Kabinet neemt extra maatregelen om klimaatdoelen te halen

Om de klimaatdoelen voor 2030 te halen zal het kabinet komende maanden nog een flinke hoeveelheid extra en mogelijk pijnlijke maatregelen nemen. Hoewel de grootste coalitiepartij PVV aangeeft hier ’niet op voorhand’ akkoord mee gaan, geeft die partij minister Sophie Hermans nu wel carte blanche om een aanvullend klimaatpakket te ontwikkelen.

Deel dit topic

Reacties

+16
Kars (@Kars)
Hoe breek je met miljarden je economie af tot de grond. Zijn die werkelijk waar zo stom in den haag
+3
Groen1 (@Groen1)
@Kars afbraak van het westen gaat door alleen hebben sommige dat niet door
+4
@Groen1 Afschuwelijk wat de groene maffia heeft aangericht.
aldert (@aldert)
@Groen1 Je kan beter de Donald duck lezen.
arie.j (@arie.j)
Quote Reactie van @aldert:
@Groen1 Je kan beter de Donald duck lezen.

Dat is nogal wat prikkers hun manier.
Niet de waarheid lezen, maar de wenselijkheid opzoeken.
Nou ja, ze zijn van de straat zullen we maar denken😉
+4
hip (@hip)
@aldert Ik zou het maar wel lezen, want Rypke (wel een vreemde vogel) heeft alles wel onderbouwd en noemt man en paard en de organisaties waar het beleid vandaan komt en hoe die organisaties middels geldstromen en infiltratie in het ambtenarenapparaat en politiek hun wensen er doordrukken. Lees jij het NRC Volkskrant en het LTO blaadje maar dan haal ik liever mijn info op Donald Duck niveau.
@Groen1 Zie ik het goed dat we nu al onder het emissieplafond voor 2030 voor ammoniak zitten?

Er is toch afgesproken dat we geen nationale koppen krijgen?
Edwin1 (@Edwin1)
@Groen1 “ Steeds meer zonneparkuitbaters, maar ook huiseigenaren met zonnepanelen, denken aan zulke batterijen. Soms heb je een vergunning nodig. En die krijg je uiteraard niet zomaar. Endona hoopt de vergunning in oktober te krijgen.”

Hoe meer batterijen er worden verkocht hoe kleiner de prijsverschillen en hoe langer de terugverdientijd.

ArieJ, de ouders van Piet(a) en veel anderen kopen gevoelsmatig of met een berekening van stroomprijzen uit het verleden of stroomprijzen van vandaag een accu.

Het voordeel verdampt als sneeuw voor de zon.
+3
George (@George)
@Edwin1 Man man , wat een zanik toch weer. Ik heb een thuisbatterij gekocht om mijn opgewekte stroom zelf te kunnen benutten . In principe zou ik daardoor 9 maanden off grid kunnen werken . De 3 wintermaanden kan ik dan stroom inkopen op gunstige momenten en deze verbruiken tijdens piekuren. Daarmee ontlast ik ook nog eens het elektriciteitsnet! Dat jij er geen voordeel in ziet kan . Ik vind het zelf wel een mooie investering. En of het echt heel winstgevend is of niet interesseert me eigenlijk niks . Maar velen die zelf geen panelen of accu's hebben roepen het hardst dat het niks is. Net als met elektrische auto's trouwens .
+1
Quote Reactie van @George:
Ik vind het zelf wel een mooie investering.

De goedkoopste energie blijft uiteindelijk de energie die je niet hoeft te kopen: groentennieuws.nl/article/9871793/…
Kars (@Kars)
@Grasbaal de investering kost ook geld en beleid van overheid maakt uit of die investering rendeert
George (@George)
Quote Reactie van @Kars:
de

