Illustratie van: Pieter Buren

Het regent veel lang en hard, maar de zomer is in aantocht (nu echt)

Het regent deze vrijdag vaak, lang, veel en hard in onze provincie. "De regenmeters zullen goed gevuld worden", vertelt weerman Alfred Snoek van Weerplaza. "In het zuidoosten van de provincie kan er zo'n dertig millimeter regen vallen, misschien wel veertig millimeter." Zonniger nieuws voor deze dag heeft hij niet. Maar niet getreurd: de weerman belooft dat er beter weer op komst is.

Voor deze tijd van het jaar is 24 graden een gemiddelde temperatuur. Dat gaan we vrijdag niet redden. "De temperaturen van 16 graden zijn niet om over naar huis te schrijven", zegt Snoek in radioprogramma KEIgoedemorgen op Omroep Brabant. Hij trekt daarom een simpele conclusie: "Het is koel en nat vandaag en het kan alleen maar beter."En dat gaat ook lukken, belooft de weerman. "Het kan zijn dat je zaterdagochtend nog tegen een grijze lucht aan zit te kijken, maar het zonnetje breekt in de loop van de dag door. Er kunnen dan ook nog wat regenbuien vallen, maar die zijn qua neerslag en duur stukken korter dan vrijdag."De beste dag van het weekend is zondag. Met een beetje geluk blijft het helemaal droog en laat de zon zich veel zien. "Met een temperatuur van 22 graden is het een mooie dag om te gaan fietsen of om op stap te gaan", besluit Snoek.

Zondag is een mooie opmaat voor het begin van de nieuwe week. Want dan zien we temperaturen die wat meer bij deze tijd van het jaar passen. "Maandag lijkt een warme dag te worden. Het kan wel zo'n 27 graden worden. Het is zo'n dag waarop je verkoeling kunt zoeken op het strand bij een van de waterplassen in Brabant."De snelle stijging in temperaturen kan volgens Alfred wel zorgen voor wat onweer. "Maandag is dus een dag om in de gaten te houden."Alfred verwacht dat het weer voorlopig even zo blijft. "We pakken regelmatig wat warmte mee uit Zuid-Europa, maar dat wordt dan snel afgestraft met een regenbui. Vakantiegangers in eigen land doen er goed aan om het weer in de gaten te houden. Ze moeten vooral genieten van de mooie momenten, die er ongetwijfeld ook zullen zijn."

Deel dit topic

Reacties

+2
Tinus78
Geloof er niks van kan zo maar weer maand worden met weer 200 mm. Wat een regen weer
Braboboer
@Tinus78
De grond kan het hier wel hebben nu, het heeft best gedroogd laatste weken
Tinus78
@Braboboer hier is nog nauwelijks droog geweest. Voor het eerst sinds maand of 10 wel meer dan 4 dagen droog in juni dat wel van mij hoeft het de rest van het jaar niet of nauwelijks meer te regenen en dat op klei..
Braboboer
@Tinus78

Ik moet ook terugkomen op mijn woorden, na vandaag 60mm geregend deze week, water staat nu wel tussen de rijen in de mais en aardappelen.

Hopen dat er morgen niet te veel bijkomt en het snel weer opdroogd!
+2
hans1980
Niet normaal dit
+4
aldert
De vooruitzichten zijn hier ook al weken beter,alleen als de dag daar is dan regend het weer.....
+3
JappieJo
Blij dat ik de derde snee gister gepakt hebt opbrengst niet al te hoog maar kan het maar fris weer beginnen. Rijsporen doorgeschoten sprieten en daar tussen kort gras wat ook alweer bijna wou doorschieten. Rond de 2000 kg ds dit maal, met de 1e van rond de 3000 en de 2e van dik 2500 ben ik tot nu toe niet ontevreden hoe het gaat. Mais verwacht ik niet veel van dit jaar.
zandhapper
@JappieJo Wij zitten wat dat betreft ook wel in de goede hoek (zuid-oost,friesland) ,loonwerker was hier vorige week vrijdag te mest-injecteren,zei dat boeren uit andere hoek het hadden afgezegd ,hier ging het prima .
cjw73
@zandhapper heb vorige week vrijdag ook afgebeld. Gister de laatste 10 hectare laten sleepslangen. Ze reden op plekken door de plassen water heen. 🙈🙈
labella
Quote Reactie van @cjw73:
reden op plekken door de plassen water

Scheelt weer water toevoegen.....
+1
cjw73
@labella heb ook gezegd, moet zoveel mogelijk mest op geen water, dat komt morgen wel.
demelkboer
Hoe is momenteel de situatie in Oost Brabant. Daar is van de week heel heel heel veel gevallen
Kars
@demelkboer midden brabant zit ik. Tussen tilburg en eindhoven. Wij gaan over de 100 mm deze week. Het komt er weer flink uit van boven.
Cowboy3
Quote Reactie van @demelkboer:
Hoe is momenteel de situatie in Oost Brabant. Daar is van de week heel heel heel veel gevallen

Dat valt deze week nogal mee tegenover eedere, zit nu 26mm in van deze week maar het regend nog steeds, is NO brabant
Kars

(klik om te vergroten)

