstandigheid wordt gezien.
Je mag niet exact hetzelfde werk doen als de werknemers van je opdrachtgever. Dan is de kans groot dat jouw opdracht door de Belastingdienst als arbeidsovereenkomst wordt gezien.
LET OP: Bij veel zzp’ers leeft het idee dat je minimaal 3 opdrachtgevers moet hebben. Dat is blijven ‘hangen’ vanuit de oude VAR-verklaring (de voorloper van de Wet DBA), maar is niet correct. In de wet staat niets vermeld over een minimaal aantal opdrachtgevers. Als je meerdere opdrachtgevers hebt, sta je uiteraard wel sterker.
Hieronder vergelijk ik een aantal standpunten in de Deliveroo uitspraak met de uitspraak van de Rechtbank Amsterdam die over Temper oordeelde dat geen sprake was van schijnzelfstandigheid.
(klik om te vergroten)
Maar andere stellen de factuur anders op, niet 8 uur gewerkt maar bijvoorbeeld bestrating gelegd voor x bedrag wat dan overeen komt met de uren.
Anders zou je ook nooit iets per uur meer kunnen doen terwijl veel werkzaamheden per uur zijn bijvoorbeeld onderhoud Straatwerk ik noem maar iets
Bron: wea.nl/
(klik om te vergroten)
(klik om te vergroten)
Aan welke voorwaarden dient een uitzendbureau te voldoen ? Maak je moeders de vrouw directrice en gaat zelf als uitzendkracht aan de bak...
Of komen dan de loonkosten en administratieve lasten weer om de hoek ?
Hier als monteur met eigen bus en gereedschap €75,- ex btw en soms in de bouw voor €70,- ex btw, werk genoeg 40-60 uur per week.
Al het werk wat er aangeboden wordt kunnen wij met z’n allen niet gedaan krijgen.
Laat je niet gek maken door wat ze allemaal zeggen, gewoon factureren volgens project-factuur.
En je verzekeren voor arbeidsongeschiktheid, hier €946,- per maand, wachttijd 9 maanden.
Nu ben ik de tweede die je hierover aanvalt: Ik heb deze wet niet bedacht, je moet niet bij mij zijn, of bij anderen die toevallig wel volgens de nieuwe regels onder "zelfstandigheid" vallen: maar bij de wetgever die (alleen) arbeidsuren factureren, schijnzelfstandigheid noemt...
Tip: Er zijn ook payrolling services die je opdrachtgever alle rompslomp uit handen nemen: op deze manier kun je bij dezelfde opdrachtgevers blijven werken en zelfstandig klanten werven en tarieven afspreken terwijl je gewoon volledig verzekerd bent. Jij maakt afspraken met de opdrachtgever en zij pakken een paar euro per uur om alle administratie te doen en werkgeverslasten af te dragen.
maqqie.nl/payroll-28-procent-goedkoper/…
Vele zzp’ers raakt deze wet niet die echt zelfstandig ondernemen
Gaat om zzpers die het gebruiken als loondienst en lekker flexibel willen zijn die zich zelf uit zenden als uitzendbureau dat mag niet meer daar komt het op neer
Dan gaat vooral om de opdracht gever die hier fout bij is en niet de zzp’er
Het was altijd makkelijk om hier en daar wat werk te doen als je wat tijd over had maar helaas dat kan niet meer kan wel alleen moet opdracht gever werkovereenkomst aanbieden of je moet uitzend bureau vragen dat ze het voor jou /opdrachtgever willen faciliteren de ab doet dat ook voor mij als we iemand hebben die wel bij ons wil werken dan kun je ook zelf nog wel tarief afspreken wat boven de minimale cao licht dat mag wettelijk natuurlijk altijd
Dat nut niet wordt begrepen snap ik wel als bij iemand gaat die wat uurjes naast zijn maatschap draait maar er wordt ook veel misbruik van gemaakt zo mensen door bedrijven worden gedwongen tot zzper
Om vaste contracten te ontwijken bijvoorbeeld dat kom de sociale zekerheid niet ten goede
Wat ze in nl helemaal proberen dicht te timmeren gaat soms ook best ver vind ik