Gelderland verbiedt jacht: zeven wildsoorten nu beschermd door rechterlijke uitspraak

In Gelderland mogen zeven diersoorten per direct niet meer bejaagd worden. De provincie heeft een rechtszaak verloren over het jaarlijkse plan dat de jacht op deze dieren toestaat. Boeren kunnen hierdoor in de knel komen als ze kampen met overlast van muizen, ganzen of de vos.

Deel dit topic

Reacties

Grasbaal
Nico K weet ook de juridische weg te vinden:

Quote:
Jaarlijks legt de provincie vast onder welke voorwaarden deze dieren kunnen worden afgeschoten en hoeveel dieren van een bepaalde soort in leven moeten blijven. Dat wordt vastgelegd in een Faunabeheerplan. Dat plan is aangevochten door de Faunabescherming. Volgens voorzitter Niko Koffeman van de Faunabescherming waren de plannen niet goed onderbouwd. ,,Ze wilden zo breed mogelijk kunnen afschieten. Eigenlijk gaven ze de jager carte blanche. We zijn heel blij dat de rechter daar niet in mee is gegaan.”
+2
cjw73
@Grasbaal is gewoon 1 grote kliek die achter de schermen samen werkt, en voor de bĂĽhne net doen of ze voorzich werken
+2
Grove den
@cjw73 “Grote kliek”: ik denk vooral Niko Koffieman.
Theo61
@cjw73 Hier in Utrecht hebben ze de haas en het konijn beschermd verklaard vorig jaar. De eerste problemen doemen nu op, huizenbouw word ook weer moeilijker!
bio boer
@Theo61 een haas heb je niet veel last toch konijn kan ik mij nog voorstellen met de holen
Willem3
@bio boer jagers zijn de ogen in het veld. Vooral nu er veel hazen door pest dood gaan en op het boerenland/sloot dood gaan
Theo61
@Willem3 er zijn veel hazen hier, en idd je ziet nu meer dooie.
+1
bio boer
Vooral overlast wel melden zo de provincie kan gebruiken als onderbouwing ook al mag je nu niks ook vraat in de mais
+1
Elvis
@bio boer ze hebben het alleen weer zo omslachtig gemaakt dat niemand het doet

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's kampen , ganzen , jacht , dieren , uitspraak , muizen , gelderland , vos , boeren en zeven geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
9
DEELNEMERS
7
WEERGAVES
1.697