Boeren maakt het niet heel veel uit of iets rendeert , kijk maar naar de grondprijs.
@Edwin1 waarom verdwijnt het als sneeuw voor de zon?
Edwin1 (@Edwin1)
@Sander O Burgers investeren in accu’s en we worden accuparken aangelegd.
De berekeningen die nu gemaakt worden gaan veelal uit van een dynamisch stroomcontract: overdag (zeer) goedkope stroom en in de piekuren is de stroom duur.
Hoe meer opslag er wordt aangelegd hoe meer de prijs in de piekuren gaat dalen.
Hoe zich dat precies gaat ontwikkelen kan niemand voorspellen.
Wel is het logisch dat de pieken en dalen kleiner worden.
George (@George)
@Edwin1 Dat klopt wel , mensen die investeren in accuopslag zorgen voor een vlakker verbruikspatroon op het net. Dat is dus gunstig voor het elektriciteitsnet. Maar dat betekend niet dat ik zelf geen voordeel heb. Ik kan mijn eigen opgewekte stroom zo dag en nacht zelf verbruiken.
@George Als alle gas en olie in de winter voor verwarming en brandstof verboden wordt en dus alles electrisch moet zijn vraag ik mij af waar die stroom vandaan moet komen.
George (@George)
@Albert Altena
Dat hoeft toch ook niet van vandaag op morgen. Maar stroom komt toekomstig van wind , zon , en kerncentrales denk ik.
@George een aandacht punt is wel
Als zon en wind 75% van de tijd kan leveren

Is een kerncentrale capaciteit voor die laatste 25% van de tijd wel schreeuwend duur

Daarom heeft trump hekel aan windmolens maak traditionele centrales onrendabelere
Als die steeds minder nodig zijn wat kostprijs verhogend is

Traditionele centrale kan nooit concurreren met zon en wind en gaat op zonnige en winderige dag uit op minimaal vermogen draaien dat kost geld
+1
@bio boer
Het is andersom.
Kijk maar naar Frankrijk
+1
@Albert Altena warmte pomp heeft tot wel 500% rendement waar dat bij cv max 100%

Ook is de bedoeling dat we gewoon veel minder energie nodig hebben voor verwarmen door isolatie

Maar zal sowieso wel uitdaging zijn
Wind is in de winter best veel aanwezig
+1
@bio boer Nu is nog maar 10% van alle calorische waarde die nodig is om alles te laten lopen electrisch.
Daarvan is 50 % afkomstig van wind en zon Dus eigenlijk is nog maar 5% groen en dat ook nog op de ongunstigste momenten.
Stop toch gelijk met die subsidiestromen en bouw kerncentrales en ga waterstof opwekken in landen waar de zon altijd overdadig is.
George (@George)
Quote Reactie van @Albert Altena:
ga waterstof opwekken in landen waar de zon altijd overdadig is.

Waterstof schiet nergens erg op. Het ontwikkeld zich nauwelijks. Telkens hoor je verhalen dat er enorme hoeveelheden in gesteentes in de grond zit maar de winning komt niet echt op gang en zonne-energie omzetten geeft schijnbaar (te) weinig rendement.
@George toe Iemand die er in gelooft

sterke-erven.nl/artikel/…

(klik om te vergroten)

arie.j (@arie.j)
Quote Reactie van @Albert Altena:
@bio boer Nu is nog maar 10% van alle calorische waarde die nodig is om alles te laten lopen electrisch.Daarvan is 50 % afkomstig van wind en zon Dus eigenlijk is nog maar 5% groen en dat ook nog op de ongunstigste momenten.Stop toch gelijk met die subsidiestromen en bouw kerncentrales en ga waterstof opwekken in landen waar de zon altijd overdadig is.

Waarom je calorische waarde neemt is me niet duidelijk, zon en wind leveren ongeveer een kwart van de elektrisiteit in Nederland
Maar ik ben ook voor een paar kleinere kerncentrales in Nederland
voor nieuwe zijn de veiligheid eisen veel hoger voor dan de oude in Borssele
En die heeft het eigenlijk behoorlijk gedaan
Probleem is dan nog wel om al die stroom te transporteren naar gebruikers, daarom liever 2 kleinere dan één grote
En de boel bijhouden, Frankrijk heeft ook behoorlijk wat kernenergie, maar er zijn veel centrales oud ( gemiddeld ongeveer 40 jaar) en met problemen daardoor
pieta (@pieta)
Quote Reactie van @arie.j:
Waarom je calorische waarde neemt is me niet duidelijk

Er wordt nu nog veel verwarmd met gas. Dat moet ook allemaal naar elektrisch. Heeft daar misschien mee te maken.
+1
arie.j (@arie.j)
Quote Reactie van @pieta:
Er wordt nu nog veel verwarmd met gas. Dat moet ook allemaal naar elektrisch. Heeft daar misschien mee te maken

Calorische waarde van wind? vind je het erg dat ik het niet te volgen vind?
pieta (@pieta)
@arie.j Als je van gasverwarming naar elektrisch gaat reken je dat om obv calorische waarde dacht ik.
Standaardwaarde: In Nederland wordt voor Gronings aardgas vaak gerekend met een gemiddelde calorische bovenwaarde van ongeveer 35,17 MJ/m³ (ofwel ongeveer 9,77 kWh/m³).

