Melkveehouderij in Fryslân moet milieuvriendelijker: "Anders gaat de aarde eraan"



Quote:
De melkveehouderij in Fryslân moet meer aan de grond gebonden en duurzamer maar heeft wel een goede toekomst.

Deel dit topic

Reacties

weurding
Via app verkregen
+1
Jannus
@weurding Even alle watergaten voldumpen en vervolgens met boter op je hoofd de natuur aarde gaan redden
Albert Peters
Verstandige woorden
Zal op dit forum niet veel steun krijgen
pieta
@Albert Peters
Tekst uit artikel:

Als een boer minder vee houdt en minder krachtvoer en kunstmest gebruikt, gaat zijn opbrengst naar beneden. Maar dat geldt ook voor de kosten. Veel boeren kunnen daar een flink stuk brood mee verdienen", zegt Bakker.
Hoge hypotheek
Galama en Bakker zien wel dat het voor de groep boeren die erg geïnvesteerd hebben - en dus met een hoge hypotheek zitten - lastig is om de omslag te maken.

Je gaat er flink kosten mee besparen maar blijkbaar gaan de opbrengsten nog harder achteruit. Anders zou een hoge hypotheek geen probleem mogen zijn. Het probleem zit gewoon in het verdienmodel, niet in de onwil van boeren.
+4
Albert Altena
@Albert Peters Juist het tegendeel. De oorzaak van totale achteruitgang van de natuur ongefundeerd op de boeren afschuiven.
pieta
@Albert Peters Heb je ook nog antwoord op de vraag die ik je in een ander topic gesteld heb?
+1
Albert Altena
@pieta Peters geeft geen antwoorden. Steggelt alleen maar!!!
komelker 2
@Albert Altena Dat is juist het mooie aan dit forum.
+2
Twentsch Land
Veel wijsheid zie ik niet in het verhaal

Ja de opbrengsten zullen dalen maar de onkosten ook ..... Koekkoek !

Toekomst bestendig zijn zulke bedrijven niet, alleen al door het werkkapitaal en de verdiensten ....overname zal vaak niet meer kunnen.

Oh en uh, grond goedkoper worden .....nee, er komen steeds meer niet boeren grondkapers bij.

@Albert Peters
+7
casev2
Quote:
Johannes Bakker van de stichting CO2 Farming helpt net als Galama boeren bij de omslag naar een duurzamere manier van boeren

Dit zijn blijkbaar dus de mensen die een dikke boterham verdienen aan die "kennisvouchers" waar denhaag mee rond heeft lopen strooien.
+2
klant
@casev2 ja natuurlijk, de profeet willen uithangen en ondertussen zakken vullen.
+1
komelker 2
Ik heb het even aangehoord maar kon het niet lang aanhoren. Tjeerd de Groot is er niks bij.
BertK
De toekomst van de aarde hangt van Fryslan af.... klinkt als ...
+1
HansBa
Andere landen waar meer ruimte is en grond goedkoper gaan ons inhalen. Nou ik moet dat nog zien, grond en klimaat zijn in die landen veel slechter dan hier en transport van voedsel wordt alleen maar duurder.
De grond is elders niet voor niets goedkoper dan hier.
Frans1
@HansBa de dure grond drukt zwaar op de sector in nl, onderschat dat maar niet
+1
Noorderling
@HansBa
We vinden ons als Nederlanders vooral zelf heel goed, kunnen ook wel wat op mindere grond door vakmanschap en heel veel mechanisatie.
Maar het zal je denk ik verbazen, helemaal als je de grondprijs tegenover de opbrengst en bewerkingskosten legt.
Is de balans op heel veel plekken echt niet slechter, helemaal niet als er beregend kan worden.

In de Sovjet tijd en Hitler zijn er ook goede systemen aangelegd wat betreft irrigatie. Als je dan op lichte klei zit met 10%organische stof groeit alles.

Het ontbreekt nog vaak aan kennis en het goede op het juiste moment doen. Daarin zijn we voornamelijk verwend, in een uur alles geregeld hebben of iemand die weet hoe iets moet.
+1
arie.j
Wist niet dat de landbouw in Friesland zó belangrijk was dat de toekomst van de aarde er vanaf hing....😕
+1
Theo61
@arie.j Je bent nooit te oud om te leren Arie 😀
Bartlehiemboer
@arie.j

Eigenlijk zouden wij hier in Frysland gebruik moeten maken van deze uitspraken.

Wat zou het schuiven???

« Terug naar discussielijst

Deel ook jouw kennis en inzicht

Hebben de thema's melkveehouderij , grond , toekomst en fryslân geen geheimen voor jou? Dan kunnen we jouw kennis en inzicht goed gebruiken! Of je nu actief bijdraagt door foto's, video's, topics of reacties te plaatsen, of je zorgt er middels de stemknoppen voor dat de beste reactie naar boven borrelt.. Jouw kennis en inzicht m.b.t. de melkveehouderij kunnen deze site nét dat beetje beter maken. Maak ook een (gratis) account aan!

REACTIES
19
DEELNEMERS
16
WEERGAVES
2.329