Melkveehouderij 5 procent boven fosfaatplafond

Het fosfaatplafond van de melkveehouderij wordt dit jaar naar verwachting met 5 procent overschreden. De uitscheiding van stikstof blijft wel ruim onder het afgesproken plafond. De fosfaat- en stikstofexcretie vanuit de andere sectoren blijven zoals verwacht onder de plafonds. Ook de nationale plafonds komen niet in gevaar.

Deel dit topic

Reacties

kof (@kof)
Sturen op stikstof heeft geen enkele zin wanneer we in 2025 fors door het melkveefosfaatplafond gaan
De actuele grondstoffenmarkt nodigt uit om het eiwitniveau in rantsoenen indien nodig aan te vullen met voedermiddelen met een hoog gehalte P.
Er is geen vooruitzicht dat de prijsniveaus van eiwitrijke grondstoffen op korte termijn flink stijgen
Wel het vooruitzicht van een stijgende melkprijs
De evaluatiemomenten in 2025 voor het prognotiseren van de landelijke mestproductie in 2025 zijn vanwege de gebruikelijke rustige handel van productierechten in de eerste drie kwartalen van het jaar slechts het uitstellen van een zeer vervelende boodschap voor niet- grondgebonden melkveehouders.
royale (@royale)
@kof en dat ik monocalciumfosfaat bijvoer zal ook wel niet helpen!
kof (@kof)
@royale Klopt. Dat is niet zo mooi.
Boerma (@Boerma)
Dan zitten we er volgend jaar wel ruim onder verwacht ik, stopt hier veeel meer als vijf procent

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's melkveehouderij , stikstof en fosfaatplafond geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
4
DEELNEMERS
3
WEERGAVES
1.865