Er wordt wel aangegeven hoeveel vd elektra uit groene bron komt maar ze vertellen er niet altijd bij hoeveel je nog extra nodig hebt als je alle fossiele brandstoffen gaat vervangen door elektra.
+1
George (@George)
@pieta Elektrisch is vaak wel stuk efficienter. Kijk maar naar beregenen. En zoals Bioboer aan geeft is een warmtepomp een stuk efficienter met energie dan een CV ketel. Ook elektrische auto's zijn veel efficienter met energie dan brandstofaangedreven modellen.
+1
pieta (@pieta)
@George Ik heb er weinig verstand van verder. Ik wou Arie maar tippen waar het wellicht over ging. Maar elektrisch is inderdaad efficient.
@pieta Calorische waarde is de verbrandingswaarde, hoeveel warmte er vrij komt. Zo kun je verschillende brandstoffen goed vergelijken.
Brandstof omzetten naar warmte geeft (kachel) geeft een rendement van 80-90%. Brandstof omzetten naar beweging (motor) geeft een rendement van 30-40%. Elektro lijkt er goed uit te springen. Maar je begint met de omzetting van brandstof naar beweging (stoomturbine of gasturbine) met een rendement van 30-40%. Daar maakt een boiler weer warm water van met 90% rendement. Totaal circa 30%. Dan kun je qua rendement beter een gasboiler hebben met 85% rendement.
+1
@pieta als cv keten 95/100% rendement haalt
En warmte pomp 400/500% dat maakt ook wel verschil

Maar rendement van waterstof is weer bar slecht
@bio boer Calorische waarde geeft aan alles wat er nodig is b.v. Alle vervoer inclusief vliegtuigen.
Weet je dat een vliegtuig met één langeafstandsvlucht meer verbruikt dan duizende auto's.
George (@George)
Quote Reactie van @arie.j:
Waarom je calorische waarde neemt is me niet duidelijk, zon en wind leveren ongeveer een kwart van de elektrisiteit in Nederland

Volgens mij was het afgelopen jaar in 2025 al ongeveer 50%.
@bio boer Vergeet niet dat we al ervaring hebben op grote schaal met zon en wind energie in winter. Toen vijf jaar geleden winter toesloeg in Texas stopten de windmolens met draaien en waren zonne panelen bedekt met een laag sneeuw. Tweehonderd en zesenveertig mensen vroren dood.
George (@George)
@WGeverink Die hadden dus geen houtkachel. 😀
+1
@George waarschijnlijk ook een lege accu.... 😉
@WGeverink windmolens gaan niet stil staan hoor van winterweer
@bio boer Als het echt koud is waait het niet.
+1
@WGeverink dat is punt wat ik aanhaalde dus je hebt centrale capaciteit nodig voor 100% maar die capaciteit is zelden nodig dus is benutting van je capaciteit door zon en wind stuk lager

Net als nood aggregaat is heel duur in verhouding van wat die aan stroom levert

Als die 1000 kw/h in zijn leven heeft opgewekt en hij heeft 10.000 euro gekost dan heeft die stroom 10 euro per kw/h gekost

Waar zonnen en win stroom misschien maar 3 /4 cent kost per kw/h

Koop je aggregaat voor al je stroom
50.000 kw h en hij kan 10 jaar mee dan zou de investering zonder brandstof 2 cent kosten

Dus de centrales worden door zon en wind soort van hele dure nood generatoren in tijd van energie nood daarom ook wisselende stroom pijs in eu
Quote Reactie van @bio boer:
Dus de centrales worden door zon en wind soort van hele dure nood generatoren