+1
Kars
@Kars ligt ook langs waterschapsloot volgens mij. Had ie geen mais kunnen zaaien, vorige week gras gezaaid. Mja... Denk dat drijfmest ook weg gespoeld is van vorige week
Cowboy3
@Kars Hier zijn ook nog wel percelen waar nog niets gebeurd is, zal eerst een week of 3 droog moeten zijn om daar nog iets van te maken.
bio boer
@Kars is het daar slecht geregeld hier ook wel keer 80 mm gehad water staat dan wel hoog maar niet dat land overstroomt nu is dat met minder hoogte verschil ook eenvoudiger en stuk meer oppervlakte sloot heeft ook zo zijn voordelen
Cowboy3
@bio boer Hier denken waterschappen maar aan 2 dingen dat is natuur en water vasthouden want Brabant verdroogd en rest hoeft alleen maar te betalen.
arie.j
Eerste 14 dagen veel dagen met regenkansen en er tussendoor misschien enkele droge dagen
+1
Koeien boertje
@arie.j dat noemen ze de zomer is in aantocht tegenwoordig 🤪
mlkvhoudr
@Koeien boertje we hadden de koeien hier in willen doen maar zo vaak ik blij ben geweest met mn lage land in de zomer heb ik nu de slingers maar even opgeborgen

(klik om te vergroten)

+2
George
Hier vandaag weer tegen de 30 mm , mijn pas ingezaaide land staat weer blank terwijl het zo mooi lag.
Het wordt een jaar om snel te vergeten.
knierp
Hier 44 mm. Rand van de Peel.
Cowboy3
@George Kreeg zojuist een filmpje op de app van eentje die een flinke sloot aan het vegen is die tot de kraag vol staat en de andere kant een perceel van een ha of 10 mooi waterpas blank van het water, die zal dit jaar wel waterschapslasten ontvangen.
Man man man, wat een jaar.
Hooibaaltje
@Cowboy3 bah wat een bende
+2
Cowboy3

(klik om te vergroten)

Weidezicht
@George dat is ook helemaal k..t. maar wij hebben ook hoekennblank, maar dan nog met 1e snee erop. Hoe die dit jaar er nog af komt??? Lijken wel rijstvelden. Bagger klotst onder het gewas. Wat wel gehooid is, is met pijn en moeite mest opgekregen. Spiegels ingeklapt, zie je niet hoe het er achter de tank uitziet. Schapen gingen van de winter van de nattigheid naar binnen. Nu vertrappen ze de etgroenen.
+2
T60401
@Weidezicht je bent niet de enigste. begon weer ergens op te lijken maar de twee dagen regen heeft het weer verprutst. En zo als op het filmpje kan het altijd nog.
bio boer
@T60401 als toch de mesthoop op gaat laat dan nog maar even liggen dan maar wat kunstmest er over tussen de wiersen
Opraapwagen is dan ook makkelijker dan balen pers
Kars
@T60401 tompeberton. Die mesthoop die ie ingekuild heeft. Man man heel zen wei kapot gereden. 🤭
BEboer
@Kars wij hebben rond 14mei 3/4e vd eerste snede gedaan en 12juni tweede deel van de eerste snede, had toen ook hier en daar handtekening van de silagewagens. Ik keek toen naar die filmpje en kreeg weer een goed gevoel 🤣 wij hebben alle weilanden die wat sporen hadden laten injecteren door de 5wieler, laatste dagen van juni. En ik vroeg ad chauffeur heb je tijd over, wals dan snel eens over die sporen. Ben echt aangenaam verrast je zie bijna niks meer. Één klein weiland heb ik pinken op gelaten, daar staat op 15% al geen gras meer IVM vertrappen, nuja dat nat weiland heeft altijd groot herstellend vermogen vind ik.
+1
Grasbaal
De verschillen zijn weer groot in NL. Wij ruim 4 mm de laatste 24 uur..

(klik om te vergroten)

casev2
In limburg was het weer prijs vanochtend

(klik om te vergroten)

HansBa
@casev2 dat kaartje klopt niet met hier, 35mm vandaag hier terwijl we deze week ook al 30 mm hebben gehad@koeien weer is weekend binnen!
+2
mlkvhoudr
@HansBa vaak ben je te bang 😉

(klik om te vergroten)

+1
HansBa
@mlkvhoudr groeit er bij jou meer in de sloot dan er naast?
Hier heb ik dit soort sloten alle maal dicht gemaakt met aan beide kanten 2 drainages er langs.
Wordt komende tijd duidelijk of t werkt.
+1
mlkvhoudr
@HansBa we hebben sloot nog wat geklepelt, maar t was al te nat om op de rand te rijden, vorig najaar was het ook te nat dus dan groeit t wel door, gras er naast moet nog km hebben maar daar wachten we nog maar even mee nu
+1
bio boer
@mlkvhoudr ideale omstandigheden kader richtlijn water

(klik om te vergroten)

+2
bio boer
@bio boer de kippen geven er ook maar weinig om

(klik om te vergroten)

+2
casev2
@HansBa
Quote:
koeien weer is weekend binnen!

Ah joh, bij qlip werken ze toch niet in het weekend. Uurtjes gewoon meetellen 😉
mlkvhoudr
@casev2 zelf beweren ze anders
+1
jan-verhoef
Hier 20 mm gevallen,goed voor groei van de mais en gras,volgende week is alles weer verdampt...
+1
Hendrik1983
Hier nu 52 mm vanaf 12u vanmiddag, nu weer droog zo te zien op buienradar...en we hadden net 8 m3 beton laten komen om 12u... wat een betonwaterballet haha , maar ut zit erin. piepschuim met bewapening was helemaal gaan drijven.
+3
Lufting
75 mm deze week, Zuid-oost Drenthe.

(klik om te vergroten)

(klik om te vergroten)

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's zomer , zondag , temperatuur , lucht , brabant , regen , strand , warmte , Genieten en nieuws geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
45
DEELNEMERS
27
WEERGAVES
4.443