Zon en wind is mooi en fijn maar dat zijn vormen van hobby generatie waarvan je van dag tot dag en uur tot uur niet weet of ze er wel of niet zijn. Gekoppeld aan een batterij heb je er veel meer aan maar dat is ook duur. Er is een reden waarom bij ziekenhuizen een noodagregaat in de kelder staat en geen windmolen of zonnepanelen op het dak als noodstroom voorziening. Bij ons staat nu al dertig jaar een noodagregaat in de werkplaats. Ik schat dat ik daar in die jaren 365 uur op heb gezet. Dat is gemiddeld net over de 12 uur per jaar dat het ding gedraaid heeft. Van de week was de stroom er een uurtje af en in July ging de stroom er door een tornado om zes uur s'avonds af en kwam er net na middernacht weer op. Ik heb voor die generator dertig jaar geleden aangesloten en al iets van $13500 betaald. Dat is tot op heden $450 per jaar of $37 per draaiuur plus aardgas kosten. Voor dat geld kun je je niet voor behelpen.
George (@George)
@WGeverink Ja maar zolang kan ik met thuisbatterij ook makkelijk overbruggen. Sterker nog ik zou 9 maanden van het jaar off grid kunnen raaien omdat batterijen ook de zonnepanelen laten functioneren.
@George
Ook als je nog moest melken?
George (@George)
Quote Reactie van @m uut m:
Ook als je nog moest melken?

Ja alleen moest ik dan een dubbel zo grote accu kopen waarschijnlijk. Maar ook dat is wel te doen. Ik kan deze set trouwens verdubbelen . Ik heb nu 6 stuks en dat kan naar 12 stuks. Maar je hebt ook direct veel grotere versies.
@George Mijn agregaat is al heel wat jaren geleden afgeschreven en het kost nu bijna niks om te bezitten. Aardgas als brandstof voor mijn generator is volop beschikbaar en vrij goedkoop. Het systeem wat ik nu heb voldoet nog steeds, en tegen minimale kosten. Wij lopen wat achter bij jullie en wij krijgen 30 cent per kwh voor de stroom van onze panelen. Ik schat dat wat wij jaarlijks aan stroom verkopen op dit moment ongeveer evenveel is dan onze jaarlijkse aardgasrekeningen. In de tussentijd verwacht ik dat de batterijen beter, veiliger en goedkoper worden.
@WGeverink wie betaalt dat zonnen energie is meest goedkope energie kan wel voor 3 cent leveren

Hier krijgen we door markt werking voor onze wind energie 850 kw molen tussen 5 en 10 cent per kw/h

Maar hij kan draaien voor 3 cent dan verdienen we er niks aan

Nu houden we er modaal inkomen over na kosten en belasting

Hij is afgeschreven en afbetaald kosten bestaan nog uit opstalrecht onderhoud en verzekering wat boekhouding

Is in euro natuurlijk wat ik hier schrijf
+1
Groen1 (@Groen1)
@Groen1 Het artikel dat eronder staat van Dorien Rookmaker (Nederland offert zijn voedselvoorziening op aan een falende transitiepolitiek) is ook interessant.
+1
Quote Reactie van @Kars:
Hoe breek je met miljarden je economie af tot de grond.

Alles gaat volgens plan. Niks is toeval.
+11
George (@George)
Er veranderd nauwelijks iets , waarom boeren iets moeten doen voor klimaatdoelen begrijp ik niks van. Die werken met de natuur en zijn afhankelijk van weer en natuur en doen hun best om goed voedsel te produceren. Wat een domme mensen zitten er aan het roer.
@George De Amerikanen hebben de meest uitgebreide data set verzameld van alle landen op aarde. Zijn de verwachtingen van NASA die ze 40 jaar geleden gedaan hebben uitgekomen? Welke kant gaat het op? Tony Heller zet het even op een rijtje.
+1
kof (@kof)
Het is een artikel wat al een tijd geleden gepubliceerd is. archive.is/2024.11.06-210857/https:/…

“ In de Kamer blijkt echter dat PVV, VVD, NSC en BBB dit afgesproken doel wél willen halen, zoals ze al afspraken in hun hoofdlijnenakkoord”

Geert heeft het klimaatdoel omarmd??

“ Toch staat het CO2-reductiedoel wat PVV’er Alexander Knops betreft, die bevestigt dat ’aanvullend beleid’ wordt uitgerold als het doel niet wordt gehaald”

“ Voor VVD en NSC zijn die doelen eveneens vastgeklonken, blijkt uit bijdragen van Kamerleden Silvio Erkens (VVD) en Wytske Postma (NSC), waarbij duidelijk werd dat ook de landbouwsector een grote opgave moet leveren.”

Hoe het met het klimaat gaat dit jaar weet ik niet maar het wordt een heel Hete Politieke Zomer.
+2
Quote Reactie van @kof:
werd dat ook de landbouwsector een grote opgave moet leveren.”

Lto zat er toch bij ,bij de klimaattafels. Je gaat je eigen sector toch niet vernachelen.
+1
kof (@kof)
@cornelissen Femke zat er ook
Met lippenstift en hakken
+3
AFD wil uit het klimaatakkoord. Ik weet niet wat er komende weken gebeurt. Maar de afd heeft komende tijd de sleutel rol. Gaan ze de afd uitsluiten dan zijn ze volledig aan de macht in 2030 en dan is het einde met dat klimaat gedoe. Krijgt de CDU en de CSU de koppen in de zelfs richting en gaan ze een soort van samenwerking aan met de afd zal Duitsland de klimaat gekte flink afzwakken. Gaan ze het nogmaals proberen met de Grüne en sgp dan gaat de economie zo slecht worden dat er gigantische opstanden komen. Nederland kan maar beter niet te gek gaan doen. Ze kunnen beter naar de wereld politiek kijken. Klimaat doelen zijn overboord gegooid bij de meeste.
kof (@kof)
@Erik1979.. Waarom ga je niet op het Duitse prikbord?
+3
George (@George)
Quote Reactie van @kof:
Waarom ga je niet op het Duitse prikbord?

Als jij daar dan ook eens heen ging. 😀
+1
@kof Als je het hierboven staande filmpje kijkt kun je toch niet anders dan toegeven hoe krankzinnig de energie transitie is?! Duitsland is het industriele hart van Europa die een paar jaar terug een flinke hartaanval heeft gekregen waar het niet van is hersteld. De hele zee en het hele land vol zetten met windturbines betekent niet dat het zal gaan waaien! Import van dure amerikaanse energie is voor de Duitse industrie als ademen door een strootje wat door de Amerikanen op ieder moment weer afgeknepen kan worden. Het is te weinig en het is veel te duur. Het opblazen van de North Stream is een oorlogshandeling van de Amerikanen tegen Rusland en tegen Europa. De oorlog in Oekraine heeft niet de "regime wisseling" gebracht waarop de Amerikanen hoopten. Als Duitsland niet snel van richting veranderd om de wind er weer onder te krijgen krijgt heel Europa het moeilijk.
+2
@Erik1979.. waar is onze eric 1979 gebleven? Lees nergens reacties meer van hem. Zeer plotseling verdwenen.
+3
Elvis (@Elvis )
@Weidezicht liep alleen maar te stoken en te zuigen. Die andere met z'n 10 aliassen is in therapie geweest lijkt het het. Komt nu best wat zinnigs uit
@Elvis zat inderdaad wel eens vast in eigen gelijk. Maar vind toch vreemd dat hij volledig pleiten is. Die ander heb ik altijd enerzijds gewaardeerd, ander,ijds werd je er gek van. Je wist dat die gelijk had, maar wat in hemelsnaam bedoelde hij dan toch. Gaat zeker beter nu.
+2
pieta (@pieta)
Quote Reactie van @Weidezicht:
Je wist dat die gelijk had

Dat meende hij zelf in ieder geval altijd. 😁
+3
@Weidezicht denk er af geflikkerd dat is al mooi tijd geleden
Hij was tenminste nooit op de man af ook al waren we niet altijd eens hij bleef altijd vriendelijk daar kunnen vele prikkers wat van leren de gehele maatschappij de vrijheid van meningsuiting uiting staat onder druk wel wordt toch bagger gescheld op internet

Maar ging wel bijna alleen over politiek bij hem ipv melkveehouderij
@bio boer dat is met groen 1 ook maar die is veel bescheidener die merk je bijna niet plaatst zo nu en dan wat linkjes in oude topics
+1
Framos (@Framos)
@Weidezicht Volgens mijn is ie nog steeds op PB aktief, onder een andere naam. Nee, ik heb geen bewijs, alleen een sterk vermoeden bij een bepaald iemand 🤔
Elvis (@Elvis )
@Framos val ik nou door de mand hier

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's pvv geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
80
DEELNEMERS
25
WEERGAVES
11.350
TREFWOORDEN